Portal_background_image

استاندارمرکزی بر تقویت زیرساخت های لازم جهت راه اندازی پایانه های صادراتی در استان تاکید کرد

استاندار مرکزی صبح امروز در جلسه کارگروه توسعه صادرات استان که در محل استانداری برگزار شد، بر تقویت زیرساخت های لازم جهت راه اندازی پایانه های صادراتی  دراستان تاکید کرد.

محمد حسین مقیمی اظهار کرد: از آنجا که بخشی از صادرات این استان از طریق استانهای دیگر انجام می شود تقویت زیر ساختهای لازم برای توسعه صادرات استان و راه اندازی سریعتر پایانه های صادراتی امری ضروری می باشد.

وی بیان کرد: محصولات انار و پسته این استان از طریق استان های همدان و کرمان صادر می شود و از پایانه گل و گیاه محلات نیز هیچگونه بهره برداری بعمل نمی آید که می طلبد مسوولان برای احیای پایانه های گل و گیاه محلات، پسته زرندیه و انار ساوه بیش از پیش تلاش کنند     
مقیمی اظهار کرد: اداره کل صنعت، معدن و تجارت و سازمان جهاد کشاورزی با اعزام نمایندگانی به پایانه های تهران، همدان و کرمان با چگونگی صادرات محصولات از این پایانه ها آشنا شوند.

استاندار مرکزی درخصوص اعزام و پذیرش هیاتهای تجاری،تصریح کرد: اعزام هیاتهای تجاری به کشورهای هدف که بیشترین مبادلات اقتصادی را داریم صورت پذیرد که این امر برای توسعه روابط خارجی و شناسایی محصولات بسیار مهم می باشد.

مقیمی با اشاره به نامگذاری سالجاری به عنوان اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی، گفت: مدیران باید با بکار بردن روشهای مدیریتی و توجه به عامل زمان نسبت به بهره برداری از سرمایه گذاری هایی که انجام شده تلاش کنند.

مدیرکل صنعت، معدن و تجارت استان مرکزی نیز در این نشست گفت: میزان صادرات غیر نفتی این استان در سه ماهه اول سال جاری 140 هزار تن و به ارزش 168 میلیون دلار بوده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته با 179 میلیون دلار، شش درصد کاهش داشته است.         
علیرضا زاوشی بیان کرد: فرآورده های پتروشیمی، شمش آلومینیوم، سیلندر گاز، الیاف پلی استر، کاشی و سرامیک، شیشه، سیمان، سنگ های ساختمانی، دکل انتقال نیرو، انواع لوله، عایق های حرارتی و رطوبتی، انواع گل و ماهی های زینتی مهمترین کالاهای صادراتی استان مرکزی در سه ماهه اول سال جاری بوده است
وی اضافه کرد: 73 درصد ارزش کالاهای صادراتی استان مرکزی به کشورهای ترکیه، عراق و افغانستان و 27 درصد به سایر نقاط جهان صادر می شود.     
مدیرکل صنعت، معدن و تجارت استان مرکزی اظهار کرد: همچنین این استان 18 هزار تن کالا به ارزش بیش از 44 میلیون دلار وارد کرده است که نسبت به مدت مشابه سال گذشته 25 درصد افزایش داشته است
وی ادامه داد: قوطی، جعبه چند لایه، ماشین آلات بسته بندی، کاتالیزورها، پنبه، فویل آلومینیوم، آنتی اکسیدها و کائوچوی مصنوعی مهمترین کالاهای وارداتی استان مرکزی در سه ماهه اول سال جاری بوده که بیشتر این کالاها از کشورهای امارات متحده عربی، ترکیه و چین وارد استان شده است.

زاوشی گفت: استان مرکزی در سال 90 یک هزار و 225 تن به ارزش 940 میلیون دلار، درسال 91 یک هزار و 215 تن به ارزش یک هزار و 20 میلیون دلار و در سال 92 یک هزار و 380 تن به ارزش یک هزار و 150 میلیون دلار صادرات داشته است که پیش بینی می شود در سال جاری میزان ارزی صادرات این استان به دو هزار میلیون دلار برسد.    

گالری تصاویر


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها