Portal_background_image

استاندار از شركت كمباين سازي بازديد كرد / تاكيد استاندار: پيگيري اجراي طرح جايگزيني كمباين هاي فرسوده

آقازاده استاندار مرکزی درنشست بررسی مسائل و مشکلات شرکت کمباین سازی ایران، گفت: اجرای توافقنامه طرح جایگزینی کمباین های فرسوده در دستور کار خواهد بود و مکاتبات لازم با دستگاه های ذیربط دولتی و کمیسیون مربوطه در مجلس دنبال خواهد شد تا از توقف تولید در این شرکت جلوگیری شود.

آقازاده استاندار مرکزی اظهار کرد: کمباین سازی جز و کارخانه های  بزرگ  استان مرکزی است که  با سابقه بیش از چهل سال دو بال صنعت و کشاورزی را حمایت می کند و بهترین تلفیق از صنعت و کشاورزی است و  برخی مباحث کارگری و مشکلات پرداخت حقوق که مبتلابه کارخانجات و صنایع استان است را ندارد.

وی بیان کرد:   شرکت کمباین سازی ایران سال 1394 تا مرز تعطیلی پیش رفت و حتی 250 نفر از کارکنان خود را بازخرید کرد، اما در سال گذشته و با تلاش های شبانه روزی پرسنل در تولید و بازاریابی، نشاط و رونق تولید به این کارخانه بازگشت و بر این اساس 155 نفر از نیروهایی که بازخرید شده بودند دعوت به کار شدند و باید برای بازگشت حدود 100 نفر باقیمانده و افزایش جذب نیرو نیز تلاش شود.

وی ادامه داد: نقش آفرینی کارآفرینان در ایجاد اشتغال و رونق تولید و توسعه صنعت از سال های گذشته در استان مرکزی آغاز شده و امروز باید با پیش بینی تسهیلات کم بهره و امکان سنجی بازار فروش، در حفظ و بقای صنایع تلاش کرد. 

استاندار مرکزی گفت:  شرکت کمباین سازی در سال گذشته 460 دستگاه و امسال تاکنون 700 دستگاه کمباین تولید کرده است که امیدواریم تا پایان سال به یک هزار دستگاه برسد.

وی افزود: باید با ارائه مشوق های لازم و اعطای تسهیلات ارزان قیمت با نرخ بهره زیر ده درصد به کشاورزان  و مالکان کمباین های فرسوده نسبت به ایجاد انگیزه برای خرید کمباین و همچنین جایگزین کردن کمباین های جدید اقدام شود.

آقازاده با اشاره به اینکه اجرای توافقنامه طرح جایگزینی کمباین های فرسوده در دستور کار خواهد بود ، گفت: در این راستا مکاتبات لازم با دستگاه های ذیربط دولتی و کمیسیون مربوطه در مجلس دنبال خواهد شد تا از توقف تولید در این شرکت جلوگیری شود.

وی  ابراز کرد: تشکیل کارگروه مربوط به پرداخت تسهیلات ویژه و کم بهره با استفاده از منابع بانکی  نیز در دستور کار استانداری قرار دارد تا  در هفته آینده نشستی  با حضور مدیران کارخانه و مدیران دستگاه های  ذی ربط برگزار شود و تصمیمات لازم در این خصوص اتخاذ گردد.

استاندار مرکزی بر پیگیری و اجرای مصوبات این نشست تاکید کرد و گفت:  با اجرای مصوبات و بکارگیری تلاش مضاعف باید زمینه ایجاد اشتغال و پویایی اقتصاد  را بیش از پیش فراهم سازیم.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان مرکزی نیز گفت: 64 درصد محصولات شرکت کمباین سازی ایران بومی است که این مهم یک شاخص ارزشمند برای توسعه صنایع استان محسوب می شود. 

محمدرضا حاجی پور افزود: وزارت صنعت، معدن و تجارت به دنبال طرح نوسازی کمباین های فرسوده است چرا که این اقدام ضمن صرفه جویی و جلوگیری از هدر رفت محصول گندم، گام مهمی در راستای حفظ و بقای شرکت کمباین سازی ایران است. 

مدیرعامل شرکت کمباین سازی ایران نیز در سخنانی گفت: از ابتدای سال جاری تا کنون 700 دستگاه کمباین در این شرکت تولید شده و یکصد کمباین دیگر نیز برای سال آینده در حال تولید است. 

حمیدی فر بیان کرد: در 9 ماه نخست پارسال،411 کمباین در شرکت کمباین سازی ایران تولید شده که امسال حدود 290کمباین افزایش داشته است. 

وی واردات کمباین های دست دوم را یکی از مهمترین مشکلات این شرکت دانست و گفت: با پیگیری های مدیریت شرکت، واردات کمباین های دست دوم متوقف شده اما هنوز به صفر نرسیده است. 

مدیرعامل شرکت کمباین سازی اراک اظهار کرد: جایگزین کردن کمباین های جدید به جای کمباین های فرسوده برای جلوگیری از هدر رفت محصول یکی از مباحت مورد تاکید دولت یازدهم و همچنین از بندهای برنامه پنجم توسعه است که همچنان به صورت کلی عملیاتی نشده است.

گالری تصاویر


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها