Portal_background_image

استاندار از روند ساخت بيمارستان وليعصر (عج) اراك بازديد كرد

آقازاده استاندار مرکزی در جریان بازدید از روند ساخت بیمارستان ولیعصر(عج) اراک که با حضور مدیرعامل بانک ملت کشور و جمعی از مقامات وزارت بهداشت و درمان انجام شد ، گفت: یکهزار تخت بیمارستانی برای ارایه خدمات بهینه درمانی و بستری به مردم این استان نیاز است.

آقازاده استاندار مرکزی اظهار کرد: میانگین سرانه تخت بیمارستانی در این استان نسبت به شاخص کشوری کمتر است و باید کمبود تخت درمانی نسبت به جمعیت هر چه زودتر جبران شود.

وی ادامه داد: بهره برداری از بیمارستان ولیعصر اراک (عج)نقش مهمی در بهبود کیفی خدمات پزشکی و بهداشتی و تامین تخت های بیمارستانی استان مرکزی دارد.

استاندار مرکزی یاد آور شد: برای ساخت این مرکز درمانی مادر تخصصی استان مرکزی با پیشرفت فیزیکی 65 درصد تاکنون 600 میلیارد ریال اعتبار صرف شده و برای تکمیل و تجهیز آن به یکهزار میلیارد ریال منابع مالی دیگر نیاز است.

آقازاده گفت: عملیات اجرایی بیمارستان حضرت ولیعصر (عج) اراک با ظرفیت ٥٢٠ تخت از سال 83 آغاز شده و پیش بینی می شود با تأمین اعتبار لازم در پایان نیمه نخست سال آینده به بهره برداری برسد.

مدیرعامل بانک ملت نیز در این نشست گفت: بانک ملت در شبکه بانکی کشور بالاترین مصارف و تسهیلات پرداختی را دارد که این مهم نشان از اعتماد و توجه مردم به این مجموعه است.

 بیگدلی افزود: بانک ملت به دلیل نقدینگی بالا در شمار قابل ملاحظه ای از طرح های بزرگ نفتی و پتروشیمی کشور همراهی دارد و حضور در فعالیت های حرفه ای افزایش اعتماد عمومی مردم و افزایش نقدینگی این بانک را به همراه داشته است.

وی ادامه داد: هفت هزار و 400 میلیارد ریال در سال جاری توسط بانک ملت به واحدهای صنعتی، تولیدی و مردم استان مرکزی پرداخت شده است و سرعت در پرداخت این تسهیلات برای جلوگیری از کاهش تولید و اشتغال در نیمه دوم سال در دستور کار این بانک قرار دارد.

مدیرعامل بانک ملت خاطرنشان کرد: مصوبه پرداخت تسهیلات به بیمارستان ولیعصر اراک (عج)در این بانک مصوب شده است و پیش بینی می شود با انجام مراحل اداری آن در استان مرکزی ظرف مدت 10 روز آینده در اختیار متولیان این طرح سلامت قرار گیرد.


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها