Portal_background_image

استاندار در ستاد اقتصاد مقاومتي : احياي واحدهاي توليدي اولويت مهم استان است/ دستگاههاي اجرايي تسهيل گر امور سرمايه‌گذاران باشند

زمانی قمی استاندار مرکزی در نشست ستاد راهبری و مدیریت اقتصاد مقاومتی استان که در محل استانداری برگزار شد، گفت: احیای واحد های تولیدی، جذب سرمایه گذار و فراهم کردن زمینه برای اشتغالزایی در روستاها از اولویتهای مهم استان است.

زمانی قمی استاندار مرکزی با بیان اینکه احیای واحدهای تولیدی نیمه فعال و صیانت از واحدهای تولیدی فعال راهبرد مهم تحقق اقتصاد مقاومتی است، اظهار کرد: احیای واحد های تولیدی، جذب سرمایه گذار و فراهم کردن زمینه اشتغالزایی در روستاها از اولویتهای مهم استان است.

وی بیان کرد: فرمانداران باید با سرکشی منظم از واحد های تولیدی در جریان روند کار در این واحد ها قرار گرفته و گزارشی از این که چه میزان از مشکلات این واحد ها مرتفع شده و چه مشکلاتی پیش روی آنها قرار دارد را تهیه و به استانداری ارائه نمایند.

زمانی قمی با اشاره به طرح مسائل و مشکلات صنایع مادر استان در کارگروه ملی ستاد تسهیل، گفت: سازمان صنعت، معدن و تجارت استان باید در جهت اجرایی شدن مصوبات این کارگروه تلاش نماید و گزارشی از روند اجرای این مصوبات را ارائه کند.

استاندار مرکزی  هدف از تشکیل ستاد اقتصاد مقاومتی را پرداختن به پروژه های مهمی که در حل مشکلات استان از جمله اشتغال سهم مهمی دارند عنوان کرد و گفت: مراقبت از اینکه ستاد اقتصاد مقاومتی از مسیر واقعی خود خارج نشود از اقدامات اساسی فرماندهی این ستاد است.

وی بیان کرد: حدود پنج ماه از سال جاری می گذرد لذا  دست یابی به نتایج مطلوب از برگزاری جلسات ستاد اقتصاد مقاومتی نیازمند تلاشی مضاعف است.

زمانی قمی عامل بسیاری از آسیب های اجتماعی در جامعه را مشکل بیکاری عنوان کرد و گفت: همه باید در راستای حل معضل بیکاری بعنوان دغدغه اصلی مردم و مسئولان اهتمام ویژه ای داشته باشیم.

وی افزود: پیگیری مسائل و مشکلات پروژه های نیمه تمام یا پروژه هایی که بنا به دلایلی اجرای آنها متوقف شده است مانند سرزمین ایرانیان، شهرک صنعتی مبل و ... باید در ستاد اقتصاد مقاومتی استان مورد بررسی قرار گیرد و صرف مطرح  کردن پروژه های شهرستانی و یا سطح استان در راستای اقتصاد مقاومتی در این نشست، این ستاد را از مسیر واقعی خود دور می کند.

استاندار مرکزی تشکیل  و تائید 400 پرونده واحد های کوچک و متوسط استان را برای دریافت وام اقدامی مهم عنوان کرد و گفت: این اقدام در صورتی ثمر بخش خواهد بود که بانکها با اعطای به موقع  این وام زمینه را برای رفع مشکلات واحد های تولیدی فراهم کنند.

وی افزود: بانکها تاکنون نسبت به اعطای وام به این 400 پرونده اقدام ننموده اند که  باید دلایل منطقی خود را در این زمینه عنوان کنند و امیدوارم هر چه سریعتر این اقدام را اجرایی نمایند.

زمانی قمی در بخش دیگری از سخنانش درخصوص یکی از معادن مستقر در حاشیه منطقه گردشگری آبگرم محلات، اظهار کرد: تمدید قرارداد این معدن قبل از پایان مدت قرارداد  و اینکه عدم تمدید پروانه معدن از مصوبات شورای برنامه ریزی و توسعه استان بوده است ، موضوعی است که باید مورد بررسی قرار گیرد.

وی افزود: به عنوان مدیریت ارشد استان اجازه نمی دهم که میراث کشور پایمال شود و در صورت سوء استفاده مقابل اینکار خواهم ایستاد.

استاندار مرکزی بر تسهیل امور سرمایه گذاران نیز تاکید کرد و گفت: مدیران باید بر عملکرد کارمندان تحت مجموعه خود نظارت داشته باشند و اگر اقدام کارمندی باعث طولانی شدن مسیر سرمایه گذاری در استان شود این امر پذیرفتنی نیست و با آن برخورد خواهد شد.


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها