Portal_background_image

ارزيابي خوب وزيرصنعت از اقدامات ستاد اقتصاد مقاومتي مركزي /نعمت زاده: مشكلات شركت هپكو در هيات دولت بررسي شد

نعمت زاده وزیر صنعت، معدن و تجارت و جانشین فرماندهی ستاد اقتصاد مقاومتی در استان مرکزی در نشست ستاد راهبری و مدیریت اقتصاد مقاومتی که با حضور استاندار برگزار شد، گفت:در راستای پیشبرد سیاست های اقتصاد مقاومتی موفقیت های خوبی در استان مرکزی حاصل شده است.

نعمت زاده وزیر صنعت، معدن و تجارت افزود: استاندار مرکزی در این راستا مسائل را با جدیت و دلسوزی خاص دنبال می کنند و در بحث هپکو نیز نگرانی های زیادی داشتند.

وی یادآور شد: مسائل هپکو پیچیده و خاص است که با اقدامات در دست انجام مسائل آن حل خواهد شد و در این راستا استاندار مرکزی اقدام های خوبی انجام داده اند.

وی ادامه داد:در نشست شامگاه گذشته هیات دولت مسائل هپکو مطرح و در حدود نیم ساعت از این جلسه وضعیت این شرکت  و  اقدامات انجام شده در استان، سازمان صنعت ، معدن و تجارت ، سازمان خصوصی سازی و ... تشریح شد و امید است در آخرین مزایده سازمان خصوصی سازی گروهی که اهلیت داشته باشد، مدیریت این شرکت را برعهده گیرد.

وزیر صنعت، معدن و تجارت افزود: هپکو واحد صنعتی خوب و نمونه است اما چند ماه گذشته به خاطر بی توجهی مالکان رها شده بود و زحمت آن به دوش استان و در برخی مواقع به تهران افتاد.

نعمت زاده با اشاره به اینکه برای تسریع در راه اندازی شرکت سایپا خمین نیز روز گذشته نشست ویژه ای بررسی شد، بیان کرد: پیگیری و توسعه سایپا در دولت های قبل در چندین منطقه از کشور آغاز شده بود اما توجیه اقتصادی نداشت و کار متوقف شده بود که به بخش خصوصی سازی واگذار شد و امور در شرایط بهتری پی گرفته شد.

وی افزود: این شرکت مقتدر است اما تمرکز اصلی سرمایه گذران این شرکت در صنایع لبنی، موادغذایی  است و با حوزه صنعت مرتبط نیست که در جمعبندی که انجام شد تصمیم بر آن شد که سایپا این شرکت را تحویل گیردتا تکمیل شود و در اوایل سال خط تولید آن به ثمر بنشیند و اتاق رنگ و موارد دیگر آن تکمیل شود.

وزیر صنعت، معدن و تجارت اضافه کرد: پیگیری و تسریع امور در طرح پتروشیمی خمین نیز در دست انجام است و مصوبه شهرک تخصصی پتروشیمی خمین  در هیات دولت در حال بررسی است و به زودی تصویب نهایی می شود.

وی گفت: خمین نیازمند ظرفیت های اشتغالزایی بیشتری است و با راه اندازی واحدهای تولیدی سایپا و پتروشیمی شرایط شهرستان متفاوت خواهد شد.

نعمت زاده بیان کرد: واحد نساجی این شهرستان نیز سال ها متوقف بود که با بانک صنعت، معدن و تجارت در این راستا مذاکراتی صورت گرفته است و قرار است با در نظر گرفتن شرایط خاص به بخش خصوصی واگذار شود.

وی اظهار کرد: 6 هزار و 700 میلیارد ریال تسهیلات رونق تولید از طریق بانک های استان مرکزی به بیش از900 واحد صنعتی و کشاورزی این استان پرداخت شده که این اقدام جای تشکر دارد و امید است باقی درخواست ها نیز با سرعت انجام شود.

وزیر صنعت ، معدن و تجارت عنوان کرد: بنا بر اعلام بانک مرکزی محدودیتی برای پرداخت تسهیلات رونق تولید در سقف استانی و کلی وجود ندارد.

وی ادامه داد: انتظار است استان مرکزی در راستای پرداخت تسهیلات رونق تولید جزء سه استان برتر باشد.

نعمت زاده گفت: سیستم نظارتی در نظام تسهیلات دهی حوزه تولید برای نخستین بار در کشور فعال شده و در جریان آن تاکنون سه هزار و 900 اشتغال جدید در کشور در واحدهای نظارت شده ایجاد شده است.

وی بیان کرد: تعداد اشتغال ایجاد شده به طور قطع بیش از این تعداد است زیرا از واحدهای نظارت نشده آمارهای جدید در دست نیست.
وزیر صنعت، معدن و تجارت ادامه داد: در این راستا حدود 300 واحد افزایش تولید داشته است، و تبدیل نقدینگی به تولید زمان بر است.
نعمت زاده اظهار کرد: نظام نظارتی با هدف راهبری تسهیلات ارایه شده در راستای افزایش تولید، صادرات و اشتغال تدوین و اجرایی شده است.

وی گفت: رهبر معظم انقلاب پیگیر مباحث نظارتی بر تسهیلات ارایه شده به واحدهای تولیدی هستند و حساسیت ویژه در این راستا دارند و در چند روز گذشته خواستار گزارش نظارتی دقیق در فعالیت حوزه صنعت و تولید شدند که گزارشی به محضر ایشان ارسال شده است.

نعمت زاده در بخش دیگری از سخنانش در خصوص 22 بهمن گفت: زیبایی دوران شیرین پیروزی انقلاب اسلامی در سال 57 باید ادامه داشته باشد و برخی اختلاف های سلیقه های جزئی نباید افکار باعث دور شدن از یکدیگر نشود.

وی تاکید کرد: رمز پیروزی انقلاب اسلامی رهبری، حضور مردم و وحدت کلمه بود و این مهم باید امروز بیش از گذشته مدنظر باشد.

وزیر صنعت، معدن و تجارت از مردم خواست در راهپیمایی 22 بهمن مانند سال های گذشته حضوری پرشور و دشمن شکن داشته باشند.

گفتنی است بهره برداری از طرح توسعه 2 واحد صنعتی و تولیدی در شهرستان ساوه، دیدار با نماینده ولی فقیه در استان مرکزی، حضور در گلزار شهدا و ادای احترام به مقام شامخ شهدای اراک، افتتاح نخستین مزرعه خورشیدی بخش خصوصی، بازدید از شرکت ایرالکو و نمایشگاه فرش دستباف در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی اراک و حضور در صدا و سیمای استان، از دیگر برنامه های محمد رضا نعمت زاده وزیر صنعت، معدن و تجارت در سفر یکروزه خود به استان مرکزی است. 

 


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها