Portal_background_image

استاندار تاكيد كرد: استاندارد كليد توسعه همه جانبه جوامع است / تلاش براي توليد محصولات با كيفيت و مطابق با استاندارد هاي جهاني

آقازاده استاندار مرکزی در پیامی به مناسبت روز ملی استاندارد، گفت: استاندارد كليد توسعه همه جانبه جوامع است .

آقازاده استاندار مرکزی در این پیام آورده است: نامگذاری روز ۱۴ اکتبر (مصادف با ۲۲مهـرماه)در تقـویم جهانی و در تقـویم کشـورهای عضـو سازمان بین‌المللی استاندارد بعنوان روز استاندارد فرصتی مناسب برای تجلیل از فعالین این عرصه و  تبیین ضرورت و  نقش و جایگاه مهم استاندارد در زندگی  و سلامت مردم است.

وی بیان کرده است : استاندارد نقش مهمی در توسعه همه جانبه جوامع ایفا می نمایند ، تسهیل تجارت، حمایت از تولید و مصرف کننده ، حفظ سلامت، بهداشت و ایمنی شهروندان و داشتن محیط زیست ایمن نیازمند توجه به موضوع استاندارد است.

آقازاده تصریح کرده است: استانداردسازی از ابزارهای اصلی توسعه صادرات غیرنفتی است لذا توجه به استانداردها و نزدیک کردن کیفیت کالاهای تولید داخل به استانداردهای جهانی امر مهمی است که  واحدهای تولیدی و صنعتی به ویژه در استان مرکزی که چهارمین قطب صنعتی کشور باید در آن اهتمام جدی داشته باشند .

استاندار مرکزی ابراز کرده است: با توجه به اینکه استانداردسازی کالاهای تولید داخل و ارتقای سطح کیفی کالاهای تولیدی در  اعتمادسازی و نیز ترویج و گسترش مصرف کالاهای داخلی نقش به سزایی دارد  لذا در سالی که  از سوی رهبر عظیم الشان انقلاب اسلامی بعنوان "حمایت از کالای ایرانی " نامگذاری شده است استاندارد می تواند در جهت تحقق این شعار گام های اساسی بردارد.

استاندار مرکزی روز جهانی استاندارد را به تمامی فعالان و تلاشگران این عرصه به ویژه خانواده بزرگ استاندارد در استان مرکزی تبریک و تهنیت عرض نموده  و ابراز امیدواری کرده است که  شاهد ترویج و توسعه روزافزون فرهنگ استاندارد در جامعه ایرانی باشیم.


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها