Portal_background_image

استاندار در ديدار با معاون وزير راه و شهرسازي: اجراي طرح بازآفريني شهري از دستاوردهاي دولت تدبير و اميد است

آقازاده استاندار مرکزی در دیدار با پژمان معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری ، گفت: اجرای طرح بازآفرینی شهری از تدابیر و دستاوردهای دولت تدبیر و امید است.

آقازاده استاندار مرکزی اظهار کرد: بررسی طرح بازآفرینی شهری از ۱۸ ماه گذشته در کشور و استان آغاز شد و اکنون گام‌های مهمی در این خصوص در استان جریان دارد.

آقازاده افزود: ایرادهایی در روال کار وجود داشت که با استانی شدن تصمیم‌ها روان سازی و سرعت بخشی به امور دنبال می‌شود

وی بیان کرد: امروز در خصوص بازآفرینی شهری تفویض اختیار به استان ها شد و از کارهای خوب و موانعی که در یک سال گذشته به کندی برسد امیدوار هستیم با احکامی که صادر شد این روند تسریع پیدا کند.

مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری کشور نیز گفت: بافت های فرسوده با خود چالش های متعددی دارند و طرح بازآفرینی شهری به عنوان اقدام ماندگار دولت تدبیر و امید در راستای حذف این معضل اجرایی شده است.

وی افزود: تصمیم‌های کارشناسی در خصوص اجرای طرح بازآفرینی شهری به استان‌ها واگذار شده که تا کنون اقدامات مؤثری در این خصوص برای نقاط مختلف کشور رقم خورده است.

پژمان بیان کرد: اجرای این طرح مهم در گام‌های نخست با کندی همراه بود اما، با گسترش دایره اختیارات استانی روند کار سرعت گرفته است.        

مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری کشور ادامه داد: واگذاری اختیارات به استان‌ها در خصوص این طرح ارزشمند تصمیم گیری در خصوص منابع، اراضی و املاک، نوع رویکردها، نحوه برخورد با مردم و سایر اقدامات را به عهده استان‌ها گذاشته و شرکت بازآفرینی تنها به مسائل کلان، سیاست‌گذاری و برنامه‌ریزی می‌پردازد.

گفتنی است بازدید از بازار تاریخی و محله‌های بافت فرسوده از قبیل شهرک علی ابن ابیطالب (ع) و کوی سجادیه از دیگر برنامه‌های سفر یک روزه مدیر عامل بازآفرینی شهری کشور در اراک بود.

 

 


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها