Portal_background_image

استاندار مركزي در مراسم نواختن زنگ عزت و اقتدار ملي: اجرايي شدن برجام نشانگر پيروزي منطق ايران است

زمانی قمی استاندار مرکزی در مراسم نواختن زنگ عزت و اقتدار ملی که در دبیرستان حاج محمد رضا کاظمی اراک برگزار شد، گفت: اثبات برتری تمدن ایران اسلامی و منطق ایرانی به جهانیان اولین دستاورد اجرایی شدن برجام در حوزه فرهنگی بود.

زمانی قمی استاندار مرکزی با اشاره به پیروزی در مذاکرات هسته ای و اجرایی شدن برجام ، عنوان کرد: پرونده هسته ای  پیچیده ترین پرونده در تاریخ ایران و از بزرگترین پرونده های سیاسی در جهان بود که با فضل خداوند متعال، ایستادگی مردم و تلاش تیم مذاکره کننده هسته ای و دولت تدبیر و امید در سایه رهنمودهای داهیانه رهبری پس از سی ماه مذاکره فشرده و سخت به پیروزی رسید.
وی با اشاره به تاثیر تحریم های ظالمانه علیه کشورمان ، بیان کرد: تحریم های ناجوانمردانه علیه کشورمان همه ابعاد زندگی مردم را تحت تاثیر قرار داده بود و در اثر تحریم ها صنایع و واحدهای تولیدی با مشکلات بسیاری مواجه شدند، قیمت نفت از بیش از صد دلار به 30 دلار کاهش یافت و امکان تبادل  ارز بین بانکهای خارجی و داخلی وجود نداشت که اینها نمونه ای از تاثیر تحریم ها بر کشور ما بود.
استاندار مرکزی با اشاره به دستاوردهای توافق هسته ای ، گفت: تیم مذاکره کننده هسته ای توانست برتری تمدن ایران اسلامی و گفتگو و منطق ایرانی را به جهان ثابت کند که این اولین دستاورد ما در حوزه فرهنگی بود، ما توانستیم پرونده هسته ای ایران را با گفتگو و منطق حل کنیم و علی رغم اینکه کشور ما ذیل فصل هفت شورای امنیت بود بدون جنگ و درگیری کشور را بسوی آرامش پیش ببریم.
زمانی قمی گفت: امروز آب سنگین اراک و سایتهای هسته ای دیگر فعالیت خود را ادامه می دهند و ما حق غنی سازی و پیشرفت هسته ای را به هیچ عنوان به دیگران واگذار نکرده ایم و این کار ادامه خواهد یافت.
وی افزود: دولت با پیروزی در مذاکرات هسته ای توانست جلوی جنگ ، فقیر شدن کشور و تعطیلی بیشتر صنایع را بگیرد و پولهای بلوکه شده را به کشور بازگرداند.
استاندار مرکزی خطاب به دانش آموزان، گفت: سرمایه و عزت ایران اسلامی شما هستید و ما آینده و سعادت و سربلندی ایران را از آن شما می دانیم وذهن فعال و اراده شما ایران را می سازد اما به صرف اینکه باید به شما تکیه کنیم دولت نباید تلاش می کرد که خطر جنگ را از کشور بردارد؟ 
زمانی قمی افزود: دولت برای این اقدام مخالفینی داشت که اولین مانع این بود که نمی شود با1+5 مذاکره کرد و تمام تحریم ها را یکروزه برداشت اما دولت با تکیه بر مردم و رهنمودهای رهبری باور داشت که باید این کار انجام شود.
وی بیان کرد: کشور های اسرائیل و عربستان صعودی و ... هم سعی داشتند که پرونده هسته ای ایران به نتیجه نرسد زیرا آنها حیات خود را در ناامنی و فقیر بودن و عقب ماندن ایران  و نزاع ایران با جامعه جهانی می دانستند که ما باید در خلاف خواسته آنها حرکت می کردیم که این اقدام را انجام دادیم.
استاندار مرکزی گفت: تندروهای امریکا و جمعیتی اندک در کشور هم این مسئله را بیهوده می دانستند که به نتیجه نمی رسد، که این مهم به نتیجه رسید.
زمانی قمی با اشاره به اینکه در هر قراردادی دو طرف باید به تعهدات خود عمل کنند، اظهار کرد: در بحث اجرایی شدن برجام اگر طرف مقابل به تعهدات خود عمل نکند همین دولتی که از امنیت و تمامیت ارضی ایران دفاع کرد در مقابل عهد شکنی طرف مقابل هم می ایستد و آن را به مسیری که امروز در آن قرار داریم باز می گرداند و یا تصمیمی در خور و بزرگی ملت ایران اتخاذ خواهد کرد.
وی گفت: دولت منتخب مردم است و اراده مردم را در این پرونده اعمال کرد، دولت در بعد سیاست خارجی آن چه را وعده کرده بود عمل کرد و ما بیش و پیش از آن را شاهد بودیم و در عرصه داخلی هم توانست التهابات را کم کند.
استاندار مرکزی تصریح کرد: این موفقیت حاصل شده می تواند بخشی از توسعه و پیشرفت کشور را تحقق بخشد و ما برای تکامل آن باید بر استعدادهای همه ایرانیان تکیه کنیم تا ایرانی سربلند را بسازیم.
زمانی قمی با اشاره به انتخابات پیش رو، ابراز کرد: رهبر کبیر انقلاب به ما آموخته است که انتخابات در انحصار هیچ کس نیست و در انحصار هیچ حزب و گروهی هم نیست بلکه حق تعیین سرنوست مردم بدست خود آنهاست که  باید از این حق به خوبی استفاده شود.
استاندار مرکزی گفت: در برگزاری انتخابات آنچه که به دولت و هیاتهای اجرایی مربوط می شد انجام شد و در تشخیص صلاحیتها فقط با تکیه بر قانون و  اسناد چهار مرجع قانونی عمل کردیم و در این مرحله صلاحیت بیش از 90 درصد از داوطلبان مجلس شورای اسلامی تائید شد.
وی افزود: وقتی می گوئیم انتخابات یعنی وقتی مردم به پای صندوق های رای مراجعه می کنند باید سلایق گوناگون حضور داشته باشند تا مردم بتوانند انتخاب کنند، اگر فقط یک سلیقه هر چند محترم وجود داشته باشد فقط علاقمندان به این سلیقه می توانند انتخاب کنند.
استاندار مرکزی خاطر نشان کرد: هیاتهای نظارت، دولت، شورای نگهبان در فرصت باقی مانده اسباب انتخاباتی رقابتی و مشارکت حداکثری را فراهم کنند تا مردم بتوانند در 7 اسفند ماه با مراجعه به صندوق های رای کاندیدای مورد نظر و گفتمان مورد علاقه خود را انتخاب کنند تا برگی دیگر از اوراق زرین حضور مردم در عرصه های مختلف را شاهد و مجلسی پویا و مشکل شناس را داشته باشیم.

زمانی قمی استاندار مرکزی در بخش دیگری از سخنانش اظهار کرد: در سال 1357 موج حق خواهی و اعتراض مردم در سراسر ایران به استبداد و جور و جفا به نهایت رسید و در بهمن ماه رهبری بزرگ نهضت اسلامی پُس از سالها دوری به کشور بازگشت و زمینه پیروزی نهائی آزادی خواهان و حق طلبان ایران را در 22 بهمن ماه رقم زد.

وی بیان کرد: علت قیام مردم در قبل از بهمن ماه و در طول مبارزه چشمگیر علیه حکومت شاه ریشه در موضوعاتی جدی داشت، در طول سالهای قبل از پیروزی انقلاب اسلامی، استقلال ایران زیر سوال رفته بود و بسیاری از تصمیمات و مقدرات کشور، در خارج از کشور توسط مخالفان رقم می خورد.
وی افزود: درآن شرایط در داخل کشور هم برای آزادی خواهی و صدای آزادی خواهان و بیان نقطه نظرات جائی نبود و استبداد شاهنشاهی هر نظر و سلیقه ای را که با  نظر او شباهت نداشت و یا نزدیک نبود، سرکوب می کرد.
استاندار مرکزی بیان کرد: در آن زمان پیروان فرق و ادیان و نحله های مختلف هم جائی برای بیان عقاید خود نداشتند که اینها بخشی از شرایط حاکم در درون کشور بود.
زمانی قمی گفت:  در اقصی نقاط دنیا هم جریانی به سردمداری آمریکا شکل گرفته بود که دین را لایق اداره جامعه نمی دانست و آن را موضوعی فرعی در درون خانه ها تلقی می کرد و جریانی دیگر هم توسط کمونیستها شکل گرفته بود که بی خدایی را اصل می دانستند.
استاندار مرکزی افزود: در این میان نهضتی به رهبری امام راحل به پا خاست که اولا فریاد آن بر این بود که دین می تواند جامعه را اداره کند و ثانیاً اینکه حکومت از آن همه مردم است و مردم باید برای تعیین سرنوشت خود نظر دهند و تصمیم گیری کنند که در مقابل این نهضت ایستادگی شد ولی با مقاومت مردم انقلاب به پیروزی رسید و جمهوری اسلامی استقرار یافت.


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها