Portal_background_image

استاندار مركزي : اجراي برجام راه را براي سرمايه گذاري خارجي در استان گشود

زمانی قمی استاندار مرکزی در جریان آغاز عملیات اجرایی پروژه الیاف شیشه شرکت ساینا دلیجان با مشارکت شرکت لیپکس آلمان، گفت: بعداز اجرای برجام شرایط برای ورود و عقد قرارداد مشترک با سرمایه گذاری خارجی در سطح استان مهیا شده است.

زمانی قمی استاندار مرکزی اظهار کرد: مهم‌ترین دستاورد برجام، فراهم کردن زمینه برای همكاری با كشورهای خارجی و ایجاد انگیزه برای سرمایه‌گذاری در داخل ایران است.

وی افزود: پس از اجرایی شدن برجام و رفع تحریم ها فرصتی فراهم شده است تا از طریق گسترش ارتباطات بین المللی، فناوری های جدید و پیشرفته به کشور منتقل و بخش ساخت داخل تقویت شود.

استاندار مرکزی  با اشاره به اینکه در زمان تحریم اجازه انتقال تکنولوژی به ایران وجود نداشت، گفت: امروز با توافق هسته ای و گشایش حاصل شده در عرصه بین الملل،  شاهد هستیم که یک شرکت آلمانی در زمینه انتقال تکنولوژی سیلیس به کشور با ساینا دلیجان به تفاهم قطعی و نهایی رسیده اند و عملیات اجرایی احداث کوره 30 هزار تنی ذوب سیلیس ( ماده اولیه الیاف شیشه) در این شرکت آغاز شده است.

زمانی قمی تصریح کرد: همه باید کمک کنیم تا اثرات برجام متوجه توسعه و ترقی کشور شود ، اینکه گروهی برجام را مورد انتقاد قرار دهند امری پذیرفتی و مبارک است ولی اگر انتقاد به جدل  تبدیل شود تخریب صورت می گیرد که این امر از اخلاق بدور است و در دین هم جایگاهی ندارد.

وی افزود: درسال گذشته درآمد کشور  بدلیل تقلیل صادرات و رسیدن آن به یک سوم و کاهش قیمت نفت با  پرداخت یارانه ها برابری می کرد، با توجه به وابستگی کشور به درآمدهای نفتی  اگر همان وضع ادامه  می یافت امروز صادرات نفت متوقف یا نزدیک به صفر می‌شد.

استاندار مرکزی گفت: کسانیکه برجام را زیر سوال برده و آن را بدون تاثیر می دانند خود مطلع هستند که این موضوع کذب است ولی آنها از اخلاق فاصله گرفته اند.

زمانی قمی گفت: اجرای برجام یک معجزه نیست بلکه یک تصمیم است که با همکاری همه ارکان و با اذن رهبر معظم انقلاب پیش رفته است، دولت  نمی تواند در اجرای برجام ضمانتی از رفتار دنیا و دیگر دولتها داشته باشد ولی  اگر طرف مقابل خدعه کرد دولت جواب آن را خواهد داد.

 زمانی قمی با بیان اینکه جریاناتی در خارج از کشور علاقه به بر هم خوردن برجام دارند، گفت: باید حقایق به دور از جدل‌ها منصفانه دیده شود، به عنوان نمونه تاسیس همین واحدی که امروز شاهد کلنگ‌زنی آن هستیم باید سال 91 انجام می‌شد که به دلیل تحریم‌های ظالمانه به تعویق افتاد.

زمانی قمی گفت: در اثر شکسته شدن تحریم ها و گشایش های حاصل شده زمینه برای تضعیف زنجیره وابستگی ها، کاهش واردات و افزایش صادرات فراهم شده است، انتقال تکنولوژی، بومی کردن و تقویت صادرات از مولفه های مهم اقتصاد مقاومتی است و تاکید مقام معظم رهبری نیز بر گام نهادن در این مسیر است.

 استاندار مرکزی گفت: همه سلایق و جریانها را دعوت می کنیم که بیایند تا در کنار هم قرار گرفته و کشور را بسازیم.

زمانی قمی ابراز کرد: برخی جریانات می‌گویند بین تحریم و لغو تحریم ایران هیچ تفاوتی وجود ندارد، و تیترهای برخی از روزنامه ها چنین وانمود می کند که شرایط تحریم بهتر از شرایط لغو تحریم هاست درحالیکه باید به مردم امید داد که شرایط کشور بهبود خواهد یافت.

مديرعامل شركت الياف ساينا دليجان نيز در اين آئين گفت: عمليات اجرائي اين طرح صنعتي با اعتبار ارزي 35 ميليون يورو و ريالي 30 ميليارد ريال از منابع بخش خصوصي آغاز شده است.
بهروز محمدي افزود: ظرفيت اسمي توليد اين طرح صنعتي 30 هزارتن الياف شيشه در سال است كه در صنايع و عايق رطوبتي كاربرد دارد.
وي ابراز اميدواري كرد: با برنامه زمانبندي، اين واحد صنعتي ظرف دو سال اينده وارد مدار توليد شود.
محمدي، اشتغال مستقيم حاصل از اين واحد صنعتي را 150 نفر عنوان كرد و گفت: راه اندازي اين واحد صنعتي سالانه از خروج 50 ميليون دلار ارز از كشور جلوگيري مي كند.
گفتنی است در آئين مدیر کل روابط عمومی استانداری، امام جمعه و فرماندار دليجان، مدير كل صنعت، معدن و تجارت استان مركزي و جمعي از مسئولان محلي حضور داشتند.

گالری تصاویرمعاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها