Portal_background_image

استاندار تاكيد كرد: احداث نواحي صنعتي ابزاري كار آمد در اشتغالزايي و كاهش مهاجرتهاي روستايي

زمانی قمی استاندار مرکزی در حاشیه آغاز عملیات اجرایی نخستین طرح تولید جواهر و سنگ های قیمتی کشور درروستای آشمسیان خمین، گفت: احداث نواحی صنعتی در روستاها از کارآمد ترین ابزار برای ایجاد اشتغال پایدار و کاهش مهاجرتهای روستائیان است.

زمانی قمی استاندار مرکزی اظهار کرد:  بخشی از مشکل اشتغال و بیکاری در کشور متوجه جمعیت روستائی است  و دولت یازدهم  تلاش برای حل این مشکل را همواره در اولویت برنامه های خود داشته است.

وی افزود: دولت مصمم است تا در روستاها شرایطی را فراهم سازد تا سمت مهاجرت از شهرها به سوی روستاها باشد که اشتغالزایی در روستاها به این امر کمک می کند.

استاندار مرکزی بیان کرد: ایجاد نواحی صنعتی در روستاها  می تواند به ایجاد اشتغال و کاهش مهاجرت روستائیان کمک کند که امیدواریم  اجرای نخستین طرح تولید جواهر و سنگ های قیمتی کشور در ناحیه صنعتی روستای آشمسیان خمین بتواند در حل مشکل اشتغال این منطقه موثر باشد و خوشه های  اشتغال فراوانی را موجب شود.

علی یزدانی معاون وزیر صنعت معدن و تجارت و مدیر عامل سازمان صنایع کوچک و شهرکهای صنعتی ایران نیز در حاشیه این کلنگ زنی گفت: هم اینک در کشور ۹۵۲ شهرک و ناحیه صنعتی وجود دارد که از این تعداد ۲۹۰‌شهرک و ناحیه در روستا ها مستقر هستند.

وی تاکید کرد: ایجاد اشتغال مهمترین عامل توسعه و نگاه داشتن ساکنان این مناطق در روستا ها است که دولت تدبیر و امید نگاه ویژه ای به این مهم دارد.

این ناحیه صنعتی در زمینه تراش سنگ های قیمتی و نیمه قیمتی و ساخت پایه های طلا و جواهر در قالب توسعه ملی در زمینی به مساحت ۴ هکتار با اعتبار اولیه ۱۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان توسط بخش خصوصی ساخته می شود و اشتغال بین ۶۰۰ تا ۷۰۰ نفر از روستاییان منطقه در این پروژه پیش بینی شده است.

همچنین در طرح توسعه این ناحیه خصوصی صنعتی پیش بینی ۱۵۰ میلیارد تومان سرمایه گذاری ریالی و ۷۰ میلیون دلار ارزی و اشتغال تمامی روستاییان در نظر گرفته شده است. 

گالری تصاویر


دسته بندی

سرپرست اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها