Portal_background_image

استاندار؛ رفع مشكلات توليدكنندگان از اولويت هاي مهم استان است/شوراي گفت و گو دولت و بخش خصوصي اتاق فكر جنگ اقتصادي است

آقازاده استاندار مرکزی در نشست شورای گفت و گوی دولت با بخش خصوصی استان، گفت: همه تلاش این شورا و مسئولین استان بر رفع مشکلات تولید کنندگان، ایجاد هماهنگی بیشتر و بهبود دغدغه های فکری آنها در زمینه عملکرد دستگاه ها به منظور رونق تولید، ایجاد اشتغال ،کارآفرینی و رونق بازار کسب و کار است.

آقازاده استاندار مرکزی اظهار کرد: شورای گفت و گوی استان نسبت به سال گذشته فعال تر شده و توانسته در رفع ناهماهنگی ها و ابهامات بخش خصوصی و دستگاه های دولتی و کاهش اختلاف نظرها گام های موثری بردارد.

وی با اشاره به اینکه شاهد ارتقاء رتبه شورای گفت و گوی استان در کشور هستیم، افزود: فعالیت های سال جاری شورای گفت و گو دولت با بخش خصوصی استان مرکزی منجر به اخذ تصمیمات شفاف و رفع ابهامات بخش خصوصی شده است.

وی اظهار  کرد: فعالیت های تخصصی شورای گفت و گو دولت با بخش خصوصی با هماهنگی و پیگیری مصوبات نشست ها در حال افزایش است تا زمینه رفع موانع تولید در بخش خصوصی فراهم کند.

استاندار مرکزی  بیان کرد: کشور درگیر جنگ اقتصادی شده و شورای گفت و گو دولت و بخش خصوصی، اتاق فکر برای مقابله با تهدیدهای دشمنان است.

آقازاده  گفت: افزود: دشمنان توطئه های متعددی را در بخش های مختلف برای کشور طراحی کرده اند که با درایت و تدبیر و اتکا به ظرفیت های داخلی می توان اثر آن ها را خنثی کرد.

وی افزود: این استان برای پیشبرد مصوبات شورای گفت و گو از ظرفیت نمایندگان خانه ملت در کمیسیون های تخصصی استفاده می کند.

استاندار مرکزی افزود: ارتباط دو سویه دبیرخانه این شورا با نمایندگان مجلس شورای اسلامی و تلاش برای طرح مشکلات در کمیسیون های تخصصی مجلس، روند بهره گیری حداکثری را از نشست های شورا  فراهم می کند.

آقازاده درادامه گفت: در برخی مواقع بین مودیان مالیاتی و اداره کل امور مالیاتی ابهاماتی در محاسبه مالیات به وجود می آید که موارد ابهامی به کارگروه تخصصی ارجاع و تصمیمات استانی اتخاذ می شود.

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع و معادن استان مرکزی نیز در این نشست گفت: تعامل ارکان شورای گفت و گو دولت با بخش خصوصی در این استان موجب شده که جایگاه پنجم کشوری را از آن خود کند.

توسطی  افزود: با وجود آنکه همه بخش ها و نهادها در این شورا حضور فعالی دارند، شهرداری اراک حضور کمرنگ و عملکرد ضعیفی در این شورا دارد.
گفتنی است در این نشست 10 دستور کار در بخشهای تولیدی و کسب و کار و مسائل و مشکلات تولید کنندگان مطرح و درخصوص برخی از آنها تصمیم گیری شد و برخی نیز مقرر شد در کارگروه تخصصی مورد بررسی قرار گیرند.


دسته بندی

سرپرست اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها