Portal_background_image

آقازاده مطرح كرد؛ اختصاص 12 هزار ميليارد ريال تسهيلات رونق توليد به استان مركزي

آقازاده استاندار مرکزی در نشست کارگروه ایجاد رونق در واحدهای کوچک و متوسط استان، گفت: 12 هزار میلیارد ریال تسهیلات رونق تولید امسال برای حمایت از واحدهای تولیدی به این استان اختصاص یافته است که نسبت به تسهیلات اعطایی مدت مشابه قبل 30 درصد افزایش دارد.

آقازاده استاندار مرکزی اظهار کرد: رقم تخصیصی تسهیلات رونق تولید این استان با توجه به جایگاه اقتصادی و کشاورزی استان محدود است و پاسخگوی تمامی نیازهای متقاضیان نیست.

وی بیان کرد: 9 هزار میلیارد ریال تسهیلات رونق تولید در سال گذشته به استان اختصاص یافت که این سهم با توجه به جایگاه ویژه ای که استان در عرصه صنعت و کشاورزی کشور چاره ساز نیست.

استاندار مرکزی گفت: با توجه به شرایط اقتصادی کشور و محدودیت منابع بانکی می طلبد که سهم جذب تسهیلات رونق تولید استان تا پایان افزایش یابد.

آقازاده افزود: جذب تسهیلات رونق تولید و تزریق این منابع مالی به اقتصاد استان باید توسط بخش های صنعت، معدن و تجارت، گردشگری و جهاد کشاورزی پی گرفته شود.

وی یادآور شد: بانک ها در اسرع وقت نسبت به جذب تسهیلات اقدام کنند و بانک های خصوصی نیز باید با جدیت پای کار بیایند.

استاندار مرکزی گفت: تعهد اشتغالزایی دولت در سال جاری یک میلیون و 50 هزار نفر فرصت شغلی پایدار است که با توجه به شرایط اقتصادی موجود، احتمال ریزش نیرو در برخی واحدهای تولیدی وجود دارد.

آقازاده افزود: وظیفه ذاتی بانک ها است که با تعامل و همکاری بیشتر بکوشند کشور از شرایط سخت عبور کنند زیرا بانک ها جلودار کاروان همکاری اقتصادی، کارآفرینی و اشتغال هستند.

وی اظهار اشت: عملکرد بانک های استان در پرداخت تسهیلات رونق تولید به صورت ماهانه در نشستی بررسی شود و عملکرد مطلوب و ضعیف آن ها در بوته نقد قرار می گیرد.

استاندار مرکزی گفت: بانک های استان در سال جاری همکاری مطلوبی با واحدهای تولیدی داشته اند و این روند با همکاری بیشتر ادامه یابد.


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها