Portal_background_image

استاندار: اخلاق بهترين ابزار براي روابط حاكميت با ملت است/ احياي اخلاق از اصول دولت يازدهم است

زمانی قمی استاندار مرکزی در آئین اختتامیه همایش کشوری توانمندسازی کمیته اخلاق در پژوهش های زیست پزشکی ویژه نمایندگان جامعه در اراک، گفت: تمامی امور در جامعه نیازمند پیوست اخلاقی است و احیای اخلاق در جامعه از اصول دولت یازدهم است.

زمانی قمی استاندار مرکزی اظهار کرد: جامعه امروز به شدت نیازمند تقویت شاخصه های اخلاقی در تمامی سطوح است و دولت یازدهم با جدیت و راهکارهای عملیاتی در این حوزه گام های عملی برداشته است.

وی ابراز کرد:  تخریب و توهین در تمامی عرصه های زندگی نکوهیده و محکوم به شکست است و آنچه باقی می ماند رفتار اخلاقی، صداقت و انسانیت در تصمیم، فکر و عمل است.

زمانی قمی بیان کرد: عدول از اخلاق و توسل به خدعه و بی اخلاقی شاید در ظاهر و کوتاه مدت پیروزی و امتیازآور باشد اما به دلیل فطرت پاک بشر انچه ماندگار می شود، عمل اخلاقی است.

استاندار مرکزی ادامه داد: نظام جمهوری اسلامی بر مبنای عدالت در منشور رفتار و اخلاق بنا شده و هرآنچه در اردوگاه تخریب و نیرنگ و تهمت باشد در آن پذیرفته نیست و عاملان رفتارهای فاقد اخلاق محکوم به شکست هستند.

زمانی قمی با تبریک هفته دولت گفت:رجایی و باهنر دو انسان وارسته بودند که برای استقرار و نهادینه کردن اخلاق در جامعه تلاش های زیادی کردند و باید از رفتار نیکوی این شهیدان الگو گرفت.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اراک نیز در این آئین گفت: دولت یازدهم یکی از با اخلاق ترین کابینه ها در نظام اسلامی است و توانسته با عمل به اخلاق بسیاری از ارزش ها را برجسته کند.

طاهراحمدی افزود: عبور از اخلاقیات موجب می شود تا بسیاری از شاخص های اساسی که توسعه بر آن استوار است، آسیب ببیند و بدترین گروه در جامعه کسانی هستند که فرزندان متعهد و خدوم دولت را با تخریب و توهین سخیف می کنند.

وی گفت: دولت یازدهم کار ارزشمندی را در حوزه سلامت به انجام رسانده و توانست طیف بزرگی از مردم را که زیر بار هزینه های سنگین درمان له شده بودند از فقر نجات دهد.

گفتنی است دبیر علمی همایش کشوری توانمندسازی کمیته های اخلاق پژوهش در پزشکی و مدیرعامل خانه سازمان های مردم نهاد استان مرکزی نیز در این آئین  سخنانی را بیان کردند.

یادآور می گردد در دو روز فعالیت این همایش کشوری در چهار کارگاه جداگانه بر محورهای اخلاق پزشکی، اخلاق در پژوهش، آئین نامه های اخلاقی و نقش نمایندگان مردم در کمیته های اخلاق سلامت بحث و نظر شد.


دسته بندی

سرپرست اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها