Portal_background_image

استاندار: استان مركزي آماده همكاري دو جانبه با آفريقاي حنوبي است

علي اكبر شعباني فرد گفت: مسئولان، صنعت گران و بازرگانان این استان آمادگی خود مبنی بر پذیرش سرمایه یا سرمایه گذاری در كشور آفریقای جنوبی را اعلام می كنند

استاندار عصر یكشنبه در نشستی با سفير آفريقاي جنوبي در تهران كه در استانداري برگزار شد، گفت: استان مركزی به واسطه موقعیت جغرافیای، تقریبا در مركز ایران قرار گرفته و در زمینه فرهنگی و علمی مهد بزرگانی چون امام خمنیی(رهامیر كبیر، میرزا تقی خان فراهانی و پرفسور حسابی است.
'علی اكبر شعبانی فرد' افزود : استان مركزی با بیش از دو هزار و 700 واحد صنعتی بزرگ و كوچك مانند صنایع پتروشیمی و پالایشگاهی، ماشین سازی، آلومینیوم، كمباین سازی، ماشین آلات سنگین به عنوان چهارمین قطب صعنتی كشور است.
استاندار خاطر نشان شد: استان مركزی با ایجاد راه های آسفالته، هوایی و خطوط ریلی در راستای ارتباط آسان با تمام نقاط كشور زیرساخت های توسعه صنعت و صادارت را به خوبی مهیا كرده است.
شعبانی فرد ادامه داد: بیش از 170 هزار نفر از جمعیت حدود یك میلیون و 400 هزار نفری استان مركزی به طور مستقیم در بخش صنعت فعالیت دارند.
وی اضافه كرد: با توجه به قدمت بیش از 50 ساله صنعت در استان مركزی و حضور افراد باتجربه، این استان به عنوان صادر كننده نیروی متخصص به تمام نقاط ایران شناخته شده است.
استاندار گفت: حجم صادرات غیر نفتی استان مركزی از ابتدای سال 90 تا كنون حدود 900 میلیون دلار بوده كه بر اساس برنامه پنجم توسعه تا پایان سال 94 این میزان به بیش از پنج میلیارد دلار خواهد رسید.
شعبانی فرد بیان كرد: استان مركزی در زمینه كشاورزی و دامی قابلیت های ویژه ای دارد به گونه كه در تولید پسته، انار، سیفی جات و انواع پروتئین های سفید و قرمزعلاوه بر نیاز داخلی این استان و كشور، بخشی از تولیدات را نیز به كشورهای منطقه واروپایی صادر می كند.


 


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها