Portal_background_image

استاندار از دو واحد صنعتي در اراك بازديد كرد

زمانی قمی استاندار مرکزی ضمن بازدید از شرکتهای ایران پتک و مکان ساز پویا در اراک، مسایل و مشکلات این واحدهای تولیدی را مورد بررسی قرار داد.

زمانی قمی استاندار مرکزی با تاکید بر ترویج فرهنگ درستکاری و صداقت توسط تولیدکنندگان،  اظهار کرد: ترویج فرهنگ درستکاری در تولید باعث افزایش اعتماد دیگران به خصوص کشورهای خارجی به تولیدات  داخلی ایران خواهد شد.

 وی افزود: شرکت ایران پتک از برندهای موفق است که به هیچ عنوان برند خود را تحت عنوان کشورهای اروپائی عنوان نکرده است که این یکی از ویژگی های مهم این شرکت است که باید مورد توجه کارآفرینان قرار گیرد.

استاندار مرکزی شرکت ایران پتک را از شرکتهای موفق دانست و گفت: این شرکت در طول سالهایی که صنایع در اثر تحریم ها دچار مشکلات فراوانی شدند همچنان به کار خود ادامه داده و در این مدت به نیروهای کاری خود افزوده است.

وی گفت: توسعه اقتصادی استان مرکزی و در نهایت کشور در گرو حضور صنعتگران در بازارهای جهانی است و برای این مهم نیز باید بر تولید رقابتی سرمایه گذاری کرد. 

استاندار مرکزی ادامه داد: صاحبان صنایع باید افق فعالیت خود را از بازارهای داخل خارج کشور ارتقاء دهند و با تغییرات در روند تولید، توانمندی نیروی انسانی و بهبود کیفیت شرایطی مهیا کنند تا کالای آنها قابل رقابت با مشابه خارجی باشد.   

گفتنی است شرکت ایران پتک اراک، تولید کننده بیش از یک هزار و 200 سایز و گونه ابزار آلات صنعتی، خانگی و آموزشی است، که با حدود 400 نیروی انسانی در قطب صنعتی شماره یک اراک واقع در میدان انقلاب این شهر فعالیت می کند. 

ساخت قطعات مختلف بتونی، انواع ورق ها و پروفیل های بتنی پایه سیمانی سبک، بخشی از تولیدات شرکت مکان ساز پویا اراک است که در وزارت دفاع، کشتیرانی، راه و ساختمان استفاده می شود. هم اکنون 10 نیروی انسانی در این کارگاه مشغول به کار هستند که در صورت رسیدن به تولید انبوه اشتغال این شرکت به سه هزار و 300 نفر افزایش می یابد.  این شرکت با سرمایه ای بالغ بر 15 میلیارد ریال در سال 1394 به بهره برداری رسید و برای طرح توسعه و رسیدن به تولید انبوه، نیازمند 25 میلیارد ریال تسهیلات کم بهره است. 

 

 

 

گالری تصاویر


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها