Portal_background_image

استاندارمركزي از چند پروژه حوزه راه و شهرسازي استان بازديد كرد

زمانی قمی استاندار مرکزی به همراه نمایندگان مردم شهرستانهای اراک، کمیجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی و جمعی از مسئولین از پروژه های حوزه راه و شهرسازی در این شهرستانها بازدید کرد.

استاندارمرکزی به همراه معاون عمرانی استاندار، نمایندگان مردم شهرستانهای اراک، کمیجان و خنداب ،فرمانداران و مدیر کل راه و شهرسازی استان از تقاطع غیرهمسطح فرمهین، محور اراک- فرمهین، محور آهنگران – کمیجان، محور ساروق – کمیجان، محور کمیجان- خنجین، محور داود آباد، محور پل دوآب - خنداب ، محور  وفس- آقچه قلعه بازدید کرد و از نزدیک در جریان روند اجرای این پروژه ها قرار گرفت.

زمانی قمی استاندار مرکزی در جریان بازدید از طرح های حوزه راه و شهرسازی استان مرکزی ، گفت: در این بازدیدها مسائل و مشکلات حوزه راه و شهرسازی شهرستانهای اراک، کمیجان و خنداب با حضور فرمانداران و نمایندگان مردم این شهرستان ها در مجلس شورای اسلامی مورد بررسی قرار می گیرد و در حد وسع و امکانات در جهت رفع آنها تلاش خواهد شد.

وی  با اشاره به اینکه از اعتبارات ملی ، استانی و سفر ریاست جمهوری به استان برای اجرای پروژه های راه و شهرسازی استان بهره گرفته شده است، بیان کرد: 50درصد از مصوبات و تعهدهای سفر سال گذشته هیات دولت به استان مرکزی با هدف ارتقای شاخص های توسعه و کاهش مشکلات مردم محقق شده است و با پیگیری و مذاکرات انجام شده ما بقی آن نیز در سالجاری محقق خواهد شد.

وی اظهار کرد: فصل راه، ایمنی و کیفیت شریان های جاده ای استان از امور سرمایه ای و زیرساختی است که تلاش می شود با همکاری نمایندگان مجلس شورای اسلامی برای حذف محورها و نقاط حادثه خیز و بهبود کیفی این راه ها از محل اعتبارات استانی و ملی تلاش بیشتری صورت بگیرد.

استاندار مرکزی افزود: مدیریت ارشد اجرایی استان برای توسعه این خطه همکاری تنگاتنگی را با هفت نماینده استان دارد و به منظور رفع مشکلات مردم ظرفیت سازی و همگرایی حداکثری ملاک عمل است.

نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی گفت: پل تقاطع کنار گذر اراک - فرمهین یکی از طرح های مهم و نقاط حادثه خیز در محورهای اراک است که عملیات اجرایی آن با 65 درصد پیشرفت فیزیکی درحال انجام است و پیش بینی می شود تا پایان امسال به بهره برداری برسد.

علی اکبر کریمی افزود: پیچ خطرناک محور داودآباد از دیگر نقاط حادثه خیز شهرستان اراک است که عملیات بهسازی آن در دست اقدام است.

وی اظهار کرد: محور وفس - آقچه قلعه شریانی کلیدی در اتصال به شهرستان کمیجان محسوب می شود که تکمیل این طرح، تحول بزرگی را در مناسبات منطقه رقم زده و این شهرستان را از بن بست خارج و به ساوه و تهران مرتبط می کند.

وی گفت: راه جدید اراک - خنداب از سمت روستای مهرآباد نیز از دیگر طرح های استانی است که در هیات دولت به آن اعتبار اختصاص یافت و مسیر این شهرستان را کوتاه می کند.

نماینده مردم اراک، کمیجان وخنداب در مجلس شورای اسلامی گفت: توسعه راه ها از مطالبات به حق مردم استان مرکزی است و مجمع نمایندگان استان خواستار توجه و تخصیص اعتبار ویژه به این بخش هستند.

سیدمهدی مقدسی افزود: در سفر هیات دولت به استان مرکزی اعتباراتی برای بهسازی راه ها اختصاص یافت و برای رفع نقاط حادثه خیز و توسعه شریان های ارتباطی برون شهری اقداماتی خوبی انجام شده است.

مدیر کل راه و شهر سازی استان مرکزی نیز در بازدید از محور خارپهلو به مهر آباد گفت: چهار کیلومتر از مجموع 12 کیلومتر طول این محور کوهستانی است که دسترسی آسان و تردد بی خطر در آن در دست اقدام است.

مجید شارقی اظهار کرد: این طرح ها با همکاری شرکت پدیده عمران سپاهان (پیمانکار)با مبلغ هفت میلیارد و 700 میلیون ریال اعتبار اولیه از سال ۹۴ آغاز شده و برای اتمام آن حدود 250 میلیارد ریال اعتبار نیاز است.

وی ادامه داد: محور داود آباد به طول ۱۵ کیلومتر است که ۶ کیلومتر آن در سال های گذشته تعریض شده و 2 کیلومتر در سال جاری با اعتبار یک میلیارد و 200 میلیون ریال برای اصلاح قوس پیچ داود آزاد به مناقصه گذاشته شده است.

مدیر کل راه و شهرسازی استان مرکزی افزود: اعتبار مورد نیاز برای اجرای این طرح و تعریض و روکش آن در حدود 50 میلیارد ریال است.
شارقی بیان کرد: محور آقچه قلعه نیز یکی از طرح های در دست اقدام است که طول کلی آن ۲۴ کیلومتر است و چهار کیلومتر آن در مسیر کمربندی قرار دارد.

شارقی افزود: تعریض و روکش محور پل دو آب - خنداب نیز 45 درصد پیشرفت فیزیکی دارد و برای 11کیلومتر باقی از عملیات این محور قراردادی به مبلغ 46 میلیارد ریال به پیمانکار مربوطه واگذار شده که تا کنون باوجود کمبود تخصیص ، در یک سمت مسیر عملیات زیر سازی و تکمیل شده است.

وی گفت: تقاطع غیر همسطح فرمهین در کمربند شمالی اراک نیز با قراردادی بالغ بر 60 میلیارد ریال با شرکت کالیس بتن آغازشده است و 65 درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

وی اظهار کرد: اجرای عملیات باند دوم محور اراک - فرمهین نیز با پیشرفت فیزیکی 30 درصد و به طول 43 کیلومتراز سال 83 آغاز شده است و تاکنون 30 کیلومتر از این محور به بهره برداری رسیده و در سال جاری نیز ادامه طرح با قراردادی بالغ بر 80 میلیارد ریال دنبال می شود.

مدیرکل راه و شهر سازی استان مرکزی گفت: بهسازی محور آهنگران- کمیجان با اعتباری بالغ بر49 میلیارد ریال از محل مصوبات سفر ریاست جمهوری امسال کلید خورده و تعریض و بهسازی در حال اجرا است.

گفتنی است استاندار مرکزی در جریان این بازدید از بنای تاریخی بهادری در شهرستان کمیجان نیز بازدید کرد این  بنا از آثار تاریخی و قلعه هایی شاخصی است که اگر اقدامات لازم جهت بازسازی، استحکام بخشی و حفاظت آن صورت گیرد می تواند گردشگران داخلی و خارجی بسیاری را به خود جذب کند. برای بازسازی، استحکام بخشی و حفاظت از این بنا 2 میلیارد تومان نیاز است و تاکنون سه میلیارد تومان برای بازسازی و مستحکم کردن این بنای تاریخی هزینه شده است همچنین مسائل و مشکلات حوزه راه و شهرسازی شهرستان خنداب و بخش ساروق نیز در نشست های جداگانه  مورد بررسی قرار گرفت.

 


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها