Portal_background_image

استاندار در نشست شوراي ترويج فرهنگ ايثار و شهادت استان: اجراي قانون درمان تكميلي ايثارگران با جديت دنبال مي شود

آقازاده استاندار مرکزی در نشست شورای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت استان ،گفت: اجرای قانون تامین و پرداخت هزینه کمک درمان تکمیلی ایثارگران این استان با جدیت پیگیری می شود.

آقازاده استاندار مرکزی اظهار کرد: تامین و پرداخت هزینه درمان تکمیلی ایثارگران و افراد تحت تکفل از سرجمع اعتبارات مصوب دستگاه‌ها مصوبه هیات وزیران است و به زودی در این استان نیز اجرایی می شود. 

وی ادامه داد: قرارداد تامین و پرداخت هزینه درمان تکمیلی ایثارگران وزارت آموزش‌ و پرورش نیز با بیمه دی منعقد شده که به زودی به استان ها نیز ابلاغ و مشکل بیمه تکمیلی این قشر از جامعه حل می شود. 

استاندار مرکزی بیان کرد: وقفه تامین هزینه بیمه تکمیلی ایثارگران نتیجه ناهماهنگی های دستگاه ها است که این مهم تا پایان سال بر طرف می شود. 

آقازاده اظهار داشت: سازمان بازنشستگی کشور نیز با جدیت تامین هزینه بیمه تکمیلی ایثارگران بازنشسته را دنبال می کند. 

وی اضافه کرد: قوانین و مصوبات اجرایی نشده در حوزه جامعه ایثارگری این استان با جدیت در دستور کار است و دستگاه های اجرایی نیز باید تمام تلاش خود را در حل مشکلات به کار گیرند. 

استاندار مرکزی گفت: حل مشکلات جامعه ایثاگری از برنامه های اصلی نظام اسلامی و دولت تدبیر و امید است که در سال های گذشته به میزان مقدورات اعتباری گام های مهمی انجام شده است. 

آقازاده افزود: تجلیل از مقام شامخ شهدا و خانواده های شهدا تجلیل از ارزش هاست چرا که شهادت طلبی یکی از آرمان های نظام اسلامی است. 

تشکیل پنج کمیته رسانه با مسئولیت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی، جمع آوری آثار با مسئولیت بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس، پژوهشی و تحقیق با مسئولیت دانشگاه پیام نور، تبلیغات با مسئولیت اداره کل تبلیغات اسلامی و کمیته پشتیبانی با مسئولیت سازمان برنامه و بودجه در شورای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت استان مرکزی از مهمترین مصوبات این نشست بود. 

نامگذاری پل روگذر جاده اراک - فراهان به نام شهید جهادگر «اسدالله هاشمی» و برگزاری فصلی شورای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت استان مرکزی از دیگر مصوبات این نشست بود. سرپرست اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها