Portal_background_image

استاندار مركزي در نشست با مديران عامل بانكهاي استان؛ اجراي برجام فصلي نو در حل مشكلات اقتصادي كشور است

زمانی قمی استاندار مرکزی در نشست با مدیران عامل بانکهای استان که در محل استانداری برگزار شد، با بیان اینکه اجرای برجام فصلی نو در حل مشکلات اقتصادی کشور است، گفت: بانکها باید از این فرصت ایجاد شده بخوبی استفاده کنند.

زمانی قمی استاندار مرکزی اظهار کرد:با انتشار اطلاعیه ای مشترک توسط وزیر امورخارجه ایران و خانم موگرینی مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا، تا ساعاتی دیگر اجرای برجام آغاز می شود و باید از این فرصت طلایی نهایت بهره را در ترمیم اقتصاد و پیشبرد امور برد.

وی برجام را راهی برای حل مشکلات بانکها عنوان و اظهار کرد: با توجه به شرایط حاکم بر کشور، بانکها نیز با اقتضائاتی روبرو هستند که مانع رونق اقتصادی و کسب و کار می گردد که با اجرای برجام فصلی نو در اقتصاد کشور آغاز و زمینه برای حل مشکلات بانکها نیز فراهم می شود.

استاندار مرکزی با بیان اینکه با اجرای برجام شرایط و روزهای بهتری در انتظار بانک هاست ،تصریح کرد: بانکها بعنوان بخشی از جریان اقتصادی کشورباید از این فرصت مناسب که در کشور ایجاده شده با برنامه ریزی دقیق در جهت توسعه و پیشرفت استان استفاده کنند و برای حل مشکلات  و ارائه خدمات بیشتر به مردم  گام های اساسی بردارند.

استاندار مرکزی گفت: از مدیران بانکهایی که بیشتر از تکلیف خود تلاش کرده اند تشکر و قدردانی می کنم و از مدیران دیگر هم می خواهم تا در دو ماه باقی مانده تا پایان سال برای رسیدن به نقطه مطلوب تلاش کنند و وضعیت موجود را بهبود بخشند.

وی بیان کرد: بخش کشاورزی در استان مرکزی در برخی موارد مغفول و  حتی مظلوم واقع شده است و بانک ها می بایست با دادن تسهیلات مناسب، توجه اصولی به این بخش را داشته باشند.

وی با اشاره به اینکه اقتصاد مقاومتی راهبردی است که می تواند اقتصاد کشور را از درون محکم کند،گفت: باید نظام اقتصادی کشور را بگونه ای تقویت کنیم که پس لرزه ها نتوانند اقتصاد ایران را مورد هجمه قرار دهند که این مهم با بکارگیری سیاستهای اقتصاد مقاومتی تحقق می یابد.

زمانی قمی گفت: ما در گذشته از فرصتهای بسیاری چون فروپاشی  شوروی سابق، سقوط رژیم عراق ، سقوط طالبان و... بخوبی بهره نگرفتیم و این فرصتها را از دست دادیم ولی امروز باید از فضای پسابرجام که فرصت وسیع تری نسبت به موارد گذشته است نهایت استفاده را ببریم.

استاندار مرکزی برجام را حاصل رهبری داهیانه مقام معظم رهبری، مقاومت مردم و تلاش دیپلماتهای کشور دانست و افزود: ما در شرایط سخت گذشته با همه تلخی ها تمرین کردیم که چگونه روی پای خود بایستیم و  با منابع کم کشور را اداره و همچنین زندگی کنیم و امروز هم با اجرای برجام به فکر کمک دیگر کشورها برای حل مشکلات خود نیستیم بلکه متکی به نیرو و استعداد ایرانی و ارزشهای انقلاب اسلامی می باشیم.

زمانی قمی تاکید کرد تا در نشستی با حضور مدیران عامل بانکها شرایط پسابرجام و برنامه های بانکها در جهت بهره گیری مطلوب از این فرصت مورد بررسی قرار گیرد.

گفتنی است این نشست با حضور افشون معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استانداری و نعمتی مدیرکل دفتر هماهنگی امور اقتصادی و بین الملل استانداری  برگزار شد و مدیران عامل بانک های استان در این نشست گزارش عملکرد خود را ارائه کردند.

گالری تصاویرمعاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها