Portal_background_image

استاندار از برگزاری نخستین جشنواره فرهنگی هنری امام خمینی(ره) خبر داد

استاندار از برگزاری نخستین جشنواره سراسری فرهنگی هنری امام خمینی (ره) با محوریت این استان به عنوان زادگاه امام راحل در دهه مبارك فجر امسال خبر داد.

'علی اكبر شعبانی فرد' روز جمعه در آیین افتتاح 13 مركز فرهنگی دیجیتال استان مركزی با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در اراك افزود: وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با برگزاری این جشنواره موافقت كرده است.

وی خاطر نشان كرد: استقرار بنیاد بین المللی امام خمینی (ره) در شهرستان خمین استان مركزی به تائید شورای فرهنگ عمومی كشور رسیده كه برای تصویب نهایی به شورای عالی انقلاب فرهنگی ارسال شده است.

استاندار بیان كرد: با تصویب استقرار و فعالیت بنیاد بین المللی امام خمینی (ره) در شهرستان خمین این استان می توان جشنواره فرهنگی هنری امام راحل را در سطح بین الملل برگزار كرد.

شعبانی فرد اضافه كرد: معرفی اندیشه های تابناك امام راحل به جهانیان زمینه تقویت بیداری اسلامی و محو نظام استكباری را در دنیا فراهم كرد كه این مهم رسالت همه اندیشمندان و دستگاه های فرهنگی، تبلیغی و رسانه ای كشور را سنگین تر از گذشته می كند.

وی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به رونمایی نسخه دیجیتالی اطلس فرهنگی استان مركزی بیان كرد: این اطلس در 16 عنوان در شش هزار و 430 صفحه در همه بخش های فرهنگی، هنری، نشریات، دانشگاه، گویش، جمعیت شناسی، جغرافیایی استان است كه می تواند منبع مطلوبی برای محققان و پژوهشگران باشد.

استاندار  اظهار كرد: وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی حمایت های بسیار چشمگیری برای تدوین و تهیه اطلس فرهنگی این استان انجام داد تا با استناد به آن ظرفیت های فرهنگی استان به كشور و دنیا معرفی شود.

شعبانی فرد توضیح داد: در زمینه تالار مركزی اراك در بازدید وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی برای تكیمل این طرح عمرانی ضروری در بخش فرهنگ و هنر استان مركزی تصمیم های كاربردی اتخاذ شد.

وی یادآور شد: استان مركزی از سابقه فرهنگی بسیار زیادی برخوردار است و می توان شخصیت های بزرگی را در زمینه های علمی، دینی، فرهنگی، هنری و سیاست از جمله امام راحل، آیت الله العظمی اراكی، شهید چمران و امیركبیر یاد كرد.

استاندار  در ادامه خواستار حمایت های بیشتر وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از انجام و برگزاری برنامه های فرهنگی و هنری در این استان شد.
 


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها