Portal_background_image

استاندار از موفقيت هاي كسب شده توسط آموزش و پرورش استان مركزي تقدير كرد

استاندار از اقدامات مطلوب و موفقيت هاي كسب شده توسط اداره كل آموزش و پرورش استان مركزي تقدير نمود.

علی اکبر شعبانی فردˈ روز یکشنبه در نشست شورای آموزش و پرورش استان مرکزی افزود: آموزش و پرورش استان مقام اول طرح های مدرسه سازی مهر را نیز در سطح کشور به دست آورده است.

وی بیان کرد: کسب رتبه های برتر شورای آموزش و پرورش، فعالیت های بسیج دانش آموزی، فرهنگیان و راهیان نور در سطح کشور از دیگر توفیقات آموزش و پرورش استان است.

استاندار  ادامه داد: رتبه ممتاز ستاد شاهد و فعالیت های نماز و قرآن و افزایش یک و نیم نمره ای معدل دانش آموزان این استان در امتحانات نهایی خردادماه سال گذشته از دیگر موفقیتهای آموزش و پرورش است.

استاندار همچنين روند اجرای نظام جدید آموزشی موسوم به شش، سه، سه را در این استان مطلوب ارزیابی کرد.

شعبانی فرد اظهار کرد: برنامه های قرآنی در سطح مدارس این استان با کیفیت بسیار بالایی در حال اجرا است.

وی گفت: شخصیت دانش آموزان در مدرسه شکل می گیرد و اگر آنان بر اساس فرهنگ قرآنی تربیت شوند توطئه های دشمنان بی اثرمی شود.

استاندار اضافه کرد: دشمنان همه تلاش خود را به کار گرفته اند تا دین و فرهنگ کشور را از بین ببرند، اما با همت جوانان و نوجوانان راه به جایی نمی برند.

وی ادامه داد: جوانان و نوجوانان باید ضمن تلاش برای خنثی کردن توطئه های دشمنان در راه فتح قله های بلند علم و دانش گام بردارند.

شعبانی فرد افزود: محو بیسوادی در رده سنی 10 تا 49 سال در برنامه پنجم توسعه از خواسته های رهبر معظم انقلاب است و همه دستگاه های اجرایی به ویژه بهزیستی، کمیته امداد امام خمینی (ره)، ثبت احوال و آب و فاضلاب روستایی باید در این راستا همکاری کنند.

مدیرکل آموزش و پرورش استان مرکزی نیز با بیان اینکه سیستم های گرمایشی مدارس این استان استانداردسازی شده گفت: تمام بخاری های نفتی چکه ای جمع آوری شده و هیچ مشکلی در این راستا وجود ندارد.

ˈسیف الله کریم زادهˈ افزود: سیستم گرمایشی 50 درصد از مدارس این استان به صورت استفاده از گاز، 20 درصد پکیج و 30 درصد نفت است.

وی بیان کرد: شرکت گاز این استان تعامل بسیار خوبی با آموزش و پرورش داشته و از تیر امسال تاکنون 105 مدرسه را گازکشی کرده و تعدادی دیگر نیز در دست اجرا دارد. 


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها