Portal_background_image

استاندار از شركت هپكو اراك بازديد كرد/ تاكيد استاندار بر احياي هپكو/ تقدير كارگران از در اولويت قراردادن رفع مشكلات هپكو

آقازاده استاندار مرکزی با حضور در شرکت هپکو اراک ضمن بازدید از بخشهای مختلف این شرکت در جمع کارگران ،گفت: مجموعه مدیریت این استان بر احیای کارخانه هپکو اراک تاکید دارد و در این راستا از هیچ کوششی دریغ ندارد.

آقازاده استاندار مرکزی اظهار کرد: باید با برنامه ریزی و بکارگیری راهکار منطقی و درست بتوانیم مشکلات شرکت هپکو اراک را مرتفع نمائیم و خانواده دولت در استان مرکزی با جدیت  از این واحد صنعتی و حقوق کارگران حمایت می کند.

وی ادامه داد: مشکلات شرکت هپکو با گفتار درمانی حل نمی شود  و مجموعه دولت در استان  با تمام توان و بهره گیری از ظرفیت های انسانی کارآمد هم در درون شرکت و هم در بیرون به دنبال ارائه راهکار موثر در حل مشکلات این واحد مادر تخصصی است. 

استاندار  مرکزی بیان کرد: هپکوی اراک در سال 1386 به بخش خصوصی واگذار شد و این در شرایطی است که در همان سال اول نیز میزان چشمگیری سود خالص داشت واین مهم نشان می دهد در صورت راه اندازی مجدد این شرکت می توان در مدت زمانی کوتاه با راهبردهای هدفمند به شرایط سود دهی و رونق در تولید رسید.           

آقازاده  با بیان اینکه  نخستین جلسه کاری مدیریت ارشد استان حول موضوعات اقتصادی و صنایع بوده است، گفت:  در نشست روز گذشته که با حضور نمایندگان کارگران ، سهامدار و مدیران دستگاه های ذی ربط در استانداری تشکیل شد مقرر شد هر دو هفته یکبار  مسائل و مشکلات شرکتهای هپکو و آذرآب در استانداری مورد بررسی قرار گیرد و تا مادامی که  مشکلات  این واحدها مرتفع نشود این  پیگیریها  را ادامه خواهیم داد. 

آقازاده اضافه کرد: متاسفانه امکان برگرداندن هپکو به دولت در شرایط کنونی و  با توجه به مشکلات مالی کشور و براساس قوانین و اصل 44 بسیار ضعیف است، اما این مهم یکی از تصمیمات پیشنهادی است و در صورتی که تنها راه احیای هپکو این مهم باشد در این زمینه تلاش خواهیم کرد.

وی گفت: مدیریت ارشد استان مرکزی با تمام توان به دنبال حل مشکلات شرکت هپکو است و در این وضعیت انتظار می رود کارگران نیز صبور باشند و از اقداماتی که تصمیم گیری های اصلی را تحت الشعاع قرار می دهد ، بپرهیزند و اجازه دهند خانواده دولت در استان مرکزی با انگیزه کافی به دنبال حل اصولی مشکلات برود و وارد مسایل حاشیه‌ای و موارد غیرمرتبط نشود.

آقازاده بیان کرد: کارگران هپکو  باید به گونه ای رفتار کنند که الگویی برای سایر واحدهای دارای مشکل کشور شوند و همچنان این سابقه درخشان هپکو پایدار و ماندگار بماند. 

استاندار مرکزی  با بیان اینکه کارگران هپکو باید در اسرع وقت نمایندگان خود را معرفی نمایند،اضافه کرد: نشست های تخصصی حل مشکلات هپکو اراک با حضور نمایندگان کارگران با قوت از سر گرفته می شود و ظرف مدت یک هفته فرضیه ها و راهکارهایی برای حل مشکلات هپکو ارائه خواهد شد و با کارگران نیز مطرح می شود و در نهایت تصمیمی مبتنی بر قانون گرفته می شود.

وی خاطر نشان کرد: شرکت هپکو سرمایه ای ارزشمند برای استان و کشور است و  هدف دولت نیز  احیای این کارخانه و بهره گیری از  سرمایه های انسانی و تجهیزات با ارزش این کارخانه است  و در این مسیر از هیچ تلاشی فروگذار نخواهد کرد.

رییس شورای کارگری شرکت هپکو نیز گفت: طی سه روز حضور استاندار مرکزی در استان در روز معارفه ، نشست با نمایندگان کارگران و سهامدار هپکو و بازدید امروز و حضور در جمع کارگران  هپکو، ایشان پیگیر مسائل صنایع استان به ویژه هپکو بودند که  جای تقدیر و تشکر دارد.

وی افزود: مدیریت ارشد استان در اولین روزهای کاری خود مسئولانه موضوع هپکو را در دستور کار خود قرارداد که این امر نیز قابل تقدیر است.

رئیس شورای کارگری هپکو تصریح کرد: کارگران هپکو آماده همکاری و تعامل با مسئولان استان در جهت کمک به احیا و رونق این شرکت هستند.

وی  گفت: همه خواسته های کارگران این واحد صنعتی پرداخت حقوق و معوقات نیست بلکه احیا و حفظ حیات اقتصادی این شرکت نخستین مطالبه آنان از مسئولان است. 

گفتنی است  استاندار  مرکزی با حضور در شرکت هپکوی اراک ضمن بازدید از بخشهای مختلف و خطوط تولید این شرکت  با مهندسان، کارشناسان و مدیران این شرکت  نشست داشت و در پایان در جمع کارگران حضور یافت و  در جریان  مطالبات آنها قرار گرفت.


دسته بندی

سرپرست اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها