Portal_background_image

استاندارمرکزی: با تکمیل زنجیره تولید، بایدعلاوه برمصرف داخلی به توسعه صادرات در بخش کشاورزی توجه نماییم

استاندار مرکزی عصر امروز در همایش ارتقاء کیفیت و کمیت تولید گوشت مرغ و توسعه زنجیره های تولید، گفت: با تکمیل زنجیره تولید، بایدعلاوه برمصرف داخلی به توسعه صادرات در بخش کشاورزی نیز توجه نماییم.

محمد حسین مقیمی افزود: کشور در بخش دامداری و طیور موفقیت های خوبی کسب کرده و توانسته است تا حدود بسیار زیاد مصرف داخلی را تامین کند، بنابراین باید برای تولید بیشتر و صادرات برنامه ریزی شود و به صادرات نیز همانند زنجیره تولید در استان توجه شود.

وی بیان کرد: باید به سطحی از تولید در بخش دام و طیور برسیم که علاوه بر تامین نیاز داخلی در بازارهای جهانی نیز حضور داشته باشیم که با تلاش کشاورزان، بخش خصوصی، دولت و در کنار آن با کمک مجلس شورای اسلامی می توانیم به این مهم دست پیدا کنیم.

مقیمی اظهار کرد: برای استفاده حداکثری از امکانات و بهره وری بیشتر، باید زنجیره تولید کامل شود و در تصمیم گیری و عملکردها هماهنگی وجود داشته باشد و بتوانیم با یک برنامه ریزی مدون تولیداتی با کیفیت بالا و قیمت تمام شده پائین را عرضه نمائیم.

وی ابراز کرد: امروز موفق شدیم تولید سبز داشته باشیم و این موفقیت مهمی است که باید فرهنگسازی شود تا مردم به مصرف تولیدات سبز و ارگانیک گرایش پیدا کنند.

 استاندار مرکزی تصریح کرد: تولید کنندگان بخش های مختلف کشاورزی ود امداری می توانند از موقعیت جغرافیایی این استان و نزدیکی به فرودگاه امام خمیمی (ره) استفاده و تولیدات خود را به بازار های بین المللی عرضه کنند و در بحث صادرت فعالتر عمل نمایند.

گالری تصاویر


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها