Portal_background_image

استانداربراجراي مصوبات ستاد بازآفريني شهري پايدار تاكيد كرد

زمانی قمی استاندار مرکزی در نشست ستاد بازآفرینی شهری پایدار که در محل استانداری برگزار شد، گفت: توجه و اجرای مصوبات این ستاد باید در دستور کار دستگاه های ذی ربط قرار گیرد.

زمانی قمی استاندار مرکزی اظهار کرد: توجه و اجرای مصوبه های ستاد بازآفرینی شهری پایدار باید در دستور کار دستگاه های مربوطه قرار گیرد تا با ساماندهی محلات و المان شهری و حفاظت و حراست از نقاط تاریخی و میراث فرهنگی، شهری زیبا و درخور وجود شهروندان داشته باشیم.

وی افزود: هم اکنون در شهرستان های اراک و ساوه بسیاری از مناطق از مدیریت مسئولان خارج و به روش غیر ایمن توسعه پیدا کرده است که باید مورد توجه ویژه مسئولان قرار گیرد.
استاندار مرکزی بر مدیریت و ساماندهی سکونتگاه های غیررسمی تاکید کرد و گفت: مسئولان باید از افزایش این سکونتگاه ها در شهرهای این استان جلوگیری کنند

زمانی قمی با یادآوری برخی آسیب ها به بازار اراک گفت: بازار اراک یکی از بناهای باشکوه تاریخی کشور است که از جاذبه ها معماری و تاریخی گسترده ای برخوردار است و باید این بنا و دو بنای تاریخی شهر ساوه با اختصاص بودجه مناسب مورد بازسازی و مرمت قرار گیرند.

مدیرکل راه وشهرسازی استان مرکزی نیز در این نشست گفت: 454 هکتار از شش هزار و 253 هکتار کلانشهر اراک معادل 23 درصد جمعیت و هفت درصد مساحت را سکونتگاه های غیر رسمی به خود اختصاص داده است.

 نصراله نژاد افزود: بیشترین سکونت گاه های غیر رسمی کلانشهر اراک در کوی امام رضا(ع)، قنات ناصری، خیابان مشهد، صالح آباد، شهرک امام علی (ع) باغ خلج و شهدای صفری این شهرستان قرار گرفته است.

وی ادامه داد: طرح هایی شامل درخت کاری تپه مستوفی، آسفالت محلات، درخت کاری کوی ولیعصر، احداث پارک نسترن، بهسازی رودخانه کرهرود و بهسازی جداول، مرکز اورژانس، ساخت مدرسه و معابر برای توانمند سازی چهار منطقه کوی امام علی(ع)، باغ خلج، کوی ولیعصر و شهدای صفری انجام شده است.

 


دسته بندی

سرپرست اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها