Portal_background_image

استاندار مركزي: ارتقاي منطقه حفاظت شده هفتاد قله با جديت بايد دنبال شود

استاندار مرکزی در حاشیه برنامه تقدیر از محیط‌بانان استان مرکزی در منطقه هفتاد قله اراک گفت: ارتقای منطقه حفاظت شده هفتاد قله اراک به عنوان یکی از زیستگاه‌های غنی جانوری و گیاهی کشور با جدیت دنبال می‌شود.

سید «علی آقازاده» افزود: استان مرکزی  با توجه به موقعیت جغرافیایی در حاشیه چین‌خوردگی زاگرس به عنوان سومین خاستگاه تنوع زیستی کشور مطرح است و باید از این گنجینه غنی به خوبی حراست شده و ملزومات حفاظتی و محیط بانی آن مطابق استاندارد بهبود یابد.

وی یادآور شد: محیط‌بانان سربازان خط مقدم جبهه زندگی و استمرار حیات هستند و از جایگاه بالایی برخوردارند وتلاش‌های آنان در حراست از عرصه‌های طبیعی استان ارزشمند است.

استاندار مرکزی ادامه داد: در  دهه‌های اخیر باور عمومی مردم به حفظ محیط زیست و جلوگیری از ورود آسیب به طبیعت روبه افزایش است و مردم ارزش محیط زیست و خسارت و ضربه نزدن به آن را بهتر درک می‌کنند که این سرمایه فرهنگی مهمی است.
مدیرکل حفاظت محیط زیست استان مرکزی نیز در این دیدار گفت: اقدامات مناسبی در راستای بهسازی، نوسازی و تجهیز محیط‌بانی‌ عرصه‌های طبیعی این استان پارسال اجرا شده است و امید می‌رود که امسال نیز این راهبردها با جدیت بیشتری دنبال شود.

«رضا میرزایی» افزود: سه پاسگاه محیط‌بانی پارسال در استان مرکزی ایجاد شد، هشت  آبشخور جدید و ۲ مخزن ۵۰ لیتری آب در مناطق تحت مدیریت نیز ساخته شده است.
وی صیانت از گونه‌های جانوری برای پایداری نظم طبیعت و لزوم بررسی علمی مقابله با بیماری‌ها در حیات وحش و تیمار وحوش آسیب دیده  را امری ضروری دانست و گفت: عملیات اجرایی ساخت مرکز تیمار حیات وحش با زیربنای ۲۲۰متر مربع در محیط‌بانی ابراهیم آباد  منطقه حفاظت شده هفتاد قله اراک پایان یافته و  این مرکز فضایی برای نگهداری وحوش علف‌خوار، گوشت‌خوار، پرندگان شکاری و آبزیان دارد.
مدیرکل حفاظت محیط زیست استان مرکزی اظهار داشت: با توجه به غنای گونه‌های گیاهی و جانوری منطقه حفاظت شده هفتاد قله اراک موضوع ارتقای این منطقه  به پارک ملی در شورای عالی محیط زیست کشور در دست پیگیری است.
میرزایی بیان کرد: محیط زیست استان مرکزی با کمبود نیروهای اجرایی در حوزه محیط بانی همراه است اما همه محیط‌بانان با تعهدرسالت حراست از  ذخایر ژنیتیکی گیاهی و جانوری را به  نحو احسن انجام می‌دهند.


دسته بندی

کارشناس روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها