Portal_background_image

استاندار مركزي در نشست شوراي هماهنگي مبارزه با مواد مخدر: اجراي طرح پاكسازي مناطق آلوده به مواد مخدر در استان با جديت دنبال شود

زمانی قمی استاندار مرکزی در نشست شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان که در محل استانداری برگزار شد،بر اجرای دقیق طرح جمع آوری معتادین و پاک سازی مناطق آلوده به مواد مخدر در استان تاکید کرد.

زمانی قمی استاندار مرکزی با تاکید بر اجرای صحیح طرح پاکسازی نقاط آلوده به مواد مخدر در استان توسط نیروی انتظامی و ستاد مبارزه با مواد مخدر، افزود: همه دستگاه های اجرایی ذی ربط در اجرای این طرح باید با برنامه های مدون به کمک نهادهای متولی آمده و آن ها را در اجرای هرچه مناسبتر آن کمک کنند.

زمانی قمی گفت: تولید انواع مواد مخدر در دنیا نسبت به 30 سال گذشته دچار تحول شگرفی شده و به پیچیدگی مبارزه در این بخش اضافه شده است.

 وی عملکرد نیروی انتظامی و  کمیته مقابله با مواد مخدر را مفید و قابل دانست و اظهار کرد: ما در نشست شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر به دنبال پیدا کردن راه های موثر و جامع تر هستیم .

زمانی قمی اجتماعی کردن مبارزه با مواد مخدر و وارد کردن آن به نهادهای فرهنگی و علمی کشور را یک ضرورت عنوان کرد و افزود: باید این جلسات را بیشتر به سمت اجتماعی کردن مقوله مبارزه با مواد مخدر پیش ببریم به گونه ای که همه ارگان های فرهنگی کشور با هم هماهنگ شوند و احساس نگرانی کنند.

وی گفت: از سویی دیگر خانواده ها نیز باید نگران آینده فرزندانشان باشند و دستگاه های فرهنگی از همان کودکی بچه ها را با این خطرات آشنا کرده و در راستای کاهش آسیب ها تلاش کنند.

  زمانی قمی  با اشاره به نقش وزارت اطلاعات در امر مبارزه با مواد مخدر،گفت: این وزارتخانه نقش موثری در شناسایی باندهای مواد مخدر و کمک به جریان مقابله با آنها داشته است.

 معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری  نیز در این نشست گفت: سال گذشته برنامه هایی در زمینه آگاه سازی جوانان و نوجوانان در سطح دانشگاه ها و آموزش و پرورش این استان انجام شد و نیاز است امسال نیز این برنامه ها در سطح گسترده تر برای اجتماعی کردن مبارزه با مواد مخدر در دستور کار قرار گیرد.
شکر الله حسن بیگی افزود: مردمی کردن و اجتماعی کردن مبارزه با مواد مخدر باید از سطح مدارس آغازشود و ضررهای مواد مخدر به خصوص مواد مخدر صنعتی برای نسل جوان جامعه بازگو شود.

وی افزود: در نشست آتی شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان آموزش و پرورش استان ، دانشگاهها ، اداره کل ورزش و جوانان و... درخصوص اقدامات انجام شده درخصوص مبارزه با مواد مخدر گزارشهایی را ارائه خواهند کرد.

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان نیز در این نشست گفت: با توجه به وجود نارضایتی مردمی از وجود معتادان متجاهر در سطح جامعه و حساسیت های ستاد مبارزه با مواد مخدر کشور با این معضل اجتماعی، این ستاد طرح پاک سازی نقاط آلوده در سطح جامعه را در دستور کار خود قرار داده است.
محمد زیدوند افزود: وجود 346 نوع مواد روانگردان در کنار مواد مخدر سنتی نشان از تنوع تولید و توزیع و وجود مصرف کننده در سطح جامعه دارد که این مهم موجب شده ستاد مبارزه با مواد مخدر حساسیت بیشتری را برای جمع آوری و پاسخگویی به مطالبات مردم داشته باشد.
وی ادامه داد: در طرح پاکسازی نقاط آلوده در سطح جامعه بر همکاری دستگاه های خدمت رسان با ستاد مبارزه برای مقابله با خرده فروشان و معتادان مواد مخدر تاکید شده است.

گفتنی است این نشست با دو دستور کار طرح جمع آوری معتادین  و پاکسازی نقاط آلوده به مواد مخدر و همچنین پیگیری بیمه درمان معتادین برگزار شد.

گالری تصاویر


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها