Portal_background_image

روايت وزير كشور در پايان همايش استانداران از چهار ساعت نشست با نمايندگان عالي دولت در استان ها؛ ارائه توصيه هاي لازم به استانداران در خصوص تنظيم بازار، مديريت بازار و كنترل قيمت كالاها / مرور مسائل امنيتي كشور در سال گذشته / دكتر رحماني فضلي:تلاش مي كنيم انتخابات امسال كاملا قانوني، سالم، با مشاركت بالا و با امنيت كامل برگزار شود

دکتر رحمانی فضلی وزیر کشور در حاشیه همایش استانداران سراسر کشور در جمع خبرنگاران، گفت: تلاش می کنیم انتخابات امسال کاملا قانونی، سالم، با مشارکت بالا و با امنیت کامل برگزار شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور؛ دکتر رحمانی فضلی وزیر کشور  گفت: استانداران در استانها متناظر این جلسه را با فرمانداران و شوراهای تامین خواهند داشت و تا پایین ترین رده کشوری این سیاست ها و تصمیمات جاری می شود.

وی افزود: لازم بود این جلسه را زودتر برگزار کنیم اما با توجه به درگیر بودن استانداران در بحث سفرهای نوروزی و هم در موضوع سیل قدری به تاخیر افتاد.

وزیر کشور اشاره کرد: تلاش کردیم همایش استانداران قبل از ماه مبارک رمضان برگزار شود تا توصیه های لازم در خصوص تنظیم بازار، مدیریت بازار و کنترل قیمت کالاها داشته باشیم.

وی ادامه داد: در این همایش موضوع سیل و بازسازی و نوسازی مناطق نیز مطرح شد که اغلب استانداران درگیر این مسئله شده اند و برخی دیگر از استانها نیز در این زمینه به عنوان معین انتخاب شدند. به هرحال همه استانها کمک می کنند.

وزیر کشور، موضوع امنیت را یکی دیگر از موضوعات مورد بررسی در همایش استانداران اعلام کرد وگفت: با توجه به شرایط منطقه و تهدیداتی که صورت می‌گیرد لازم بود که مسائل امنیتی کشور در سال قبل با استانداران سراسر کشور که روسای شورای تامین هستند، مرور کنیم و تاکیدات لازم و تصمیمات لازم را اتخاذ کنیم.

رئیس شورای امنیت کشور، با اشاره به اینکه موضوع دیگر مورد بحث در این همایش، انتخابات بود، گفت: ستاد انتخابات هفته قبل تشکیل شد و دستورالعملها و بخشنامه ها در این مرحله ابلاغ شد و لازم بود استانداران محترم نیز در این خصوص توجیه شوند. همچنین نظرات آنها را بشنویم و تلاش کنیم که انتخابات امسال انتخابات کاملا قانونی و درچاچوب قانون و رعایت مر قانون باشد، کاملا سالم، با مشارکت بالا و با امنیت کامل و مطمئن برگزار شود و این موارد جز اصولی است که برای انتخابات گذاشتیم.

وی افزود: مقرر شد استانداران با شناسایی معتمدین، انتخاب هیئت های اجرایی به آنها آموزشهای لازم را بدهند تا در موعد مقرر بتوانیم به سرعت کارها را پیش ببریم.

وزیر کشور ادامه داد: در این همایش موضوعات اجتماعی و وضعیت آسیب های اجتماعی هم بررسی شد و موضوعات مورد تاکید مقام معظم رهبری نیز پیگیری شد که گزارشهای استانها در این زمینه خوب بود.

دکتر رحمانی فضلی تاکید کرد: استانداران حتما در استانها همین جلسات را با فرمانداران و شوراهای تامین خواهند داشت و تا پایین ترین رده کشوری این سیاست ها و تصمیمات جاری می شود. ان شاا... خداوند متعال خیر و برکت را عطا کند تا برای این کشور، مردم و انقلاب اسلامی موثرتر باشیم.

گالری تصاویر


دسته بندی

سرپرست اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها