Portal_background_image

استاندار مركزي احياي كارگاه هاي خانگي از برنامه هاي دولت براي ايجاد اشتغال در روستاها است

آقازاده استاندار مرکزی همزمان با ایام الله دهه فجر در جمع مردم نیوشت از توابع ساوه گفت: احیای کارگاه های خانگی و کوچک از برنامه های دولت تدبیر و امید در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی و تولید اشتغال و رفع بیکاری در روستاها است.

آقازاده استاندار مرکزی اظهار کرد:: بیکاری از مهمترین مشکلات موجود در روستاهای استان مرکزی است که دولت به درستی و با جدیت برای ایجاد اشتغال خانگی و افزایش درآمدهای مردم در مناطق کمتر برخوردار ورود کرده است.

وی گفت: تلاش مردم و دولت در کنار یکدیگر موجب شده است در سه سال اخیر روند اشتغالزایی در روستاها شتاب بگیرد و مهاجرت به شهرها کاهش یابد.

استاندار مرکزی با یادآوری بهره برداری از گازرسانی به 14 روستای شهرستان ساوه، گفت: تامین اعتبارات عمرانی و بهره برداری از این طرح ها با وجود مشکلات اقتصادی و هزینه های جاری قابل تقدیر است.

آقازاده افزود: گازرسانی به این روستا با 91 کیلومتر شبکه گذاری و اعتباری بالغ بر پنج میلیارد و 500 میلیون ریال انجام شده است.
وی یادآور شد: تا پیش از فعالیت دولت تدبیر و امید تنها 50 درصد روستاهای ساوه از نعمت گاز طبیعی برخوردار بودند و اکنون این رقم به بیش از 96 درصد رسیده افزایش یافته است.

فرماندار شهرستان ساوه نیز در این دیدار مردمی گفت: جمهوری اسلامی ایران به منظور آسایش روستاییان و جلوگیری از مهاجرت آنان به شهرها اقدام های فراوانی انجام داده است.

محمد بهاروند افزود: یک میلیارد و 500 میلیون دلار برای اشتعال و توسعه روستاهای کشور اختصاص یافته که سهم استان مرکزی در زمینه بسیار چشمگیر است.

وی ادامه داد: 50 درصد از خسارت سرمازدگی باغات ساوه تاکنون پرداخت شده و پرداخت بقیه این مبلغ نیز در دستور کار قرار دارد.


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها