Portal_background_image

استاندار مطرح كرد: ارائه تقاضاي ممنوعيت واردات تيشو به ستاد اقتصاد مقاومتي كشور / رونق صنايع راهبرد مهم ايجاد اشتغال و توسعه صادرات

آقازاده استاندار مرکزی در نشست ستاد راهبری و مدیریت اقتصاد مقاومتی استان در دلیجان، گفت: در راستای حمایت از تولید داخلی ، تقاضای ممنوعیت واردات الیاف تیشو به ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی کشور ارائه خواهد شد.

آقازاده استاندار مرکزی اظهار کرد: صنعت تولید الیاف یکی از صنایع مورد نیاز کشور محسوب می شود که شهرستان دلیجان با تولید بیش از ٢٠٠ میلیون متر الیاف در بازارهای جهانی و حوزه صادرات با تولیدکنندگان مختلف رقابت می کند و محصولات تولیدی این مجموعه از بهترین استانداردهای روز برخوردارند.

استاندار مرکزی بر رفع مشکلات صنعتگران تاکید کرد و افزود : رونق صنعت، بستر ایجاد فرصت شغلی پایدار را فراهم می کند و عامل افزایش صادرات و ثروت می شود.

وی بر فعالیت مستمر کشتارگاه طیور سیمرغ دلیجان تاکید کرد و ادامه داد: مجتمع کشتارگاه سیمرغ دلیجان به عنوان بزرگترین کشتارگاه صنعتی طیور استان مرکزی به دلیل معوقات غیر فعال شده است.

آقازاده اظهارکرد: این کشتارگاه 90 میلیارد ریال بدهی به شرکت پشتیبانی دام و طیور و 80 میلیارد ریال بدهی به بانک دارد که با تمهیدات اندیشیده شده و تسهیل در امور بیمه و مالیات،گامی جدی در جهت رفع این موانع در دستور کار است.        

وی بیان کرد: اتحادیه مرغداران دلیجان تا یک ماه آتی این کشتارگاه را راه اندازی می کند تا این مجتمع که از سودآورترین مجتمع های اقتصادی عرصه کشاورزی است، به چرخه فعالیت برگردد .        

وی در ارتباط با غیر فعال شدن 24 کارگاه تولید قیر در دلیجان به دلیل کمبود نقدیندگی گفت: این کارگاه ها بیش از سه سال است که به دلیل کمبود نقدینگی وتنگناهای مختلف، غیر فعال شدند.

آقازاده بیان کرد: در این صنعت 600 میلیارد ریال سرمایه گذاری شده و یک سوم واحدهای تولید کننده قیر در کشور در دلیجان مستقر هستند.     

وی ادامه داد: این کارگاه ها نیز باید وارد مدار تولید شوند و برای حل این معضل ستاد اقتصاد مقاومتی استان مرکزی به ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی  پیشنهاد خواهد داد تا با کاهش بلوک های عرضه قیر در بورس تهران این جریان را ساماندهی کند تا واحدهای ضعیف نیز قدرت خرید داشته باشند.

 استاندار مرکزی در ارتباط با استقرار نمایندگی استاندارد و گمرک در شهرستان دلیجان گفت: خدمات گمرکی در این شهرستان دلیجان به نحو مطلوب ارائه می شود اما به دنبال بررسی درخواست احداث یک واحد مشترک گمرک برای محلات و دلیجان، فرماندار دلیجان ظرف مدت ٤٨ ساعت شرایط استقرار واحدی مجزا در منطقه را بررسی کند تا در صورت اخذ نتیجه مثبت، با مشورت اداره کل گمرکات استان مرکزی فضا و نیروی انسانی این مرکز را فراهم آوریم.

آقازاده بیان کرد: رفع موانع تولید راهبرد موفق رونق اقتصادی است و دولت تدبیر و امید همواره از عرصه تولید به ویژه با رویکرد صادرات محور حمایت می کند.

استاندار مرکزی افزود: مسئولان و خدمت گذاران عرصه تولید باید بکوشند تا واحدهایی که رونق در آنها جاری است از فعالیت باز نمانند و صنایع راکد نیز در مدار تولید و اشتغال قرار گیرند. 

وی اظهارکرد: رفع موانع تولید در دلیجان به عنوان سومین شهر صنعتی استان، عامل پویایی اقتصادی است و مشکلات صنایع این خطه با جدیدت پی گیری و رفع می شود.

کردی فرماندار شهرستان دلیجان نیز در این نشست بر راه اندازی دفتر استاندارد، گمرک وبانک صنعت و معدن در این شهرستان تاکید کرد و گفت: با استقرار گمرک در شهرستان ، ضمن رفع مشکلات و تسهیل در امر تجارت بین المللی، کاهش مدت زمان اظهار کالا، کاهش هزینه های حمل و نقل و زمان ترخیص کالا میسر می شود.

 وی بیان کرد: محلات و دلیجان برای توسعه بخش تجاری و پشتیبانی صنایع مستقر در منطقه نیازمند اداره گمرک برای سهولت در صادرات محصولات تولیدی هستند.

وی خواستار افزایش سهم بیمه قالی بافی در این شهرستان شد و گفت: در این شهرستان قالی بافان حرفه ای فعال هستند که تعداد آنها به بیش از 700 نفر می رسد که باید مورد باید حمایت شوند.

گفتنی است استاندار مرکزی در جریان سفر یک روزه خود به دلیجان از چند واحد تولیدی و صنعتی بازدید کرد. نشست با شهردار نراق و بررسی مشکلات این شهر، دیدار با خانواده شهدا ، شرکت در نشست ستاد اقتصاد مقاومتی و بازدید از غار نخجیر از برنامه های دیگر سفر استاندار مرکزی به دلیجان بود.


دسته بندی

سرپرست اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها