Portal_background_image

استاندار تاكيد كرد: ارتقاء سطح روابط اقتصادي و تجاري استان با نيژنوگراد روسيه

زمانی قمی استاندار مرکزی در نشست با هیات تجاری روسیه که در محل استانداری برگزار شد، بر ارتقاءسطح روابط اقتصادی و تجاری استان مرکزی با استان نیژنوگراد روسیه تاکید کرد.

زمانی قمی استاندار مرکزی  اظهار کرد:  با تلاش دولت تدبیر و امید شرایط بسیار بهتر و آسانتر شده است و دولت جمهوری اسلامی ایران توسعه روابط تجاری با جهان به ویژه کشور روسیه را در دستور کار خود قرار داده است.

وی افزود: با توجه به سیاست های دولت در این زمینه استان مرکزی نیز علاقه مند به افزایش سطح مراودات با استان نیژنوگراد است .

زمانی قمی  بیان کرد: جمهوری اسلامی ایران در زمان تحریم های ظالمانه غرب بر علیه کشور با روسیه مراودات مناسبی داشته است.

وی گفت: به عنوان نماینده دولت در استان از  گسترش روابط با استان نیژنوگراد روسیه و همچنین تفاهم نامه ای که در حاشیه دومین نمایشگاه بین المللی آلومینیوم ایران در اراک منعقد شده است، حمایت می کنم.

وی افزود: سطح مبادلات 54 میلیون دلاری استان نیژنوگراد روسیه با ایران بسیار ناچیز است و  چندین برابر این رقم می تواند با استان مرکزی مبادله داشته باشد.

زمانی قمی  با اشاره به مزیت های استان مرکزی تصریح کرد: وجود برخی صنایع بزرگ و کوچک همانند کارخانه تولید آلومینیوم در استان، این استان را به یکی از استان های منحصر در سطح کشور تبدیل کرده است.

 ماکسیم چر کاسف وزیر صنعت، معدن، تجارت و شرکت های تجاری استان نیژنوگراد روسیه  نیز گفت: 54 میلیون دلار تبادل کالا سال 2016 بین ایران و این استان انجام شد.

وی افزود: در این مدت انواع کالاها از جمله کاغذ، کارتن، صنایع هایتک و دانه های روغنی از استان نیژنوگراد به جمهوری اسلامی ایران صادر شده است و میوه، خشکبار و مرکبات نیز از ایران به این استان وارد شده است.

وی ادامه داد: شرکت های استان نیژنوگراد در ساخت نیروگاه اتمی بوشهر مشارکت بالایی داشته اند و نیروگاه شماره یک بوشهر از نظر فناوری و نوع آوری در دنیا تک است.

وزیر صنعت، معدن، تجارت و شرکت های تجاری استان نیژنوگراد روسیه خاطر نشان کرد: مناسبات تخصصی و علمی بین جمهوری اسلامی ایران با این استان در حال توسعه است و هم اکنون 9 دانشجو مقاطع بالا در این استان در حال تحصیل هستند.

چرکاسف گفت: درهای استان نیژنوگراد برای تعامل و همکاری با جمهوری اسلامی ایران باز است و در زمینه هواپیما سازی، ماشین سازی و کشتی سازی آماده هرگونه همکاری با جمهوری اسلامی ایران هستیم.

وی ادامه داد: بر اساس ارزیابی های انجام شده در 2 روز گذشته از صنایع استان مرکزی زمینه همکاری در موارد و موضوعات خاص صنعتی با این استان امکان پذیر است.

وزیر صنعت، معدن، تجارت و شرکت های تجاری استان نیژنوگراد روسیه خاطر نشان کرد: امید است یکی از دستاوردهای سفر به استان مرکزی انعقاد قرارداد برای همکاری هرچه بیشتر در زمینه افزایش تبادلات تجاری و واردات و صادرات با استان باشد.

گفتنی است هیات تجاری روسیه در سفر 2 روزه به استان مرکزی از برخی واحدهای بزرگ صنعتی این استان دیدن و با فعالان صنعتی استان نشست های جداگانه دارد. 


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها