Portal_background_image

با حضور استاندار؛ احداث شهر فرودگاهي پرندك در شهرستان زرنديه آغاز شد

عملیات ساخت شهر فرودگاهی پرندک در شهرستان زرندیه که قرار است مرکز تفریحی و گردشگری با استفاده از هواپیماهای سبک و فوق سبک باشد، با حضور استاندار مرکزی در ایام دهه فجر آغاز شد.

استاندار مرکزی در آیین آغاز عملیات عمرانی شهرک فرودگاهی پرندک، گفت: در این ناحیه گردشگری مردم می توانند از خدمات پروازی و تفریحی با هواپیماهای سبک و فوق سبک استفاده کنند که موجب رونق اقتصادی منطقه نیز می شود.

«سیدعلی آقازاده» افزود: در این مرکز گردشگری و پروازی که با همت بخش خصوصی احداث می شود،‌ برگزاری دوره های آموزش خلبانی و امکان انجام پرواز در مسافت های کوتاه با هواپیماهای ویژه قابل انجام است. 

مجری و سرمایه گذار این پروژه نیز گفت: طرح احداث شهرک فرودگاهی پرندک از سال ۱۳۹۶ در دستور کار قرار گرفت و با اخذ موافقت های لازم از ستاد کل نیروهای مسلح و موافقت ستاد مشترک ارتش جمهوری اسلامی ایران، کار واگذاری زمین برای این پروژه انجام شد.

«محمد مطلق» اظهار داشت: طرح شهرک فرودگاهی پرندک به دلیل محدودیت در واگذاری زمین قرار است در 2 مرحله اجرا شود که فاز نخست شامل مجموعه هوانوردی عمومی با کاربری آموزشی، تفریحی، تعمیراتی و خدماتی است.
وی افزود: در مرحله دوم با ارتقای کاربری ها، فرودگاهی سبک با هواپیماهای دارای گنجایش کمتر از ۱۹ نفر و حمل بار تا ۱۵ تن احداث خواهد شد.
به گفته مجری طرح شهرک فرودگاهی پرندک از جمله کاربری های مورد نظر در صورت تکمیل، فراهم کردن زمینه امدادرسانی هوایی به استان های همجوار در زمان وقوع بحران ها است.

مرحله نخست این شهرک فرودگاهی در زمینی به مساحت 20 هکتار و با اعتباری افزون بر 150 میلیارد ریال قرار است احداث شود.


دسته بندی

سرپرست اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها