Portal_background_image

استاندار مركزي: احداث زائرسرا در ساوه يك تصميم اعتقادي و اجتماعي ارزشمند است

زمانی قمی استاندار مرکزی در نشست هم‌اندیشی خیرین شهرستان های ساوه و زرندیه جهت احداث زائرسرای شهر نوبران (آزادراه کربلا) ، گفت: : احداث زائرسرا در بخش نوبران از توابع شهرستان ساوه یک تصمیم اعتقادی و اجتماعی ارزشمند است.

زمانی قمی استاندار مرکزی اظهار کرد: مشارکت در این امر خداپسندانه دنباله رو حرکتی است که امام حسین(ع) در راستای تقویت ارزش های اسلامی برای زنده نگاه داشتن دین مبین اسلام انجام دادند .

وی افزودئ: این اقدام به منزله تثبیت پایه های فکر و اندیشه اهل بیت(ع) و همچنین فراهم ساختن  مکانی برای اسکان و استراحت زائران عتبات عالیات است. 

استاندار مرکزی تصریح کرد: این اقدام ارزشمند نشانگر تقویت جریان حق خواهی و تلاش برای اخلاقی کردن جامعه در دفاع از مظلوم و مقابله با ظالم است که میراث گرانبها و گنج نامحدود امام حسین (ع) بوده و نشان می دهد که مردم قرن ها پس از گذشت واقعه کربلا  همچنان دل در گرو حق و نابودی باطل دارند. 

زمانی قمی بیان کرد: عبور زائران از شهرستان های ساوه و زرندیه تا همدان و کرمانشاه  یکی از مسیرهای قدیمی جهت عزیمت به حرمین شریفین است از این رو احداث زائرسرا در شهر نوبران و در مسیر آزادراه کربلا اقدامی ماندگار در خدمت به زائران شریف است. 

 بهاروند فرماندار شهرستان ساوه نیز  با اشاره به احداث زائر سرا در شهر نوبران، گفت: قطعا خیرین و فعالان اقتصادی و صنعتی ساوه در این کار خداپسندانه نیز با مشارکت خیرخواهانه بخش اعظمی از هزینه احداث را تامین خواهند کرد. 

بهاروند گفت: این زائرا سرا با امکانات اقامتی لازم احداث خواهد شد و در مسیر تردد زائران جانمایی شده است و با انجام مطالعات صورت گرفته به محض تامین اعتبار مورد نیاز بزودی عملیات اجرایی آن آغاز خواهد شد. 

حجت‌الاسلام محمدی‌مطلق امام جمعه شهر نوبران نیز گفت: عشق به امام حسین (ع) نقش آهن ربا را در قلب ها دارد و مردم را به هم نزدیک می کند. امام حسین (ع) نور هدایتی است که عامل پیروزی حق بر باطل بود و باید همه ما برای احیای ارزش‌های اسلامی بجا مانده تلاش کنیم. 

عمادالدین شهیدی از معتمدین شهر نوبران نیز به نمایندگی از سوی مردم این بخش میزان اعتبار مورد نیاز برای احداث این زائر سرا را 10 میلیارد تومان ذکر کرد که تماما توسط خیرین تامین خواهد شد. 

وی بیان کرد: در احداث این زائر سرا از نماد معماری ایرانی اسلامی استفاده خواهد شد و ضمن معرفی هویت دینی و ایرانی به عنوان یک پایگاه فرهنگی بزرگ تبدیل خواهد شد. 


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها