Portal_background_image

استاندار مركزي: احداث بازارچه هاي صنايع دستي گامي مهم در حمايت از توليد داخلي است

آقازاده استاندار مرکزی در آیین آغاز عملیات اجرایی سیزدهمین بازارچه صنایع دستی استان در شهر نیم ور ، گفت: احداث بازارچه های دائمی صنایع دستی در استان گامی مهم در حمایت از تولید کنندگان و ایجاد بازار های فروش جدید است .

آقازاده استاندار مرکزی اظهار کرد: حمایت از صنایع دستی و توسعه تولید آن، حمایت از کالای کاملا ایرانی است که از مصالح، ابزار، هنر و نیروی انسانی کاملا بومی بهره می برد، از این رو احداث بازارچه های دائمی صنایع دستی در استان گامی مهم در حمایت از تولید کنندگان و ایجاد بازار های فروش جدید است .

وی افزود:امیدارم با پیگیری و حمایت نماینده مجلس، مدیرکل میراث فرهنگی و دیگر مسئولان هر چه زودتر این بازارچه احداث شود و در دهه فجر 97 به بهره برداری برسد.

مدیرکل میراث فرهنگی استان نیز در حاشیه این مراسم گفت: در دولت تدبیر و امید، احداث 12 بازارچه دائمی صنایع دستی در استان هدف گذاری شد که از این میان 4 بازارچه در شهرهای اراک، محلات، خمین و خنداب با مرمت بناهای تاریخی ایجاد شده است. همچنین 6 بازارچه نوساز در شهرهای ساوه، دلیجان، خمین، قورچی باشی، شازند و آشتیان نیز احداث شد و بازارچه شهرهای کمیجان و فراهان نیز در دست احداث است.

حسینی افزود: حمایت از صنایع دستی، نمود عینی اقتصاد مقاومتی و حمایت از کالای ایرانی است و از سوی دیگر منبع بسیار مناسب تولید شغل برای جویندگان کار است چراکه با آورده بسیار اندک مالی و تلفیق آن با هنر می توان سود کلان اقتصادی را بدست آورد. 

مدیر کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری استان گفت: این بازارچه در شهر نیم‌ور با 10 غرفه مجهز ساخته می شود و به صورت تقریبا رایگان در اختیار هنرمندان برجسته این شهر قرار می گیرد .

وی افزود: بر این اساس  هنرمند تنها کافی است هزینه ماهیانه آب، برق و گاز کارگاه خود را تقبل کند و کل بنا را بصورت رایگان دریافت نماید و  در مقابل باید صنایع دستی با کیفیت و مورد تائید اداره کل میراث فرهنگی را ارائه نماید.


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها