Portal_background_image

استاندارمرکزی: امام (ره) خط زلال اسلام را برای مردم روشن و شفاف نمود

استاندار مرکزی صبح امروز در جلسه شورای اداری استان که به مناسبت سالگرد ارتحال حضرت امام خمینی(ره) رهبر کبیر انقلاب‌ اسلامی و بنیانگذار جمهوری‌ اسلامی ایران‌ در بیت تاریخی ایشان برگزار شد، گفت: امام(ره) خط زلال اسلام را برای مردم روشن وشفاف نمود.

محمد حسین مقیمی اظهار داشت: رضا شاه وفرزندش به تقلید از ترکیه در صدد بودند که با انتشار فرهنگ بی بند وباری وبی دینی، غرب گرایی را در جامعه رواج دهند و اسلام ودین را از جامعه ما محو کنند، اما حضرت امام(ره) در همان ابتدای کار خطر را احساس کرد وبا زبان و قلم خود شروع به افشاگری علیه نظام نمود و نقشه دشمنان را خنثی نمود.

استاندار درادامه با اشاره به عظمت انقلاب اسلامی ایران، افزود: بزرگترین حادثه تاریخی اسلام در انقلاب اسلامی ایران به رهبری حضرت امام خمینی(ره) رخ داد و در این انقلاب حضرت امام(ره) راه را ترسیم نمود وبا شفاف سازی خط صحیح و روشن اسلام را بیان کرد تا از انحراف راه ومسیر جلوگیری نماید.

وی ضمن برشمردن اقدامات دولت در زمینه های مختلف اقتصادی و منجمله بحث گردشگری، گفت: برای اولین باردر سطح کشور 10 درصد ازتسهیلات صندوق توسعه ملی برای سرمایه گذاری در بخش گردشگری با ردیف بودجه مشخص اختصاص داده شده است.

مقیمی ادامه داد: تسهیلات صندوق توسعه ملی برای 30 استان در نظر گرفته شده است و در دوسال گذشته این ردیف بودجه اختصاص داده نشده بود که با این اقدام می توانیم برای سرمایه گذاری در بخش گردشگری تسهیلاتی را در اختیار سرمایه گذاران قرار دهیم.

استاندار تصریح نمود: پرداخت این نوع تسهیلات دراستانهایی مانند اصفهان، شیراز و یزد که پروژه مطالعاتی گردشگری را آماده نموده اند و در این زمینه سابقه فعالیت دارند، سریعتر انجام می شود و لذا مدیران و مسئولان مربوط در استان نیز باید برای دریافت این تسهیلات اقدامات لازم را با سرعت پیگیری کنندزیرا میزان استفاده از این تسهیلات ملاک عملکرد دستگاه های اجرایی استان است.

وی اضافه کرد: عدالت در اشتغالزایی با توصیه، نامه نوشتن و سخنرانی به دست نمی آید بلکه تنها راه اشتغالزایی و برطرف نمودن مشکل اشتغال جوانان، سرمایه گذاری است که توسعه اقتصادی را به همراه دارد و بر همین اساس تلاش برای تحقق رشد هشت درصدی اقتصاد کشور ضروری است، زیرا در این صورت نرخ بیکاری و تورم تک رقمی می شود و تا زمانی که رشد اقتصادی زیر صفر است، اشتغال ایجاد نخواهد شد.

استاندار گفت: مدیران دستگاه ها و بانک ها برای ایجاد عدالت و توسعه متوازن استان به برخی ازشهرستان های کمترتوسعه یافته بالاخص دربحث سرمایه گذاری توجه بیشتری کنند و برای حل مشکلات مردم، عملکرد و شیوه کاری خود را تغییر داده و اصلاح کنند و برای کارآفرینان وقت گذاشته و سرمایه گذاران را با ارائه تسهیلات به سرمایه گذاری ترغیب کنند.

استاندار در پایان از برگزارکنندکان ومتولیان کنگره بین‌المللی بزرگداشت پدر حضرت امام خمینی(ره) بالاخص حضرت آیت ا... دری نجف آبادی نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اراک، مدیران دانشگاه آزاد اسلامی، فرماندار و دیگر مدیران استان وشهرستان که باهماهنگی این کنگره را به نحو شایسته برگزار کردند، تقدیر و تشکر نمود و آن را الگوی خوبی برای معرفی نخبگان استان دانست.

لازم به ذکر است که در این جلسه برخی از مسائل و پرژه های در دست اجرای شهرستان خمین از جمله احداث نیروگاه، ایستگاه های برق، راه آهن، پلی کلینیک تخصصی، خط 400 کیلوولت برق، بزرگراه خمین - اراک - شهر کرد، زمین چمن، خط گاز 24 اینچی گازو منطقه نمونه گردشگری بوجه با حضورمدیران مورد بحث وبررسی قرارگرفت و استاندار خواستار پیگیری آنها شد.

گالری تصاویر


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها