Portal_background_image

معاون رئيس جمهوري: اتصال پنج مركز استان به شبكه ريلي كشور تا پايان سال جاري

نوبخت معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان برنامه و بودجه در جریان بازدید از کارخانه واگن پارس اراک که با حضور استاندار مرکزی انجام شد،گفت: اتصال پنج مرکز استان کشور به شبکه ریلی تا پایان امسال در دستور کار دولت قرار دارد.

نوبخت معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور اظهار کرد: با اتصال پنج مرکز استان کشور به شبکه ریلی، نیاز داخل به واگن های مسافربری و باری نیز افزایش می یابد که شرکت های داخلی باید بتوانند این نیاز را برآورده کنند. 

 رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور بیان کرد: بخشی از این شبکه ریلی که در دست انجام قرار دارد مسیر ساوه به اراک و اراک به ملایر و کرمانشاه و همچنین ساوه به همدان و سنندج است که موظف هستیم تا قبل از اتمام دولت یازدهم قطارها و واگن های این شبکه های جدید ریلی را فراهم کنیم.

وی ادامه داد: در شورای اقتصاد کشور برای تولید دو هزار واگن تصمیم گیری شد که شرکت واگن پارس می تواند بخش قابل توجهی از تولید واگن های موررد نیاز را بر عهده گیرد. 

معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان برنامه و بودجه بیان کرد: شرکت واگن پارس اراک ظرفیت تولید واگن های مصرفی داخل را دارد و با وجود چنین کارخانه ارزشمند در داخل کشور واردات واگن به هیچ عنوان ضرورت ندارد. 

وی اضافه کرد: ظرفیت تولید واگن پارس اراک بیش از تولیدات کنونی است و دولت این شرکت را تا رسیدن به حداکثر ظرفیت تولید و و اشتغالزایی مولد حمایت می کند. 

نوبخت تاکید کرد: با توجه به اینکه تحقق اقتصاد مقاومتی مورد نظر مقام معظم رهبری از مسیر صنعت و تولید می گذرد، حمایت از صنایع آسیب دیده در دستور کار دولت یازدهم قرار گرفته که از ابتدای سال جاری تا کنون تعداد قابل توجهی از صنایع نقاط مختلف کشور به چرخه تولید بازگشته اند. 

گفتنی است بازدید از مجتمع حوزوی خاتم الانبیاء(ص) و شرکت در شورای برنامه ریزی استان مرکزی از دیگر برنامه های محمدباقر نوبخت معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان برنامه و بودجه در سفر یک روزه به اراک است.


دسته بندی

معاون اداره کل روابط عمومی


  پاسخ دهید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

   

   
   

  مطالب ویژه  مطالب اختصاصی
  آخرین اخبار دفاتر استانداری

  آخرین اخبار بخشداری ها