Portal_background_image

استاندار مركزي: اثبات نقش ديپلماسي و مذاكره از دستاوردهاي برجام است

زمانی قمی استاندار مرکزی در کارگروه تخصصی امور اجتماعی و فرهنگی استان که با حضور بنیانیان رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای عالی انقلاب فرهنگی برگزار شد، گفت: لغو تحریم های ظالمانه ، اثبات نقش دیپلماسی و مذاکره و برتری گفتمان منطقی و مبتنی بر عقلانیت ایران از دستاوردهای برجام است.

زمانی قمی استاندار مرکزی  ضمن تبریک آغاز اجرایی شدن برجام و توافق هسته ای، اظهار کرد: با اجرای برجام تلاش های تیم دیپلماسی کشور و همچنین دولت تدبیر و امید در سایه حمایتهای مقام معظم رهبری به نتیجه رسید و تحریم های ظالمانه علیه جمهوری اسلامی لغو و فصلی نو در شرایط اقتصادی کشور آغاز شد.

وی بیان کرد: با پیروزی در مذاکرات هسته ای و اجرای برجام برتری گفتمان جمهوری اسلامی و فرهنگ حاکم بر این نظام نسبت به فرهنگ و گفتمان طرفهای مقابل و کارایی دیپلماسی و مذاکره به منصه ظهور رسید .

استاندار مرکزی  لغو تحریمهای ظالمانه و نشان دادن برتری گفتمان جمهوری اسلامی را از دستاوردهای برجام دانست و ابراز کرد: کشورهای متحجر مانند عربستان ، اسرائیلی ها وتندروهای آمریکا از اجرای برجام سخت بیمناک هستند، زیرا از دستاوردهای بزرگ اجرایی شدن برجام  نقش مهم جمهوری اسلامی در حل مسائل منطقه از جمله مسائل سوریه و عراق است.

زمانی قمی خاطر نشان کرد: مخالفان برجام باید بدانند که عقلانیت همواره پیروز میدان است و در سایه صبر مردم و پشتکار تیم مذاکره کننده و فرمایشات مقام معظم رهبری توانستیم اموال مردم و بیت المال را به کشور برگردانیم.

استاندار مرکزی گفت: روز گذشته آحاد مردم منتظر نتیجه برجام بودند و این مسئله برای آنها حائز اهمیت بود که امیدوارم همه سلایق و گروهها هم مانند آحاد جامعه به این مسئله اهمیت دهند و جهت گیری آنها متناسب با جهت گیری مردم باشد.

زمانی قمی در بخش دیگری از سخنانش تصریح کرد: برداشتهای ناصواب از متون دینی باعث شده است بسیاری از اقدامات مباح و دینی جلوه کند که این از اشکالات ما در حوزه فرهنگ است.

وی گفت: برداشتهای ناصواب از متون اصیل دینی  و ترویج آن بنام اصل دین می تواند پیامدهای بسیاری در حوزه فرهنگ ، اقتصادی و اجتماعی و... داشته باشد که این موضوع باید مورد توجه قرار گیرد.

بنیانیان رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای عالی انقلاب فرهنگی نیز اظهار کرد: تمرکز دشمن در تهاجم فرهنگی بر روی افرادی است که از جامعه فاصله گرفته اند و هوشیاری در این راستا امری ضروری است.
وی با بیان اینکه توسعه جامعه با حل معضلات فرهنگی میسر می شود، اظهار کرد: تا مسائل فرهنگی حل نشوند توسعه به معنای واقعی شکل نمی گیرد.
وی بیان کرد: معضلات اجتماعی محصول بی توجهی و مدیریت نکردن در حوزه های فرهنگی است و برای داشتن رشد اخلاق و معنویت، رشد عدالت و افزایش رفاه و گسترش معیشت، همه باید تلاش کنند و کارکردهای فرهنگی را باید بشناسیم و اصلاح کنیم.
وی اضافه کرد: اصلاح فرهنگ به واسطه گسترش ارتباطات جهانی و آسیب های وارداتی، با تاخیر بیشتری صورت می گیرد و آسیب شناسی صریح و صادقانه از مسائل فرهنگی و اجتماعی نباید موجب نادیده گرفتن پیشرفت های نظام جمهوری اسلامی و انقلاب اسلامی در سایر عرصه ها شود.
وی بیان کرد: بنا به فرموده رهبر معظم انقلاب فرهنگ، هویت یک ملت، ارزش های فرهنگی روح و معنای حقیقی یک ملت است و فرهنگ حاشیه و ذیل اقتصاد و سیاست نیست.
رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای عالی انقلاب فرهنگی ادامه داد: بحث فرهنگ در جامعه نیازمند یک مدیریت راهبردی است و تک تک افراد در این راستا مسئولند و هر فردی نفوذش بیشتر باشد، نقش آن در فرهنگ بیشتر است.
بنیانیان، فرهنگ را کلید حل معضلات اقتصادی و سیاسی دانست و اظهار کرد: اولین ماموریت انقلاب اسلامی ارتقاء فرهنگ به عنوان هدف نهایی در جمهوری اسلامی ایران است.
رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای عالی انقلاب فرهنگی کشور خاطرنشان کرد: اقتصاد یک هسته فرهنگی دارد که باید مصرف داخلی پائین آید تا پس انداز اضافه شود و اولین قدم در رشد اقتصادی بحث فرهنگ است.
بنیانیان تاکید کرد: اگر پس انداز شکل گیرد باید به سرمایه گذاری تولید با کیفیت فکر شود تا منجر به صادرات شود، نه اینکه پول افراد صرف خرید سکه و ارز شود به بهانه اینکه یک روز گران می شود.
رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای عالی انقلاب فرهنگی کشور اضافه کرد: چرا باید نام ساختمان و مغازه ها و مراکز تجاری ما انگلیسی باشد چرا از فرهنگ ایرانی و اسلامی خود بهره نمی بریم، مدیران کل فرهنگ و ارشاد اسلامی در این راستا مسئولند و باید برخورد جدی داشته باشند.


دسته بندی

سرپرست اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها