Portal_background_image

استاندار:‌ جذب نیروی متخصص در بدنه دولت راهبرد استان مركزی در دهه عدالت است

استاندار گفت: جذب نیروی متخصص در بدنه دولت، راهبرد اساسی این استان در دهه عدالت و پیشرفت است.

 'علی اكبر شعبانی فرد' روز چهارشنبه در همایش شهرداران و روسای شوراهای اسلامی شهرهای استان مركزی افزود: منابع انسانی بزرگترین سرمایه كشور است و بدنه متخصص و ماهر مدیریت شهری استان موجب ارتقای بهره وری و تند كردن آهنگ توسعه می شود.

وی اظهار كرد: راهبری قانونمند محیط اداری، نظارت جدی، عملكرد برنامه محور و توسعه مدار مدیریت شهری، مهمترین شیوه عدالت گستری در نظام اداری است كه بستر خدمات رسانی شفاف و با اثربخشی بالا را مهیا می كند.

استاندار اظهار كرد: مدیریت شهری از امور كاملا تخصصی است و نظام مند شدن استخدام ها موجب ارتقای عمران شهری، ایمنی و خدمات می شود.

شعبانی فرد یادآور شد: جمهوری اسلامی ایران به عنوان داعیه دار الگوی حكومت داری اسلامی در جهان است و مدیریت عملی شهرهای آن به عنوان پیشانی خدمات بایسته و عدالت محور از اهمیت بالایی برخوردار است.

معاون برنامه ریزی و توسعه سازمان شهرداری‌های کشور نيز در اين همايش گفت: ثبت نام آزمون استخدامی شهرداری‌های استان مرکزی از 4 تیر ماه آغاز خواهد شد و طی این آزمون 500 نفر جذب این سازمان خواهند شد.


کوشش‌تبار در این جلسه گفت: مجوز برگزاری آزمون استخدامی شهرداری های استان برای 30 شهر از 32 شهر استان مرکزی گرفته شده است.

کوشش تبار خاطر نشان کرد: آزمون استخدامی شهرداری های کشور در دو مرحله انجام گرفته است که در طی این دو مرحله در 18 استان کشور این ازمون برگزار شده است.

 وی افزود: تمامی فرآیند آزمون را سازمان سنجش برگزار می کند تا امکان هیچ دخل و تصرفی در آن وجود نداشته باشد؛ همه این اقدامات برای این بوده که شهروندان بدانند که در این آزمون عدالت برقرار است، منابع مالی هر کشوری موقعی به بهره وری می رسد که دست متخصص آن قرار گیرد و سازمان شهرداری ها برای ورود افراد متخصص که لازمه هر شهرداری است، تمام تلاش خود را خواهد کرد.

معاون برنامه ریزی و توسعه سازمان شهرداری های کشور بیان کرد: تا چند سال گذشته 80 درصد از نیروهای موجود در شهرداری‌ها دیپلم و پایین تر از آن بودند که همین دلیلی بر این بود تا با برگزاری این آزمون از ورود افراد غیر متخصص در شهرداری‌ها جلوگیری کنیم، در حال حاضر شمار افراد نزدیک به بازنشتگی در این سازمان در حال بالا رفتن است و باید افراد متخصص جایگزین این افراد شوند.

وی در مورد برگزاری این آزمون در استان مرکزی نیز گفت: ثبت نام این آزمون در 4 تیر ماه در استان مرکزی برگزار خواهد شد؛ کل فرآیند ثبت نام این آزمون اینترنتی خواهد بود، آزمون در دو سطح عمومی و تخصصی برگزار می شود طی این آزمون 500 نفر جذب شهرداری های استان مرکزی خواهند شد که 25 درصد از این نیروها خانواده شهدا، جانبازان و ایثارگران خواهند بود.

وی با بیان این که در این آزمون کارکنان شهرداری‌ها نیز حاضر خواهند بود گفت: شماری از کارکنان شهرداری‌ها نیز در این آزمون شرکت خواهند کرد و برای این افراد امتیازاتی قائل شده ایم که به ازای هر سال سابقه 4 امتیاز به آن ها می رسد و امتیاز کامل، 60 امتیاز است.

 


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها