Portal_background_image

استاندار تاكيد كرد: اردوهاي جهادي فرصت طلايي براي محروميت زدايي است/ همكاري دستگاه هاي اجرايي با اردوهاي جهادي طرح هجرت

آقازاده استاندار مرکزی در ستاد پشتیبانی از اردوهای جهادی ، گفت: اردوهای جهادی فرصت طلایی برای رفع محرومیت در مناطق محروم به ویژه روستاهاست لذا دستگاه های اجرایی مکلف به همکاری لازم در اجرای این طرح در استان هستند.

آقازاده استاندار مرکزی اظهار کرد: برگزاری این اردوها تاکنون خدمات شایسته ای در این استان داشته و در سال جاری 280 گروه به روستاهای محروم اعزام می شوند.        

وی بیان کرد: فعالیت اردوهای جهادی در مناطق محروم نمونه بارزی از اقتصاد مقاومتی است و دستگاه های اجرایی و فرمانداران این استان باید همه توان و همکاری خود را برای اجرای هر چه بهتر برگزاری این برنامه به کار گیرند تادر پایان سال 97 بتوانیم عملکرد شاخصی را ارائه نماییم.

استاندار مرکزی گفت: در اجرای هر چه بهتر این طرح می توان در کنار آموزش و پرورش از ظرفیت دانشگاه ها و  فنی و حرفه ای هم بهره گرفت .

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری مرکزی نیز در سخنانی گفت: دولت نگاه ویژه ای به محرومیت زدایی و توسعه و آبادانی در روستاها دارد.    

زندیه وکیلی افزود: طرح اردوی جهادی یکی از طرح های موفق سپاه در راستای محرومیت زدایی در جامعه است که تاکنون موفقیت های چشمگیری به همراه داشته است.       

وی عنوان کرد: مقرر شده در سال جاری 280 گروه در قالب اردوهای جهادی به مناطق مختلف استان مرکزی اعزام شوند که این مهم ظرفیت مناسبی برای محرومیت زدایی در نقاط کم برخوردار است.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری مرکزی ادامه داد: الگوی اردوهای جهادی در این استان نظامند است و تمام فعالیت ها به صورت تخصصی و با هماهنگی دستگاه های اجرایی انجام می شود.

زندیه وکیلی بیان کرد:پارسال 715 اشتغال در قالب اجرای اردوهای جهادی در این استان در 13 عرصه مختلف ایجاد شد که 643 فرصت شغلی آن در روستاها بوده است.   

وی گفت: اردوهای جهادی علاوه بر محرومیت زدایی و توسعه مناطق کم برخوردار در انسجام بخشی مباحث فرهنگی این مناطق نیز نقش موثری دارد.          

فرمانده سپاه روح الله استان مرکزی نیز در این نشست گفت: بنا به فرموده رهبر معظم انقلاب، اردوهای جهادی برکاتی دارد که نباید از آن غافل شد.

کریمی افزود: بحث های تربیتی و ترویج روحیه جهادی از مهمترین مزیت های این اردوها است.

فرمانده سپاه روح الله استان مرکزی ادامه داد: اردوهای جهادی مشارکت مناسبی برای دستگاه های دولتی است و تاکنون خدمات گسترده ای به جامعه در قالب این اردوها ارائه شده است.  

مسئول بسیج سازندگی استان مرکزی هم در ادامه این نشست گفت: ایجاد اشتغال در روستاها و مناطق محروم، افزایش آگاهی مردم محروم از طریق آموزش های مورد نیاز و بهره مندی مناطق کمتر توسعه یافته از مهمترین اهداف برنامه های فرهنگی در سپاه روح الله این استان است.

سرهنگ علی فراهانی افزود: 30 هکتار غرس نهال در استان خوزستان در راستای مبارزه با ریزگردها و آلودگی هوا، اجرای طرح بیابان زدایی به روش بادشکن غیرزنده توسط نی به میزان 70 هکتار در منطقه کویر میقان، غرس 14 هزار اصله نهال مثمر و غیرمثمر، لایروبی نهرها و قنوات، آبیاری قطره ای، مبارزه با آفات، بوته کاری، کاشت گل محمدی و زعفران، از مهمترین فعالیت های سازمان بسیج سازندگی این استان بوده است.

وی بیان کرد: تشکیل قرارگاه خدمات رسانی سردار شهید عبدالله خسروی در منطقه زلزله زده غرب کشور و ارائه خدمات مورد نیاز امداد و نجات، توزیع موادغذایی، پوشاک، اسکان اضطراری و موقت در هفت روستا در منطقه دشت ذهاب و کسب رتبه اول خدمات رسانی در بین قرارگاه های استانی از دیگر توفیقات در این مدت است.

مسئول بسیج سازندگی استان مرکزی ادامه داد: 27 واحد مسکونی برای مددجویان تحت پوشش بهزیستی مناطق زلزله زده سرپل ذهاب با پیشرفت 51 درصد در حال اجرا است.

مسئول بسیج سازندگی استان مرکزی افزود: ساخت 11 واحد مسکونی 70 تا 85 متر مربع برای محرومان با کمک کمیته امداد امام خمینی (ره)، بهزیستی، خیران و گروه های جهادی با هزینه ای بالغ بر پنج میلیارد و 500 میلیون ریال، تعمیر و مرمت 25 طرح کوچک و زود بازده از دیگر فعالیت های سازمان بسیج سازندگی است.


دسته بندی

سرپرست اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها