Portal_background_image

استاندارمرکزی در کارگروه اشتغال و سرمایه‌گذاری استان: امسال بیش از 45 هزار شغل پایدارتوسط دولت در استان ایجاد می‌شود

استاندار مرکزی گفت: طی سال 90 حدود 45 هزار و 540 فرصت شغلی پایدار توسط دولت در استان ایجاد می‌شود.علی‌اکبر شعبانی‌فرد در جلسه کارگروه اشتغال و سرمایه‌گذاری استان با اشاره به ظرفیت‌ها و بسترهای مناسب در استان جهت توسعه اشتغال و حل معضل بیکاری تصریح کرد: با توجه ویِژه به بخش‌های صنایع، کشاورزی و خدمات و به خصوص زیرمجموعه خدمات مشاغل خانگی می‌توان در حل معضل اشتغال پیشرو بود.
 

وی توسعه اشتغال را امری ملی و فرا ملی عنوان کرد و افزود: با خیزش‌ و بیداری اسلامی در اکثر کشورهای جهان، مدل حکومت‌داری اسلامی مطرح است به طوری که با همت مسئولان در امر کاهش بیکاری در جامعه می‌توان در این زمینه نیز به جهانیان الگو ارائه کرد.

شعبانی‌فرد از ایجاد حدود 45 هزار و 540 فرصت شغلی پایدار توسط دولت در استان در سال جاری، خبر داد و افزود: طبق هدف‌گذاری دولت در زمینه ایجاد 2.5 میلیون فرصت شغل پایدار در کشور سهم استان بالغ بر 45 هزار شغل با توجه به نرخ جمعیت فعال و وارد شده به بازار کار تعیین شده است.

استاندار مرکزی بانک‌های عامل استان را تا پایان سال جاری موظف به پذیرش و بررسی و انعقاد قرارداد با طرح‌های نیمه تمام و مصوب در دست بررسی و طرح‌های جدید مشخص شده از سوی کارگروه اشتغال کرد.

وی از اختصاص حدود 150 میلیارد ریال تسهیلات قرض‌الحسنه برای توسعه و حمایت از مشاغل خانگی توسط بانک‌های عامل و با معرفی استانداری خبرداد و افزود: امسال باید در استان حدود 10 هزار فرصت شغلی خانگی ایجاد شود و با توسعه این بخش به ویژه فرش و سنگ‌های زینتی می‌توان صادرات این کالاها را نیز ارتقاء بخشید.
شعبانی فرد گفت : در راست آزمايي آمار اشتغال استان نرخ بيكاري را از 2/11درصد به 7/9درصد در سال گذشته كاهش يافته واميد است با هدفگذاري انجام شده امسال نرخ بيكاري اين منطقه به هفت درصد كاهش يابد.
وي اظهار داشت: در سالي كه به نام جهاد اقتصادي نام گرفته استان مركزي بايد در راستاي خواسته مقام معظم رهبري به عنوان استان امام ( ره )در اشتغالزايي پيشتاز باشد.
در اين نشست گزارشي از روند تدوين سند توسعه استغال و سرمايه گذاري استان مركزي ارائه شد و 40مصوبه نيز در حوزه اجراي طرح هاي اشتغالزا با حضور بانك هاي عامل به تصويب رسيد.


 


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها