Portal_background_image

با حضور استاندار؛ اجلاسيه شهداي جامعه پزشكي و بهداري استان مركزي برگزار شد

با حضور آقازاده استاندار مرکزی اجلاسيه شهداي جامعه پزشكي و بهداري استان مركزي برگزار شد.

رئیس موسسه بهداری، زرمی دفاع مقدس و مقاومت گفت: اقدامات انقلابی و مجاهدانه کلید رفع مشکلات اقتصادی کشور در شرایط کنونی است.

 سردار فتحیان افزود: انقلاب اسلامی با رهبری داهیانه مقام معظم رهبری و تلاش و حضور مجاهدانه و انقلابی رزمندگان اسلام و جوانان در صحنه های مختلف علمی به یکی از قدرت های منطقه و جهان تبدیل شده است.

وی ادامه داد: ایران اسلامی با برخورداری از ظرفیت های معدنی بسیار از جمله کشورهای ثروتمند جهان به شمار می رود و می توان با انجام کار انقلابی و جهادی و واگذاری فعالیت های اقتصادی به مردم و جوانان زمینه رفع مشکلات و توسعه و پیشرفت کشور را فراهم کرد.

سردار فتحیان یاد آور شد: دشمنان اسلام و قرآن در ابتدای جنگ به دلیل عدم شناخت و درک ظرفیت های ملت ایران، شیعه و قدرت امام راحل(ره) اعلام کردند در کوتاهترین زمان به تهران خواهند رسید.

وی ادامه داد: امام خمینی(ره) با قدرت الهی جنگ وسیع دشمنان علیه کشور را کوچک کرد و با کمک مردم و رزمندگان اسلام در برابر تمامی قدرت های غرب و شرق ایستاد و جنگ را به پیروزی رساند.

رئیس موسسه بهداری، زرمی دفاع مقدس و مقاومت گفت: جمهوری اسلامی ایران در ابتدای جنگ در حوزه پزشکی نیز بسیار ضعیف بود و بخش عمده پزشکان کشور را پزشکان خارجی تشکیل می دادند.

سردار فتحیان افزود: رزمندگان اسلام با پیروی از فرمایشات امام راحل(ره) و بهره گیری از حداقل ها در برابر دشمنان ایستادگی کردند و تا پایان جنگ ارتش جدیدی راه اندازی کردند.

وی ادامه داد: سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با بهره گیری از ظرفیت های بسیج به سپاه قدرتمندی برای کشور تبدیل شده است.

رئیس موسسه بهداری، زرمی دفاع مقدس و مقاومت، تخلیه مجروح را از جمله شاخصه های بهداری رزمی دانست و گفت: رزمندگان اسلام در دوران دفاع مقدس با راه اندازی یگان تخلیه، سرعت تخلیه مجروح را کاهش دادند که این مهم در جهان بی نظیر است.

سردار فتحیان با یادآوری ایجاد بیمارستان های صحرایی توسط رزمندگان اسلام با بهره گیری از ظرفیت های داخلی در مناطق جنگی کشور اظهار داشت: حدود یک میلیون نفر در دوران دفاع مقدس مجروح شدند و ۱۰۰ هزار عمل جراحی حیاتی در این بیمارستان ها انجام شد.

وی ادامه داد: بهره گیری از ظرفیت های داخلی و موفقیت رزمندگان در حوزه های مختلف نتیجه باوری بود که امام راحل (ره) در بین جوانان ایجاد کرده بودند.

رئیس موسسه بهداری، زرمی دفاع مقدس و مقاومت خاطرنشان کرد: امام راحل(ره) جوانان را باور داشتند و جوانان نیز به امام خمینی(ره) ایمان داشتند.

سردار فتحیان گفت: رزمندگان اسلام در ۲ تا سه سال پس از پیروزی دفاع مقدس با تشکیل اتاق های فکر نقاط ضعف و قوت جنگ تحمیلی را احصا کرده و با تهیه طرح و انجام فعالیت های مجاهدانه امروز کشور را به نقطه ای رساندند که دشمنان جرات نزدیکی به مرزهای کشور را ندارند.

رئیس موسسه بهداری، زرمی دفاع مقدس و مقاومت، توسعه علمی کشور را از دیگر اقدامات مهم کشور پس از پیروزی انقلاب اسلامی دانست و خاطرنشان کرد: رهبر معظم انقلاب پس از پیروزی جنگ تحمیلی علیه کشور پرچم توسعه علمی را به دست گرفتند و اکنون جمهوری اسلامی ایران در حوزه های مختلف علمی جزو ۱۰ تا ۲۰ کشور جهان است.

سردار فتحیان افزود: اکنون به برکت انقلاب اسلامی، جمهوری اسلامی ایران در زمینه تربیت نیروهای متخصص پزشکی خودکفا شده و ۸۰ درصد نیروهای متخصص در استان های محل سکونت تربیت می شوند.

وی گفت: ۵۵ هزار نفر از استان مرکزی در جنگ تحمیلی دشمنان علیه کشور حضور داشته اند و این استان شهیدان بسیاری را برای دفاع از اسلام و قرآن اهدا کرده است.

 رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی اراک نیز در این نشست گفت: کنگره امام خمینی(ره) در دوران دفاع مقدس و ۶۲۰۰ شهید استان از جمله مهمترین رویدادهای فرهنگی این استان بوده و اجلاسیه های بسیاری ذیل این کنگره برگزار شده است.

سید«محمد جمالیان» افزود: ۸۳ شهید بهداری رزمی در راستای برگزاری اجلاسیه اجلاسیه شهدای جامعه پزشکی در این استان شناسایی شد که ۶ شهید آنان دانشجوی رشته پزشکی بودند.

گفتنی است تشییع نمادین شهید گمنام و رونمایی تمبر اجلاسیه شهدای جامعه پزشکی و بهداری رزمی استان مرکزی از دیگر برنامه های جنبی این آیین بود.


دسته بندی

سرپرست اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها