Portal_background_image

استاندارمركزي نخبگان و علاقه مندان به توسعه استان را به همكاري دعوت كرد

زمانی قمی استاندار مرکزی در نشست با معاون اجرایی رئیس جمهور و جمعی از نخبگان و متنفذین استان که در نهاد ریاست جمهوری برگزار شد، نخبگان و علاقه مندان به توسعه استان را به همکاری دعوت کرد.

زمانی قمی استاندار مرکزی اظهار کرد: ظرفیت های سفر پیش روی رئیس جمهوری به استان به خوبی راهبری و تدبیر شده و در این سفر حل مسائل و مشکلات استان به اندازه امکانات دولت مورد انتظار است و نمی خواهیم شرایطی  ایجاد شود که بخواهیم پاسخ گوی مطالبه ای باشیم که تحقق آن در حد مقدورات دولت نیست.

استاندار مرکزی با اشاره به  پروژه های نیمه تمام بالای یک میلیارد تومان که به دولت یازدهم به ارث رسیده است، گفت: در استان مرکزی حدود 210 پروژه با این شرایط وجود دارد که به سالهای قبل از 84 و همچنین سالهای 84 تا 92  مربوط است .

وی افزود: از این تعداد  80  پروژه  تکمیل و به بهره برداری رسیده اند و بقیه در حال اجراست .

زمانی قمی ادامه داد : در دولت تدبیر و امید  44پروژه بالای یک میلیارد تومان در استان مرکزی آغاز شده که از این میزان  37 پروژه  در حال اجرا است و 7 پروژه تکمیل و به بهره برداری رسیده است.

استاندار مرکزی تصریح کرد: در سفر رئیس جمهوری به استان تخصیص صددرصدی برای پروژه های دارای ردیف اعتباری کانون توجه مدیریت ارشد استان  قرار گرفته و برای تحقق این سیاست هفته گذشته پیگیری های لازم در  سازمان برنامه و بودجه انجام شده است.

زمانی قمی گفت: این پروژه ها در حوزه های مختلف نظیر حوزه تاریخ ،فرهنگ و تمدن بزرگ استان، حوزه تولیدی ، زیربنائی و زیرساختی، حوزه ورزش و جوانان و دیگر حوزه ها تعریف شده اند و در نقاط مختلف استان پراکنده می باشند.

وی ادامه داد: بخشی از پروژه های دارای اهمیت و فاقد ردیف اعتباری و همچنین مجوزهایی که ممکن است راساً اعتبار خاصی نخواهند ولی اخذ آنها  در توسعه استان نقش مهم و بسزائی خواهد داشت، دسته بندی شده اند و در جلسه ای که با حضور رئیس جمهوری برگزار خواهد شد، مطرح می شوند.

استاندار مرکزی عنوان کرد: با دستور معاون اجرائی رئیس جمهوری موارد درخواستی استان در حوزه امتیازات و مصوبات و پروژه های فاقد ردیف به سازمانها، وزرا و دستگاه های مجری مرتبط ابلاغ شده که ظرف دو روز آینده درخصوص آنها تصمیم گیری می کنند و  این موضوعات با حضور رئیس جمهور نهائی می شود.

زمانی قمی با اشاره به ظرفیتهای استان مرکزی، گفت: استان مرکزی استانی تولیدی و اقتصادی است و  16 میلیون لیتر بنزین مصرفی ایران در اراک تولید می شود و تاثیراین استان در بسیاری از حوزه ها و در اقتصاد ملی کاملا ملموس است.

وی ادامه داد: در راستای راه اندازی بیشترو بهتر واحد های تولیدی،  1415 واحد تولیدی را در حوزه صنعت و کشاورزی و حدود 50 طرح  را در حوزه گردشگری شناسایی کرده ایم که در جلسه با رئیس کل بانک مرکزی و مدیران عامل بانکها مطرح و پیشنهاد و سقف خود را در حوزه ریالی و ارزی بیان خواهیم کرد.

استاندار مرکزی دیدار مردمی را از مهمترین بخش های سفر رییس جمهوری به استان مرکزی دانست و گفت: رئیس جمهوری برگزیده همه مردم، گروه ها و اقوام است و دیدار او با مردم مهمترین بخش این سفر است و مردم هم علاقمند به ملاقات با رئیس جمهوری هستند.

گفتنی است در این نشست  که با حضور مجمع نمايندگان استان،نمايندگان ادوار استان و جمعی از متنفذین و شماری از نخبگان و مسئولان استان برگزار شد، نخبگان حاضر استان پیشنهادهای خود را برای توسعه استان و همچنین در خصوص سفر هیات دولت ارایه کردند و مقرر شد این نظرات جزء اولویت های کاری سفر قرار گیرد.


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها