Portal_background_image

استاندار: اراک نیازمند یک مرکز جامع درمانی ویژه زنان است

استاندار گفت: اراک نیازمند یک مرکز جامع درمانی ویژه زنان است که باید با مشارکت فعالانه خیرین و حمایت مسوولان ساخته شود.

ˈعلی اکبر شعبانی فردˈ عصر پنج شنبه در جریان بازدید از بیمارستان آموزشی طالقانی اراک افزود: زنان به عنوان نیمی از جمعیت استان مرکزی نیازمند زیرساخت های مناسب و پیشرفته درمانی در تمام زمینه ها هستند.

وی اظهار کرد: اگرچه بیمارستان آموزشی طالقانی اراک به عنوان تنها مرجع تخصصی درمانی زنان استان مرکزی بهترین خدمات را ارائه می کند اما فضای فیزیکی قدیمی و محدودیت فضای آن باید به کمک خیرین اصلاح شود.

استاندار اضافه کرد: این استان جایگاه قوی در حوزه صنعت، کشاورزی و خدمات دارد و باید با تقویت فرهنگ مشارکت خیرین، در بهبود و ارتقای امکانات سلامت تلاش شود.

رییس دانشگاه علوم پزشکی اراک نیز گفت: بیمارستان آموزشی تخصصی زنان طالقانی اراک 96 تخت مصوب دارد که به دلیل ازدحام مراجعان اغلب با 130 تخت فعال ارائه خدمات می کند.

دکتر ˈمجید رمضانیˈ افزود: این مرکز آموزشی درمانی هم اکنون دارای بخش های خدمات اورژانسی، اتاق عمل، زایمان فیزیولوژیک و زایمان طبیعی است که علاوه بر استان مرکزی به استان های همجوار نیز خدمات می دهد.

وی اظهار کرد: بیمارستان طالقانی سال گذشته در جشنواره نظام بالینی بین 800 بیمارستان کشور به عنوان مرکز آموزشی برتر شناخته شد.

رییس دانشگاه علوم پزشکی اراک خاطرنشان کرد: هم اکنون 12 پزشک متخصص و فوق تخصص زنان با این بیمارستان همکاری دارد و بخش خدمات ویژه به نوزادان (NICU) نیز با هفت تخت به نوزادان خدمت می دهد.

رییس مرکز تخصصی آموزشی درمانی زنان طالقانی اراک نیز در این بازدید گفت:بخش زایمان فیزیولوژیک (بدون درد) این بیمارستان ماهانه بین 15 تا 20 بیمار خدمات ارائه می دهد.

دکتر ˈمرضیه نوربخشˈ افزود: میانگین تولد در این بیمارستان تخصصی زنان ماهانه 650مورد است.

وی اظهار کرد: این مرکز نیاز ضروری به تجهیزات ماموگرافی پیشرفته، رادیوتراپی و سنجش تراکم استخوان دارد و برای بخش مراقبت ویژه نوزادان نیز تهیه یک دستگاه رادیولوژی پرتابل نیاز است.

رییس مرکز تخصصی آموزشی درمانی زنان طالقانی اراک ادامه داد:با راه اندازی کلینیک فوق تخصصی بیماری های زنان در اراک همکاری تنگاتنگ بین بخشی با این بیمارستان

آغاز شده و تمامی امکانات برای جبران نبود مرکز جامع سلامت و بیماری های زنان به کار گرفته شده است.

در این نشست مقرر شد با حمایت استانداری استان مرکزی تجهیزات ماموگرافی، رادیوتراپی و سنجش تراکم استخوانی برای بیمارستان طالقانی خریداری شود


دسته بندی

سرپرست اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها