Portal_background_image

معاون سياسي استاندار؛ ارتقاء فرهنگ كارآفريني از اولويت هاي شوراي آموزش و پرورش استان است

حسن بیگی معاون سیاسی، امنیتی واجتماعی استانداری در نشست شورای آموزش و پرورش استان که درمحل استانداری برگزار شد، گفت: ارتقاء فرهنگ کارآفرینی از اولویت های شورای آموزش و پرورش استان است.

حسن بیگی آموزش و ارتقاء فرهنگ کارآفرینی را یکی از اولویت های شورای آموزش و پرورش استان مرکزی عنوان کرد و گفت: اجرای این طرح در تمام دولت ها مطرح بوده است اما در دولت یازدهم اقدام های اولیه اجرای آن در آموزش و پرورش استان کلیدخورده است و باید اجرای آن توسط مسئولان ذیربط سرعت بحشیده شود.

وی، در بخش دیگری از سخنان خود با یادآوری استفاده از ظرفیت صنایع در آموزش و پرورش گفت: برای نزدیکی صنعت و آموزش و پرورش و استفاده از ظرفیت های این بخش نیاز است دفتر همکاری صنعت و آموزش و پرورش تشکیل شود و از ظرفیت های صنعت برای آموزش دانش آموزان بهره برداری لازم صورت گیرد.

حسن بیگی گفت:  خیران مدرسه ساز این استان رتبه نخست ایجاد فضای آموزشی را در کشور به خود اختصاص داده اند و این شاخص بیانگر بالا بودن سهم مشارکت های مردم مسئولیت پذیری اجتماعی موثر است.

وی افزود: خیران مدرسه ساز این استان با ساخت 600 واحد آموزشی توانسته اند بر جایگاه نخست کشوری در این شاخص تکیه بزنند و نیاز است مسئولان استانی برای توسعه افزایش این اقدامات همکاری لازم را با این خیران داشته باشند.

وی ادامه داد: خیران مدرسه ساز استان مرکزی 73 طرح آموزشی با 80 هزار متر مربع زیر بنا و 529 کلاس درس به ارزش بیش از 700 میلیارد ریال در این استان در دست اجرا دارند که این اقدام نقش به سزایی در نوسازی، بهسازی فضاهای آموزشی و ارتقا آموزش دارد.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری در بخش دیگری از سخنانش در خصوص آغاز به کار ستاد انتخابات استان مرکزی گفت: فضای سیاسی استان رفته رفته انتخاباتی می شود و نیاز است مردم و مسئولان در این فرصت باقی مانده تا روز رای گیری ضمن حفظ و تقویت نشاط انتخاباتی و تلاش برای مشارکت حداکثری مردم در پای صندوق های رای، شاخص های گزینش برتر و لزوم انتخاب آگاهانه را در دستور کار داشته باشند.

حسن بیگی افزود: نقد منصفانه دولت برای رفع مشکلات و پیشبرد اهداف کشور کار خوب و پسندیده ای است اما، تخریب دولت و سیاه نمایی اقدام های مثبت کار دوستداران نظام نیست و سوء استفاده دشمنان را به همراه دارد.

گفتنی است در این نشست مدیر کل آموزش و پرورش استان نیز سخنانی را بیان کرد.

گالری تصاویر


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها