Portal_background_image

آقازاده در آيين گراميداشت روز استاندارد: استاندارد سازي محصولات گامي موثر در توسعه صادرات و رونق توليد است / دستيابي ايران به رتبه 22 استاندارد جهاني

آقازاده استاندار مرکزی در آیین گرامیداشت روز جهانی استاندارد که با حضور معاون ارزیابی کیفیت سازمان ملی استاندارد ایران برگزار شد، گفت: استاندارد سازی محصولات گامی موثر در توسعه صادرات و رونق تولید است.

آقازاده استاندار مرکزی اظهار کرد: استاندارد در استان مرکزی که چهارمین قطب صنعتی کشور است از اهمیت ویژه ای برخوردار است چرا که  میتواند نقش مهمی در ارتقاء کیفیت محصولات ایفا نماید.

وی افزود: تولید کنندگان باید در جهت نزدیک کردن کیفیت کالاهای تولید داخل به استانداردهای جهانی تلاش کنند تا ضمن جلب رضایت مردم بتوانند محصولی با قابلیت رقابت  در بازارهای جهانی را ارائه نمایند.

آقازاده ابراز کرد: رعایت قوانین استاندارد از انتظارات اولیه برای داشتن کالای باکیفیت است و مدیران واحدهای تولید باید نهایت همکاری با موسسات استاندارد را برای داشتن کالای باکیفیت داشته باشند.

استاندار مرکزی گفت: استانداردسازی کالاهای تولید داخل و ارتقای سطح کیفی کالاهای تولیدی در ترویج و گسترش مصرف کالاهای داخلی نقش به سزایی دارد که امیدواریم در سالی که با عنوان حمایت از کالای ایرانی نامگذاری شده است بتوانیم با تولید محصولات ایرانی با کیفیت در جهت تحقق این شعار گام های موثری برداریم.

آقازاده در بخش دیگری از سخنانش، گفت: ايران در حوزه عضويت در سازمان بين‌المللي استاندارد جايگاه خوبي به دست آورده و  توانسته در استانداردسازي در بين ۱۶۳ کشور  رتبه 22  را کسب نماید که با تلاش فعالان اقتصادی این شاخص قابل افزایش است.

معاون ارزیابی کیفیت سازمان ملی استاندارد ایران نیز گفت: استاندارد زبان فنی تعاملات تجارت بین المللی برای حضور در عرصه بازار رقابت و افزایش درآمد ناخالص ملی است و جایگاه آن باید تقویت شود.

وی افزود: استاندارد به عنوان ساز و کار قدرتمند می تواند تغییرات مثبت در زندگی ایجاد کند و باید مفاهیم آن در زندگی روزمره اقشار مختلف و مناسبات های اجرایی و تولیدی نهادینه شود.

بیات اظهار داشت: استاندارد به عنوان پل ارتباطی بین مردم در سراسر جهان شناخته شده است و صاحبان واحدهای صنعتی بایستی با تولید محصولات باکیفیت به بهبود تولیدات در صحنه جهانی اهتمام جدی داشته باشند.

معاون ارزیابی کیفیت سازمان ملی استاندارد ایران گفت: هرچه تولیدات و جامعه به سمت پیچیده شدن پیش می رود مقوله استاندارد نیز ابعاد وسیع تری می یابد و دامنه فعالیت تخصصی آن نمایان تر می شود.
بیات افزود: تغییرات بنیادینی در سطح جهانی در حال شکل گیری است بنابراین باید همراه با تغییرات در حرکت بود تا از قافله این تغییرات عقب نمانیم.

وی اظهار داشت: فعالیت های اقتصادی و استاندارد سازی در کشور باید بستر تعامل واقعی خود را بیابد و نمی توان به بهانه استاندارد، فعالیت ها ی اقتصادی یک مجموعه تولیدی را متوقف کرد.

معاون ارزیابی کیفیت سازمان ملی استاندارد ایران، هدف از تعریف شاخص های استاندارد را حفظ ایمنی و سلامت مردم در کنار بهبود کیفیت زندگی دانست و تاکید کرد: نیاز است که با استفاده از تجربه و دانش فنی به دنبال ایجاد و خلق روش های جدید در همه زمینه ها به ویژه فناوری و ارتباطات بدنبال شود.

گفتنی است مقدسی  نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی و منصوری نماینده مردم ساوه و زرندیه در مجلس شورای اسلامی نیز در این آیین سخنانی را بیان کردند.

 در این آیین شماری از واحدهای نمونه استان مرکزی در بخش استانی، ملی و مدیران کنترل کیفی تقدیر شدند.


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها