Portal_background_image

استاندار از نيروگاه رودشور شهرستان زرنديه بازديد كرد

زمانی قمی استاندار مرکزی در بازدید از نیروگاه رود شور شهرستان زرندیه ، از نزدیک وضعیت این نیروگاه را مورد بررسی قرار داد.

زمانی قمی استاندارمرکزی با اشاره به رشد روز افزون صنعت در استان مرکزی به ویژه شهرستانهای ساوه و زرندیه، اظهار کرد: با توسعه صنایع نیاز به تامین انرژی برق که از زیرساخت های مهم  در تولید محسوب می شود، دوچندان خواهد شد که این مهم باید مورد توجه قرار گیرد.

وی افزود: مدیریت ارشد استان آمادگی خود را جهت حمایت هر چه بیشتر در این زمینه اعلام می دارد و امید است  با دست یابی این نیروگاه به ظرفیت اسمی  (دو هزار و300 مگاوات)، به عنوان بزرگترین نیروگاه سیکل ترکیبی اف کلاس ایران و استان مرکزی مطرح شود .

در ادامه در نشستی که با حضوراستاندار مرکزی، نماینده مردم ساوه و زرندیه  در مجلس شورای اسلامی، فرماندار زرندیه، مدیران استانی و شهرستانی و مدیر نیروگاه رودشوربرگزار شد، در خصوص  بهره برداری از مرحله دوم و سوم این طرح اقتصادی بحث و تبادل نظر گردید و بر رفع مشکلات ارتباطی و مخابراتی این واحد صنعتی از طریق شرکت مخابرات استان و مکاتبه و پیگیری با شرکت ارتباطات زیرساخت در تهران  تاکید شد.

در ادامه مدیر نیروگاه خواستار تخصیص 30 هکتار زمین از سوی منابع طبیعی جهت توسعه مرحله دوم و سوم این نیروگاه شد که استاندار مرکزی  دستور طرح موضوع در کمیسیون مربوطه را صادر نمود.

گفتنی است این نیروگاه در سالهای 1389 و 1394 موفق به دریافت گواهینامه صنایع سبز  شده وسوخت اصلی نیروگاه گاز طبیعی و سوخت پشتیبان نیز گازوئیل است .سرپرست اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها