Portal_background_image

استاندار:استان مرکزی برای حل مشکلات واحدهای صنعتی خود نیاز به اختیارات ویژه ای دارد

استاندار مرکزی در آئین گشایش هشتمین نمایشگاه بین المللی سنگ، معدن و صنایع وابسته که با حضور معاون وزیر صنعت، معدن وتجارت در نیم ور محلات برگزار شد، گفت: استان مرکزی برای حل مشکلات واحدهای صنعتی خود نیاز به اختیارات ویژه ای دارد.

زمانی قمی استاندار مرکزی اظهار کرد:در جنگ تحمیلی بسیاری از استانهای کشور دچار صدمات بسیاری شدند و امروز در جریان جنگ تحریمی استانهای صنعتی کشور از جمله استان مرکزی با آسیب های بسیاری روبرو شدند که رفع آنها نیازمند رسیدگی فوری و نگاهی ویژه از سوی مسئولان است.

وی بیان کرد: برای حل این مشکلات که ناشی از تحریم های صورت گرفته می باشد نیاز به اختیارات ویژه ای است و در حال حاضر اختیارات مدیران استانی جوابگوی رفع مشکلات نمی باشد.

زمانی قمی به وجود بیش از سه هزار واحد صنعتی در استان مرکزی اشاره کرد و گفت: صنعت این استان در حال حاضر شرایط مناسبی ندارد به طوری که واحدهای تولیدی و صنعتی با ظرفیتی کمتر از 40 درصد  کار می‌کنند.

استاندار مرکزی افزود: واحدهای صنعتی و تولیدی استان با مشکلات و چالشهای بسیاری روبرو هستند که در اقدامی که برای اولین بار در کشور انجام می شود نسبت به احصاء و شناسایی این مشکلات  و تهیه فهرستی از آنها در استان اقدام می شود.

وی ادامه داد: با این اقدام و بدست آوردن آخرین اطلاعات از اوضاع واحدهای تولیدی استان و میزان ظرفیتهای خالی واحدهای تولیدی می توانیم راهکارهای مورد نیاز در جهت ایجاد اشتغال جدید و افزایش ظرفیت این واحدها تا سقف ظرفیت اسمی را پیدا کنیم.

 زمانی قمی با اشاره به اینکه رساندن ظرفیت های واحدهای تولیدی به ظرفیت اسمی آنها مهمترین اقدامی است که باید در دستور کار قرار گیرد، افزود: این اقدام کار ساده ای نیست ولی ما برای تحقق آن تلاش می کنیم چرا که  گامی موثر در جهت ایجاد اشتغال و رفع مشکل بیکاری در استان است.

استاندار مرکزی فوری‌ترین نیاز جامعه را معیشت و اشتغال عنوان کرد و گفت: ارائه راهکار و رهنمود به حل مشکلات کمک نمی کند بلکه باید برای رفع آنها راهکارهای عملیاتی ارائه شود.

زمانی قمی خاطر نشان کرد: بسیاری از مشکلات واحدهای تولیدی و صنعتی استان در پی سیاستهای غلط دولت های گذشته و تحریم ها بوجود آمده است که باید در جهت حل آنها تلاش شود.

استاندار مرکزی در بخش دیگری از سخنانش برگزاری نمایشگاه سنگ نیم ور محلات را مثبت ارزیابی کرد و گفت: بایداز خام فروشی محصولات به ویژه سنگ در کشور خودداری شود و این محصولات به صورت فرآوری شده عرضه شوند که این امر علاوه بر ایجاد اشتغال و ارزش افزوده صرفه جویی ارزی را نیز بدنبال دارد.

گفتنی است این نمایشگاه در فضایی به وسعت 55 هزار متر مربع در قالب هشت سالن مجزا برپا شده که 14 هزار مترمربع آن برای استقرار ماشین آلات داخلی و خارجی در نظر گرفته شده است

در هشتمین نمایشگاه بین المللی سنگ ، معدن و ماشین آلات وابسته بیش از 350 شرکت داخلی و خارجی و 96 معدن فعال کشور که در زمینه استخراج سنگ های تزیینی فعالیت می کنند، حضور دارند       

حضور شرکت های داخلی در این نمایشگاه نسبت به سال گذشته سه برابر شده و امسال شرکتهایی از شهرهای یزد، کرمان، اصفهان، کاشان، همدان، مشهد، تهران، شیراز، مسجد سلیمان، الیگودرز، دزفول، تبریز و زنجان در این نمایشگاه حضور دارند

250 تاجر تخصصی سنگ از 30 کشور روسیه، چین، ترکیه، ایتالیا، اسپانیا، فرانسه، آلمان، کره جنوبی، کشورهای حوزه خلیج فارس، حوزه دریای خزر، افغانستان،عراق، بلژیک، ژاپن و انگلستان در نمایشگاه مشارکت دارند.

20 سفیر و رایزن اقتصادی از کشورهایی که در زمینه صنعت سنگ فعالیت می کنند و برای اولین بار یک هیات 30 نفره ویژه از کشور ترکیه در نمایشگاه شرکت کردند

حضور پر تعداد شرکتهای خارجی با توجه به شرایط پساتحریم که در زمینه ساخت ماشین آلات معدنی و دستگاههای فرآوری و تجهیزات مصرفی معادن فعالیت می کنند از خصوصیات بارز این نمایشگاه است

در این نمایشگاه شش هزار تن سنگ خام از 96 معدن کشور و افغانستان در معرض دید علاقه مندان قرار گرفته است

هدف از برگزاری این نمایشگاه،نمایش فناوری و دستاوردهای جدید، ترغیب تولیدکنندگان وصاحبان صنایع به استفاده ازفناوری ها و لزوم بهسازی و نوسازی تجهیزات، تولید و عرضه محصولات باکیفیت، امکان رقابت واحدهای تولیدی با رویکرد صادرات، بازاریابی داخلی وخارجی و بررسی نقاط ضعف و قوت می باشد.

نمایشگاه بین المللی سنگ و صنایع وابسته در 10 کیلومتری محور محلات به نیم ور بعد از شهرک صنعتی شهید بابایی تا 22 مهر ماه در معرض دید علاقه مندان قرار داردمعاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها