Portal_background_image

استاندار تاكيد كرد: احصاء تجربيات و اقدامات پدافندي استان در راستاي تدوين طرح جامع پدافند غير عامل

آقازاده استاندار مرکزی در نشست شورای پدافند غیر عامل استان که با حضور معاون بسیج و امور استان‌های سازمان پدافند غیرعامل کشور برگزار شد، گفت: استان مرکزی سابقه بسیار خوبی در اجرای طرح‌های پدافند غیرعامل دارد که باید از تجربیات و اقدامات استان در این حوزه در تدوین طرح جامع پدافند غیر عامل استان بهره گرفته شود.

آقازاده استاندار مرکزی اظهار کرد: با توجه به اقدام های مدیریتی این استان در زمان حوادث طبیعی و غیر طبیعی و جمع آوری این اطلاعات و ترمیم آن ها می توان طرح جامع استان را با کمترین هزینه تهیه کرد.

وی ادامه داد : دستگاه های اجرایی و خدماتی استان مرکزی با حضور به موقع در هنگام حوادث نشان داده اند که از آمادگی کامل در مواجه با تهدیدهای طبیعی و غیر طبیعی برخوردار هستند.         

استاندار مرکزی ادامه داد: این استان با انجام وظیفه و مدیریت صحیح بحران برق در تابستان امسال مورد تقدیر رئیس جمهوری قرار گرفته است. 

وی بر برگزاری عملیات تمرینی در دانشگاه ها، مدارس و دستگاه های اجرایی برای مقابله با حوادث طبیعی و غیر طبیعی تاکید کرد و افزود: برگزاری این برنامه های تمرینی نقش مهمی در افزایش آمادگی مردم و جوانان در برابر حوادث دارد.

معاون بسیج و امور استان‌های سازمان پدافند غیرعامل کشور  نیز گفت: تدوین طرح جامع پدافند غیر عامل در 31 استان کشور آغاز شده است.

سردار حیدری افزود: تفاهمنامه طرح جامع پدافند غیر عامل با هدف افزایش هرچه بیشتر پایداری استان ها در برابر تهدیدها و آسیب ها بین وزیر کشور و رئیس پدافند غیرعامل منعقد شده است.              

وی ادامه داد: 50 درصد اعتبار مورد نیاز این طرح باید توسط پدافند غیر عامل کشور و بقیه توسط استانداران تامین می شود.

معاون بسیج و امور استان‌های سازمان پدافند غیرعامل کشور خاطرنشان کرد: فقدان مطالعات پایه پدافند غیرعامل در سطح استان ها، ارایه الگویی برای دفاع در برابر تهدیدها و کمک به تهیه طرح جامع کشور از جمله ضرورت های پدافند غیر عامل در کشور است.

سردار حیدری افزود: بهبود شرایط موجود، توسعه پایداری و خوداتکایی استان ها در زمان بحران ناشی از جنگ نیز از جمله مزایا و چشم انداز تهیه طرح جامع پدافند غیر عامل در سطح کشور است.

معاون بسیج و امور استان‌های سازمان پدافند غیرعامل کشور گفت: صیانت از سرمایه انسانی به عنوان داشته مهم کشور، حراست از زیر ساخت ها در زمان خطر و حفظ زیر ساخت ها سایبری برای تداوم کارکرد در زمان بحران از دیگر اهداف تدوین طرح جامع پدافند غیر عامل در کشور است.

مدیرکل سیاسی و انتخابات استانداری مرکزی نیز در این نشست گفت: تمامی بیمارستان های این استان در راستای تحقق برنامه های پدافند غیر عامل به برق اضطراری مجهز هستند و تا پایان سال جاری 40 درصد نانوایی ها نیز به ژنراتور مجهز شده و 2 سوخته می شوند.

فراهانی افزود: اغلب نهادهای دولتی این استان در راستای تحقق برنامه های پدافند غیر عامل به سپر دفاعی سایبری مجهز هستند.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان مرکزی نیز در این نشست گفت: 12 استان کشور سال گذشته با بیماری آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان درگیر شدند و این بیماری به 90 درصد از طیور این استان ها خسارت وارد کرد.

 آنجفی افزود: با بسیج اداره ها و اقدام های انجام شده 450 هزار قطعه از طیور استان بر اثر بیماری آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان تلف شد که با تشکیل کمیته پایش تعداد این طیور در سال گذشته به 240 هزار کاهش یافت.

وی ادامه داد: 22 واحد غیر مجاز امسال در راستای مقابله با بیماری آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان به دستگاه های قضایی معرفی شده و پایش و مراقبت های انجام گرفته در سال جاری موردی از این بیماری تاکنون مشاهده نشده است.


دسته بندی

سرپرست اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها