Portal_background_image

استاندار مطرح كرد: اختصاص 317 ميليارد تومان به دهياريها در دولت يازدهم/چرا به دروغ سخنراني مي كنند آب سنگين اراك تعطيل شده است؟

زمانی قمی استاندار مرکزی در آئین تجلیل از بانوان اعضای شوراهای اسلامی روستا وبانوان دهیار استان که در محل استانداری برگزار شد، گفت: در دولت تدبیر و امید 317 میلیارد تومان به دهیاریهای استان مرکزی تخصیص یافته است.

زمانی قمی استاندار مرکزی اظهار کرد: در دولت یازدهم 1807 پروژه در روستاهای استان مرکزی اجرا شده است و 2458 روستا و 402 هزار خانوار از این پروژه ها  بهره مند شدند .

استاندار مرکزی تصریح کرد: در دولت تدبیر و امید در حوزه راه وشهر سازی 80 پروژه با بهره مندی 542 روستا، آب و فاضلاب 76 پروژه با  بهره مندی 155 روستا، گا ز 102 پروژه با بهره مندی 270 روستا، توزیع برق با 409 پروژه اعم از تعویض و تعمیر شبکه ها و ترانس ها و تصویب برق کشی  روستاهای 10 خانوار به بالا در دولت یازدهم از جمله اقدامات انجام شده در استان مرکزی در این دولت است.

زمانی قمی گفت:  در دولت گذشته آبرسانی به 700 روستا انجام شده بود که این میزان در دولت یازدهم به  813  روستا افزایش یافته است.

وی افزود: امروز بهره مندی روستاهای بالای 20 خانوار از آب های سالم و بهداشتی 82 درصد است وامیدواریم راه نرفته با همت  دهیاران و شوراهای اسلامی روستاها طی شود.

زمانی قمی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به اینکه در تاریخ ایران هیچ مقطعی پر درآمد تر و پر پول تر از  دولت های نهم و دهم نبوده است،اظهار کرد: از زمان اکتشاف تا فروش نفت تا سال 1384 حدود 500 میلیارد دلار درآمد و مشتقات نفتی داشتیم و در دولت های نهم و دهم در آمد نفتی کشور به 700 میلیارد دلار رسیده بود یعنی در این مدت  بیش از کل زمان کشف نفت تا فروش نفت درآمد داشتیم.

 استاندار مرکزی با اشاره به مشکلات اقتصادی کشور در دولت گذشته، تصریح کرد:  کشور در هیچ مقطعی به این میزان با مشکلات اقتصادی مواجه نشده بود این امر نشان می دهد پر پول بودن و دوران پرپولی برای کشور سعادت و اعتلا نمی آورد بلکه با فکر،اندیشه، درستکاری، نیروی انسانی متعهد ، نظم، مراقبت وبسیاری از شاخصهای دیگر است که می توان کشور را خوب اداره کرد .

وی ادامه داد: دولت تدبیر و امید کشور را با تورم بالای 40 درصد تحویل گرفت ،این موضوع داستان نیست  در روزهای استقرار دولت یازدهم کشور با تورم بیش از 40 درصد با رکود، نوسان ارزی، رسیدن فروش نفت از بالای 3 میلیون بشکه به 900 هزار بشکه همراه بود.

وی افزود: مشخص است وقتی با نطق های بی ثمرو بی خاصیت در عرصه بین المللی قعطنامه ها ، بیانیه ها و ایران هراسی را تشدید می کردیم کارمان رسید به صدور 900 هزار بشکه نفت که اگر این وضع ادامه می یافت و تیم مذاکره کننده هسته ای با تمام وجود ، مروت وانصاف به عرصه  نمی آمد ما امروز نمی توانستیم حتی  یک بشکه نفت بفروشیم.  

استاندار مرکزی بیان کرد: سوالم ازکسانیکه چشم بر روی حقایق بسته اند و مشتی کلمات غیر واقعی و بدور از انصاف و عدل را به جامعه تحویل می دهند این است که اگر همان وضع ادامه داشت دولت چگونه باید حقوق کارمندان را پرداخت می کرد؟

 زمانی قمی گفت: علی رغم اینکه فروش نفت به 900 هزار بشکه و قیمت آن هم از صد و چند دلار به بیست وپنج دلار رسیده بود دولت در این شرایط توانست 20 درصد درآمد ارزی را در صندوق ذخیره ارزی و صندوق توسعه ملی ذخیره کند و ما امروز با همه مشکلات با افتخار توان مالی و ارزی  خوبی در صندوق  داریم.

استاندار مرکزی عنوان کرد: مگر تورم، نوسان ارزی و اخبار روزانه اقتصادی که کشور را با تکانه های شدید اقتصادی روبرو کرده بود داستان است یا مربوط به صد سال قبل است این مسائل مربوط به کمتر از 4 سال قبل است، مثل اینکه کسانیکه که این وضع را در کشور بوجود آورند یادشان رفته چه کردند و به خاطر ندارند وقتی درتلویزیون حاضر می شدند و داستان یارانه ها را طرح می کردند می گفتند این پول حضرت ولی عصر (عج) است.

وی افزود: واقعا چقدر حضرت ولی عصر (عج) از این کارها راضی بود خیلی روشن است ما هر چه در جهت رفاه و رهایی مردم و بندگان خدا تلاش کنیم مورد رضایت ائمه اطهار و البته حضرت ولی عصر(عج)  است و اگر ما بر خلاف آن تصمیم بگیریم واضح است که نه دین مبین اسلام ، نه اخلاق و نه منافع کشور  آن را تائید می کند .

زمانی قمی گفت : در آن شرایط حتی امکان چاپ یک مقاله از دانشمندان ما در مجلات وجود نداشت ، چرا این حقایق را به مردم نمی گوئیم؟ گفتن آن حرام است و یا اگر راست بگوئیم اشکال دارد ؟

وی ادامه داد: دولت تدبیر و امید با خزانه خالی ، فروش نفت ارزان و با حجم پائین و موانع شدید در حوزه بین المللی و خارجی مستقر شد و توانست در حوزه سیاست خارجی حقوق ایران را تثبیت کند و در موضوع هسته ای بالندگی صنعت هسته ای هم بیشتر شد چرا سخنرانی می کنند که آب سنگین اراک را کلا تعطیل کردند البته  ما قبول داریم که به دروغ گویی شهرت دارید.

استاندار مرکزی تثبیت شرایط اقتصادی را از دستاوردهای دولت تدبیر وامید برشمرد و تصریح کرد: اگر مذاکرات انجام نشده بود و امروز فروش نفت  به مرز حدود سه میلیون بشکه نرسیده بود و اتفاقاتی که در اپک با تلاش دولت و وزیر نفت صورت نگرفته بود ما امروز چه وضعیتی داشتیم؟ آیا شرایط اقتصادی ما تثبیت نشده بله ما تا خرابکاری های شما را جبران کنیم ممکن است ده سال طول بکشد ما هم با شما موافقیم که هنوز خیلی مشکل داریم مشکلاتی که شما درست کردید خیلی زمان می برد تا تمام شود.

وی به تثبیت اوضاع امنیتی در کشور نیز اشاره کرد و گفت: آیا واقعا ما شرایط ایران هراسیمان با 4 سال قبل یکی است ؟ ما امروز  عزت بیشتری داریم، گفتمان انقلاب اسلامی بیشتر طرح شده، نقش آفرینی ایران و انقلاب اسلامی در منطقه به فضل پروردگار بیشتر شده است که اینها افتخار ماست، ما افتخار می کنیم که از انقلاب و اصول انقلاب دفاع کنیم و دفاع کردیم.

وی افزود: صنعت نفت در حال نابودی بود مگر میادین مشترک ما با قطر توسط کشور همسایه قطر چپاول نمی شد چرا به مردم گزارش نمی دهید از جیب تک تک ایرانی ها پول بسیار زیادی را با فقدان لیاقت و کفایت در کارتان به جیب قطری ها ریختید اینها را به مردم بگوئید چه اشکالی دارد مردم باید متوجه باشند.

استاندار مرکزی عنوان کرد: فقط 3 یا 4 فروند از هواپیماهای ما با استانداردهای اروپائی اجازه داشت در فرودگاه های معتبر بنشینند و برخیزیند آیا امروز هم آن شرایط را دارند، به دلیل انسداد درحوزه صنعت هواپیمائی ایرانی ها 4 تا 5 میلیارد دلار از ایرلاین های خارجی بلیط می خریدند و پول آن به جیب شرکتهای خارجی می رفت و هر روز هم منافع کشورو مردم از سوی بدخواهان مورد تهدید قرار می گرفت.

زمانی قمی گفت: دولت تدبیر و امید با تمام مشکلات در حوزه های مختلف اقدامات موثری را به انجام رسانده است زیرا در دولتی که دکل گم نمی شود و 20 میلیارد دلار در صرافی ها تبدیل نمی شود یا خیلی از اتفاقات دیگر رخ نمی دهد، درآمد کشور اگرچه کم باشد صرف کشور می شود .

استاندار مرکزی گفت: دولت  هر توفیقی که کسب کرده است در اثر حمایت های رهبر انقلاب بوده مخصوصا در حوزه سیاست خارجی که اگر حمایت رهبری نبود به این شرایط نمی رسیدیم.

زمانی قمی درخصوص بد عهدی برخی کشورها در اجرای برجام، گفت: مگر دولت باید تعهد دهد که سران کشورها  به خصوص 5+1 در کنترل ما باشند و بدعهدی نکنند ما باید بدانیم  چگونه از کشور مان دفاع کنیم ما باید تلاش کنیم کشور را از خطر جنگ چگونه نجات دهیم، امنیت کشور را تضمین و اقتصاد کشور را بالنده کنیم باید به دنبال منافع خود باشیم آنها هم به دنبال منافع خود هستند  و هرچه پا را از گلیم خود درازتر کنند باید در مقابلشان بایستیم و می ایستیم.

وی افزود: ما رهبری شجاع، بزرگ و سترگ داریم دولت و دیگر ارکان هم محکم ایستاده اند و هر کجا بخواهد به  منافع کشور خدشه ای  وارد شود از آن دفاع کرده و دفاع می کنند .

استاندار مرکزی در بخش دیگری از سخنانش تصریح کرد: همانگونه که در زمان جنگ تحمیلی شهرهای مرزی صدمات زیادی دیدند استانهای صنعتی هم در جنگ تحریمی دچار آسیب های فراوانی شدند و در استان صنعتی مرکزی  هم بسیاری از کارخانه های بزرگ مستقیم درگیر و تحریم شدند و تکانه های شدید اقتصادی در کنار تحریم ها باعث شد ما شرایط نامناسبی داشته باشیم.

وی ادامه داد: در پی ابلاغ سیاست های اقتصاد مقاومتی از سوی رهبر معظم انقلاب به تمامی ارکان کشور در استان مرکزی در  6 فروردین ماه سالجاری اولین جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی در یکی از واحدهای تولیدی ساوه  برگزار شد.

وی افزود: این کارخانه در سال 94 با 2 هزار کارگر بیکار روبرو بود و امروز با 80 درصد ظرفیت در سه شیفت کار می کند ؛ دوستانی که اقتصاد را با 43 درصد تورم و کشور را با از بین رفتن تمام امیدهای اقتصادی تحویل دادید چرا این مسائل را اطلاع رسانی نمی کنید؟

استاندار مرکزی با اشاره به اینکه تاکنون چهل جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی در استان برگزار شده است،ابراز کرد: تاکنون  1045 واحد کوچک و متوسط  استان ، 708 میلیارد تومان در طرح رونق تولید تسهیلات دریافت کرده اند.

وی افزود:  زمانی که در ابتدای سال معاون اول رئیس جمهور محضر مقام معظم رهبری رفتند و رهبری سیاست های اقصاد مقاومتی را ابلاغ کردند  راه اندازی 7500 واحد کوچک و متوسط مورد تاکید قرار گرفته بود و امروز دولت توانسته به بیش از 23 هزار واحد کوچک و متوسط در کشور تسهیلات رونق تولید اعطا کند.

استاندار مرکزی درخصوص رسیدگی به واحدهای بزرگ استان نیز ابراز کرد: مشکلات واحدهای بزرگ استان را هم مورد پیگیری قرار داده و پیگیری می کنیم، برخی از مشکلات این واحدها قانونی است که باید در قوه دیگر اصلاح شود و تمام قوا باید همکاری کنند.

وی افزود: در استان مرکزی بخش عمده ای از موفقیتها در اثر همکاری و همراهی نماینده ولی فقیه در استان، نمایندگان مردم استان در مجلس شورای اسلامی، دستگاه قضایی و ائمه جمعه حاصل شده است.

زمانی قمی ابراز کرد: وقتی به پایان سال نزدیک و با سیاست انقباضی بانکها روبرو شدیم بلافاصله مسیر خود را در ستاد اقتصاد مقاومتی به روستاها تغییر دادیم.

وی افزود: تجربه کشورهای موفق مانند چین، هندوستان، مالزی و بسیاری ازکشورهای پرجمعیت این بوده که روستاها را آباد ، اشتغال خرد و اقتصاد کوچک را در کانون توجه قرار دادند و ما با بهره گیری از این تجربه و مطالعه این کارهای موفق و استنباط از روح فرمان رهبری یعنی اقتصاد مقاومتی تصمیم گرفتیم توسعه روستاها را بطور جد دنبال کنیم.

زمانی قمی ابراز کرد:  اعضای ستاد اقتصاد مقاومتی استان در روستاهای دارای استعداد هر شهرستان حضور یافته تمام  زمینه های حرفه ای و اشتغال آن شهرستان را مورد بررسی قرار می دهند که در جهت رفع مشکلات روستاها آنچه در توان  مدیران استان و دولت  است را رفع می کنیم و اگر به راه حل های جدید  نیز دست یافتیم احصا و به  مرکز ارسال می کنیم.

زمانی قمی ادامه داد:  اولین استانی که اعضای ستاد اقتصاد مقاومتی را  به روستاها می برد استان مرکزی است و این اقدام  یک تجربه موفق است چرا که بالندگی و اعتلای کشور از طریق آبادانی روستاها  محقق می شود.

وی افزود: باید جهت و سمت مهاجرت را از شهر به روستا تغییر دهیم و این شدنی است و علائمی که درعلائق  مردم برای بازگشت به زادگاهشان و ایجاد اشتغال می بینیم  ما را در این زمینه بیشتر امیدوار کرده است .

استاندار مرکزی خطاب به دهیاران زن حاضر در جلسه، گفت: بانوان در امر مدیریت موفق نشان داده اند و هرجا به بانوان مسئولیت واگذار شده، موفقیت های چشمگیری حاصل شده است..

وی افزود: دهیاران نظرات خود را در زمینه اشتغال خرد در روستاها و آبادانی روستاها به استانداری ارائه دهند.

گفتنی است بخشدار مرکزی آشتیان و نماینده دهیاران و شوراهای اسلامی روستایی نیز در این نشست برخی مسائل و مشکلات خود را مطرح کردند.
در این نشست از جمعی از زنان عضو شوراهای اسلامی و دهیاران استان مرکزی با  اهدای لوح تقدیر شد.

 

گالری تصاویر


دسته بندی

سرپرست اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها