Portal_background_image

استاندار مركزي: احياي روستاها دستاورد بزرگ انقلاب اسلامي است

آقازاده استاندار مرکزی در جمع مردم روستای مرزیجران از توابع بخش مرکزی شهرستان اراک، گفت: احیای روستاها، تقویت بنیه اقتصادی در مناطق کمتر برخوردار و توسعه روستایی از دستاوردهای انقلاب اسلامی است.

آقازاده استاندار مرکزی اظهار کرد:  فراهم کردن زیرساخت های اولیه در روستاها اقدامی مفید و موثر از سوی نظام اسلامی در ماندگاری روستاییان بوده است.

وی ادامه داد: پیش از پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی تنها 42 روستای استان مرکزی از نعمت برق برخوردار بود در صورتی که اکنون تمامی روستاهای این استان برقدار است. 

استاندار مرکزی بیان کرد: در بدو پیروزی انقلاب اسلامی هیچ کدام از روستاهای استان مرکزی از نعمت گاز برخوردار نبودند در صورتی که اکنون 100 درصد شهرها و 98 درصد روستاهای استان مرکزی از نعمت گاز بهره مند هستند و بیش از 540 هزار مشترک مسکونی و تجاری گاز در این استان وجود دارد. 

آقازاده گفت: گازرسانی به 34 شهر و 977 روستا با خط انتقالی بیش از 10 هزار کیلومتر و 285 هزار انشعاب، برگ زرینی از برنامه های توسعه ای و عمرانی انقلاب شکوهمند اسلامی در استان مرکزی است. 

وی بیان کرد: طرح هادی روستای مرزیجران اراک مورد تایید اهالی این روستا نیست و باید در اسرع وقت از سوی اداره کل بنیاد مسکن مورد بازنگری قرار گیرد. 

استاندار مرکزی اظهار داشت: مردم روستای مرزیجران از شرایط شبکه آبرسانی، جاده دسترسی و وجود سگ های ولگرد در محوطه زندگی خود گله مند هستند که باید با تشکیل کارگروهی تخصصی در فرمانداری اراک این مشکلات به صورت کارشناسی بررسی و تا پایان نیمه دوم سال آینده حل شود. 


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها