Portal_background_image

با حضور استاندار: اجلاسيه ۱۲۰۰ شهيد دانش آموز استان مركزي برگزار شد

آقازاده استاندار مرکزی در اجلاسیه ۱۲۰۰ شهید دانش آموز استان در مصلی بیت المقدس اراک ، گفت: برگزاری این اجلاسیه يكي از دستاوردهاي فرهنگي و معنوي استان است.

آقازاده استاندار مرکزی اظهار کرد: نوجوانان و جوانان اين سرزمين با درك بالا و شعور سياسي و معنوي به باورمندي رسيدند و براي ياري دين و انقلاب، درس و مدرسه را رها كردند و به سمت مسير دفاع از آرمان هاي انقلاب، دين مبين اسلام و ناموس اين خاك شتافتند .

وي با بيان اينكه برگزاري اين اجلاسيه و بزرگداشت شهداي فرهنگي و ١٢٠٠ دانش آموز شهيد استان مركزي كار بزرگي است كه توسط آموزش و پرورش، سپاه پاسداران و بسيج انجام گرفته است و يكي از دستاوردهاي فرهنگي و معنوي استان قلمداد مي‌شود، افزود: در كنار ايثارگري دانش آموزان، ياد و خاطره معلمان شهيد را گرامي مي‌داريم كه دانش آموزاني ايثارگر را تربيت كردند و خود نيز در مسير دفاع از انقلاب فداكاري كردند .

وي با بيان اينكه تا زماني كه انقلاب پايدار ايستاده است هجوم و کینه دشمنان عليه اين سرزمين ادامه دارد و همواره نيازمند نيروهاي مدافع انقلاب و جوانان هستيم، گفت: در برهه اي از زمان اين خاك مورد حمله و هجوم نظامي قرار گرفت و امروز با رويكرد ديگري، جنگ اقتصادي عليه ملت آغاز شده است ولی لشگر جوانان آماده ورود و حضور در عرصه براي دفاع از كيان انقلاب در زمينه هاي مختلف هستند و امروز شاهد پيشرفت هاي علمي در كشور هستيم .

سیدعلی آقازاده با اشاره به منويات و تاكيدات مقام معظم رهبري جهت استفاده از ظرفيت جوانان و با بیان اینکه جوانان همواره یار و سرباز انقلاب بوده اند، افزود: اين نگاه و نصايح ايشان نشان از باور انقلاب به جوانان دارد .

 جانشین فرمانده قرارگاه ثارالله گفت: ایستادگی در برابر ابرقدرت ها و دشمنان ثمره تفکر ایثار و شهادت و خون پاک شهدا است.

 سردار سرتیپ  کوثری افزود: شهدا با نثار باارزش ترین داشته خود در مقابل دشمنان تا بن دندان مسلح ایستادند و به ما درس مقاومت و حمایت از ولایت دادند.

وی اظهار اشت: حضرت امام خمینی (ره) با تشکیل حکومت اسلامی به دشمنان نشان داد می‌توان با اتکا به وحدت مردم، قدرت برتر بود.

جانشین فرمانده قرارگاه ثارالله گفت: امام راحل با الگوگیری از اهل بیت، نظام اسلامی را پایه گذاری کرد و جوانان با تاسی به مکتب عاشورایی در مقابل دشمنان ایستادند.

سردار کوثری افزود: انقلاب اسلامی با ریشه قوی بعد از سال‌های متمادی در برابر انواع توطئه دشمنان مقاوم ایستاده و این مهم نتیجه خون پاک شهدا است.

جانشین فرمانده قرارگاه ثارالله گفت: مردم ایران به ویژه دانش آموزان و معلمان در جنگ تحمیلی با لبیک به امام راحل وارد میدان نبرد شدند و با نثار جان خود شگفتی دشمنان را فراهم کردند.

سردار کوثری افزود: آموزش و پرورش در اوج دفاع مقدس با حضور در جبهه حق علیه باطل با تشکیل ستاد پشتیبانی حماسه‌هایی از گذشت و اخلاص خلق کردند که هنوز امروز در برگزاری یادواره شهدا از آن یاد می‌شود.

وی اظهار داشت: دشمنان با شکل دهی القاعده و داعش از ۷۸ کشور کوشیدند جنگ نیابتی راه اندازند تا وحدت مسلمانان را نشانه بگیرند اما، با درایت و مدیریت رهبران دینی این نقشه نیز خنثی شد.

مدیرکل آموزش و پرورش استان مرکزی نیز گفت: نام شهدا بر تارک آموزش و پرورش می‌درخشد و تا ابد جادوانه می ماند.

 فولادوند افزود: آنان فضای کلاس و مدرسه را پایگاهی برای کسب علم در کنار دفاع سرزمین قرار دادند.

وی اظهارداشت: نام شهدا در تاریخ متجلی باقی می‌ماند تا مسیر هدایت بشریت روشن باشد.

مدیرکل آموزش و پرورش استان مرکزی گفت: آموزش و پرورش به عنوان متولی تربیت رسالت بزرگی برعهده دارد تا با آموزش نسلی پرورش دهد که بالنده است.

فولادوند افزود: معرفی الگو تربیتی، ضرورتی انکار ناپذیر است که در این راستا وظیفه آموزش و پرورش سخت می‌شود.

وی اظهارداشت: شهدا با مسؤولیت پذیری و تعهد، زمان شناسی دقیقی انجام دادند و با دفاع از سرزمین جادوانه شدند.

مدیرکل آموزش و پرورش استان مرکزی گفت: شهدا با تاسی از سیدالشهدا مسیر فرهنگ عاشورایی را ادامه دادند.

پیام تصویری نماینده ولی فقیه و استاندار مرکزی نیز در این آئین پخش شد.

در این آئین از تمبر یادبود اجلاسیه شهدای فرهنگی و دانش آموزی استان رونمایی شد.


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها