Portal_background_image

استاندار مطرح كرد: احياي 126 واحد صنعتي استان در سال جاري/ رفاه و منزلت اجتماعي معلمان دغدغه اصلي نظام است

زمانی قمی در همایش رفاه و منزلت اجتماعی معلم که با حضور نجفی مشاور اقتصادی رئیس جمهوری در کانون امام علی(ع) اراک برگزار شد، گفت: 126 واحد صنعتی کوچک و متوسط استان که به دلیل اعمال تحریم ها به تعطیلی کشیده شده بود در سال جاری احیاء شد که این مهم نشان از توجه ویژه دولت به صنعت و حل مشکلات جامعه از قبیل بیکاری دارد.

زمانی قمی استاندار مرکزی اظهار کرد: با وجود همه مشکلات و موانع و محدودیت های اعتباری، دولت در ریل توسعه و پویایی قرار گرفته است. 

زمانی قمی افزود: 126 واحد صنعتی کوچک و متوسط که به دلیل اعمال تحریم ها به تعطیلی کشیده شده بودند در سال جاری احیاء شدند که این مهم نشان از توجه ویژه دولت به صنعت و حل مشکلات جامعه از قبیل بیکاری دارد. 

وی ادامه داد: با وجود اینکه منتقدان دولت می کوشند مشکلاتی که خودشان مسبب اصلی آن ها هستند برجسته سازی کنند ، اما دولت تدبیر و امید با تمام قوا برای آبادانی ایران اسلامی و ارتقاء سطح معیشتی مردم تلاش می کند.

استاندار مرکزی بیان کرد: منتقدان همه مشکلاتی را که از دولت های نهم و دهم به ارث رسیده به کابینه یازدهم نسبت می دهند و از هیچ تلاشی برای تضعیف عملکرد دولت دریغ ندارند. 

وی اضافه کرد: در دولت های نهم و دهم در بخش اخلاق دچار مشکلات اساسی بودیم و در بخش سیاست نیز هر فرد و گروهی که همراه فکری آنان نبود به راحتی کنار گذاشته می شد. 

زمانی قمی در بخش دیگری از سخنان خود منزلت اجتماعی همه ایران را در گرو منزلت معلمان دانست و گفت: نقش معلمان در توسعه وآبادانی زیربنایی کشور باید بیش از پیش برجسته سازی شود. 

وی ،استان مرکزی را مهد مفاخر بزرگ ایران دانست و گفت: 20 درصد مفاخر کشور از قبیل امام راحل، آیت الله اراکی و پروفسور حسابی اهل این استان هستند که این مهم برگ زرینی بر تاریخ استان مرکزی است. 

استاندار مرکزی، شرایط صنعتی و کشاورزی استان مرکزی را نیز بسیار مطلوب معرفی کرد و گفت: وجود 2800 واحد صنعتی و تولید سالانه 450 هزار تن گندم ، نشان از ظرفیت های اقتصادی ایده آل این استان دارد. 

نجفی مشاور اقتصادی رئیس جمهوری نیز  گفت: برخی از افراد به دلیل پیگیری مسائل گروهی و جناحی و همچنین فهم اشتباه از مسائل داخلی و بین المللی تیشه به ریشه ارزش های والای نظام اسلامی می زنند.

وی، افزود: هنگامی که یک دستاورد ارزشمند نظام و دولت مانند برجام و یا تدوین منشور شهروندی از سوی گروه یا افرادی بی اساس جلوه داده می شود، بزرگترین خیانت را به منافع ملی و جمهوری اسلامی صورت گرفته است و اغلب این افراد نیز از پیامد منفی رفتار خود در صحنه بین المللی غافل هستند. 

وی با بیان اینکه منتقدان منصف مشکلات جامعه را به اندازه واقعی خود نشان دهند، بیان کرد: موفق نشان دادن عملکرد دولت در جامعه موفقیت و بالندگی نظام اسلامی را در صحنه بین المللی به منصه ظهور می گذارد بنابراین منتقدان دولت در مسائل انتقادی شرط انصاف و منافع ملی را در نظر داشته باشند.

وزیر اسبق آموزش و پرورش بیان کرد: برخی از منتقدان، از آغاز فعالیت دولت تدبیر و امید در صدد سیاه جلوه دادن فعالیت های دولتمردان هستند که این مهم نه تنها نادیده گرفتن زحمات دولت است بلکه جفا و خیانت در حقوق ملت است. 

وی بیان کرد: تدوین منشور شهروندی عملکرد ارزشمندی از سوی دولت است که نه تنها مردم را نسبت به حقوق شهروندی خود آگاه می کند بلکه چهره کشور را در صحنه بین الملل و دشمنان نظام که همواره مقوله تضعیف حقوق بشر در ایران را فریاد می زنند، تغییر می دهد اما، منتقدان و مخالفان دولت آن را یک اقدام تبلیغات انتخاباتی عنوان کرده اند در حالی که طرح تدوین منشور حقوق شهروندی از بدو فعالیت دولت یازدهم به جریان افتاد. 

نجفی اضافه کرد: در مقوله برجام نیز این افراد به اصلاح منتقد از آغاز مذاکرات بر طبل مخالفت کوبیدند و همواره عملکرد تیم مذاکره کننده را تضعیف کردند، در صورتی که اگر برجام منافعی را به دنبال داشت منافع ملی بود و این مهم با هدف لغو تحریم ها از سوی دولت اما با راهبری داهیانه رهبر معظم انقلاب اسلامی دنبال می شد. 

وی، با تشریح فعالیت روزهای گذشته وزیر نفت در سازمان جهانی اوپک گفت: با وجود اینکه بیش از 10 میلیون از 32 میلیون بشکه نفت صادراتی این سازمان را عربستان سعودی تامین می کند و حرف اول و آخر را در سازمان اوپک مسئولان سعودی می زنند اما عملکرد وزیر نفت در این سازمان باعث شد تا همه اعضاء اوپک از جمله عربستان سعودی تن به خواسته های ایران بدهند و میزان تولیدات خود را برای جلوگیری از کاهش بیش از حد قیمت نفت کاهش دهند. 
مشاور اقتصادی رئیس جمهوری افزود: تنها کشوری که در سازمان اوپک توانست مجوز افزایش تولیدات نفت را به میزان 500 هزار بشکه افزایش دهد، ایران بود، اما طیف به اصطلاح منتقد کوشیدند این اقدام ارزشمند که به نوع خود یک پیروزی بزرگ و مهم است را بی ارزش جلوه دهند. 
وی افزود: آحاد جامعه به خصوص منتقدان دولت باید بدانند که حمایت داخلی از دولتمردان نه تنها انگیزه خدمت را افزایش می دهد بلکه اقتدار و صلابت نظام اسلامی را نیز در جامعه بین المللی بالا می برد بنابراین در مباحث انتقادی باید ضمن رعایت شرط انصاف منافع ملی را نیز در نظر داشت. 

وی، با بیان اینکه برجام دشمنی آمریکا به ایران را تبدیل به دوستی نمی کند، بیان کرد: پس از برجام رئیس جمهوری فرانسه در ملاقات با آقای روحانی با صراحت اعلام کرد که کشورهای غربی در حمله نظامی به ایران هم قسم شده بودند و تنها زمان و گستره حمله مورد بحث و گفت و گو بود اما برجام این مسئله راحل کرد و امروز کشور ایران یکی از کانون های هدف تجاری فرانسه محسوب می شود و نباید از این دستاوردهای ارزشمند را نادیده گرفت و یا بی ارزش جلوه داد.

وی گفت: سالانه 600 هزار فارغ التحصیل دانشگاهی و 600 هزار دیپلمه و زیر دیپلم در ایران وارد بازار کار می شود که اشتغالزایی برای این افراد تنها با سرمایه گذاری خارجی در کشور امکان پذیر است اما دو قطبی بودن جامعه، شرایط سیاسی داخلی را تحت الشعاع قرار می دهد و سرمایه گذاران برای ورود به کشور احساس امنیت نمی کنند و می طلبد که مخالفان و افراد به اصطلاح منتقد دولت به این مسائل به صورت جدی بپردازند. 

نجفی ادامه داد: افرادی که سخنرانی نایب رئیس مجلس شورای اسلامی را در مشهد مقدس به هم می زنند باید بدانند که این اقدامات اشتباه به طور مستقیم بر سرمایه گذاری در ایران اثر می گذارد. 

وی افزود: ایران از ظرفیت های عظیمی در بخش های معدنی، صنعتی، کشاورزی و موقعیت جغرافیایی برخوردار است که بهره گیری از آن ها می تواند کشور را در مدت زمانی کوتاه به یک ابرقدرت اقتصادی در جهان تبدیل کند. 

مشاور اقتصادی رئیس جمهوری در بخش دیگری از سخنان خود رفاه و منزلت اجتماعی معلم را نیازمند باز تعریف جایگاه نظام اموزشی کشور دانست و گفت: مسئولان و فرهنگیان باید تلاش کنند تا نگاه به آموزش و پرورش به عنوان موثرترین بخش توسعه در کشور تغییر کند. 

مشاور اقتصادی رئیس جمهوری گفت: فرهنگیان باید ضمن توجه به مسائل و مشکلات خود، مسائل و معضلات عمومی را نیز در نظر داشته باشند و به عنوان اقشار فرهیخته جامعه نقش خود را در توسعه عمومی کشور به خوبی ایفا کنند.


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها